Dr. Pierre Kory, odborník na plicní a kritickou medicínu, v rozhovoru s deníkem Epoch Times provádí retrospektivu událostí v době takzvané „koronavirové krize“. Podle Koryho došlo k propojení farmaceutického průmyslu a státu, ale také lékařských časopisů, které se společně podílely na „klamání veřejnosti“ ohledně onemocnění covid-19 a vakcín schvalovaných v urychleném modu proti tomuto onemocnění. Jejich postupy podle Koryho způsobily „ztráty milionů životů“.

Kory říká, že aby pochopil, jak funguje „propaganda“ farmaceutického průmyslu, prozkoumal všechna pravidla a směrnice vydané státními úřady za tři roky.

„Stačilo si položit jednoduchou otázku: ‚Co je v zájmu farmaceutické společnosti?‘ A vida, přesně tak vypadala vydaná pravidla. Všechny předpisy byly sestaveny tak, aby sloužily zájmům farmaceutických společností.“

„A hádejte, co to přineslo. Několik humanitárních katastrof, miliony ztracených životů kvůli odmítání včasné léčby, miliony mrtvých po celém světě kvůli vakcínám a nyní epidemie zdravotních následků napáchaných vakcínou a dlouhý covid s minimální léčbou.“

Nakonec dochází Kory k tvrdému výroku na vrub úřadů lobbovaných velkými farmaceutickými společnostmi. „Vždycky jsem věděl, že farmaceutický průmysl je zlo. Netušil jsem ale, že jde doslova o zločinecký syndikát páchající zločiny už desítky let. Zaplatí pokuty a pokračují dál jako dřív,“ prohlásil Kory 28. dubna v rozhovoru pro pořad American Thought Leaders v televizi EpochTV.

„Nebyl jsem si vědom, jak korporace doslova ovládly téměř všechny státní úřady. Reakce na covid byla řízena a dirigována farmaceutickým průmyslem, za kterým stály pravděpodobně ještě větší síly,“ dodává Kory.

Informační válka

„Nakonec šlo vlastně o informační válku. A válečné běsnění se týkalo informací a způsobů, jak nad nimi získat nadvládu. Svůj názor jsem měl už před zveřejněním „Twitter Files“, ale jejich informace byly ohromující. Twitter doslova řídily státní zpravodajské a zdravotnické orgány a určovaly, co se na něm objeví,“ řekl Kory.

Ohledně zmiňovaných Twitter Files, doplňme, že ve svém článku ze 17. března odhalil investigativní novinář Matt Taibbi údajnou tajnou dohodu mezi Stanfordskou univerzitou a Virality Project (součást Twitteru) o cenzuře informací, které dotyční považovali za „dezinformace týkající se vakcín proti covidu“. Virality Project se prý podobně spolčil i s americkou vládou.

Virality Project masově revidoval obsah pro Twitter, Google/YouTube, Facebook/Instagram, Medium, TikTok a Pinterest, a přitom si bral vědomě za cíl pravdivé materiály a legitimní politické názory, i když sám se často fakticky mýlil,“ uvedl Taibbi na Twitteru.

Tato iniciativa „urychlila vývoj digitální cenzury a posunula ji od posuzování pravda-nepravda k novému, děsivějšímu modelu otevřeně sloužícímu politickému narativu na úkor faktů“.

Zkompromitovaná média a lékařské časopisy

Podle Koryho jsou mediální agentury financovány korporacemi, aby propagovaly očkování a cenzurovaly informace, kvůli kterým by mohli lidé s očkováním váhat. „Je to, skoro jako byste sledovali vojenskou operaci využívající všechny společenské instituce.“

„Viděl jsem celosvětovou propagandu a cenzuru, která přivedla svět k šílenství. Viděl jsem, jak se s podporou propagandy a cenzury páchaly věci jako nařizování vakcín dětem, u nichž je v podstatě nulové riziko, že by se jim mohlo v důsledku covidu něco vážného stát.“

„Nařídili vakcinaci a lidé přišli o práci. Byli očerňováni a obětováni za to, že se nenechali očkovat – i s těmi, co jim byli blízko. Stačilo být někde poblíž neočkovaného člověka a stali jste se taky terčem útoků. Nejabsurdnější byli lidé, kteří se nechali očkovat a pak onemocněli.“

„Další taktikou, kterou média využívala, bylo vyvolávání strachu. Nebezpečnost covidu a strach z něho se propagovaly bez přestání,“ říká Kory.

„Byla to válka, v níž hlasy pravdy a zdravého rozumu byly přehlušovány záplavou lží, pronášených s různými záměry. Generální ředitel společnosti Moderna má majetek ve výši čtyři miliardy dolarů. Farmaceutické společnosti tímto masivním přesunem majetku vydělaly desítky až stovky miliard. Byly to opravdu těžké tři roky.“

Kory zdůraznil i roli, kterou během pandemie sehrály lékařské časopisy. „Vlivné lékařské časopisy výrazně přispěly k počtu obětí covidu tím, že cenzurovaly pozitivní studie léčiv, jako je hydroxychlorochin a ivermektin,“ u nichž bylo zjištěno, že účinkují při léčbě covidu-19. (Léky jejichž účel používání je změněn neboli rozšířen se anglicky označují jako „repurposed drugs“ [1], pozn. překl.)

„Publikovaly zjevně podvodné studie, navržené tak, aby vyšly negativně a ukazovaly, že ivermektin ani hydroxychlorochin nefunguje.“ (Dr.Kory ve videu vysvětluje, jak tyto podvodné studie fungují: pacientům je podáváno příliš malé množství ivermektinu po velmi krátkou dobu, na prázdný žaludek a až 7–14 dní po propuknutí příznaků, zatímco u studií na nové patentované léky farmaceutických společností byly preparáty podávány 2.–3. den. U některých negativních studií ivermektinu nebyla dodnes zveřejněna data těchto studií, což dr. Kory považuje za podvod, pozn. překl.).

TIP: Šokující pravda za potlačením ivermektinu v USA | Facts Matter

„Podobně zmanipulovali studie prokazující bezpečnost a účinnost vakcín. Vzpomínáte si na účinnost 95 procent, pak na 70, 50, 30 procent? Pak řekli: ‚Dobře, nefunguje proti přenosu, ale chrání před hospitalizací a úmrtím.‘ Skutečnost je taková, že nikdy nic nebyla pravda a oni jen upravovali svou historku,“ uvádí doktor Kory.

Podle Koryho byly propaganda a cenzura prováděné prestižními lékařskými časopisy tak masivní, že podlomily jeho důvěru a on už jim nemůže věřit. „Vědecké časopisy jsou finančně závislé na farmaceutickém průmyslu, který přes třetí osoby skupuje statisíce výtisků těchto časopisů a distribuuje je lékařům.

(Například vydavatel NEJM, Massachusetts Medical Society, získává 23 % svých příjmů z reprintů, The Lancet 41 % a Časopis Americké lékařské asociace (JAMA) 53 %, pozn. překl.).

„Když čtu nějakou studii, první, čeho si všímám, je střet zájmů. To stačí. Jakmile čtete studii a vidíte, že za studovanou molekulou, sloučeninou nebo lékem jsou patrné konkrétní zájmy, nemůžete takové práci věřit,“ prohlásil Kory.

„Může to být pravda, nemusí to být pravda. Ale odmítám jednat na základě studie od výzkumníků, kteří mají s výsledky studie propojené své obchodní zájmy. Tam už objektivitu nečekejte,“ vysvětluje odborník na plicní a kritickou medicínu.

Boj o„repurposed drugs“

Stejně tak Kory prohlašuje, že probíhá válka proti lékům schváleným k použití pro jiné než původně indikované účely (zmiňované „repurposed drugs“[1]). Poukázal na to, že když se Národní institut zdraví (NIH) konečně rozhodl provést rozsáhlou randomizovanou řízenou studii ivermektinu, jako hlavního řešitele si vybral ženu, které poskytl grant ve výši 140 milionů dolarů a která vlastní akcie konkurenční firmy ivermektinu.

„Je ve střetu zájmů kvůli propojení se společností Gilead Sciences, která vyrábí remdesivir. Má dlouhý ‚trestní rejstřík‘ vazeb na farmaceutický průmysl, stejně jako téměř všichni další výzkumníci v této studii.“

„Co studovali? Lék, který by pro každou z těchto farmaceutických společností zdecimoval výnosný covidový trh. Může někdo věřit, že dojdou k jinému než k předem určenému závěru?“ ptá se doktor Kory.

Kory tvrdí, že má celou sbírku zamítavých dopisů lékařských časopisů, které byly zaslány výzkumníkům, kteří provedli kvalitní randomizované řízené studie prokazující fenomenální přínos ivermektinu.

„Všechny zamítavé dopisy byly stejné: ‚Je nám líto, ale toto téma není pro naše čtenáře v současnosti dostatečně zajímavé‘,“ cituje Kory z jedné z odpovědí. „Člověk neví, jestli se má smát nebo brečet, když uprostřed globální pandemie, kdy po celém světě umírají lidé, řeknou, že pozitivní studie ivermektinu není pro čtenáře dostatečně zajímavá. A takhle to chodí.“

Kory hovořil o článku, který mu poslal jeden z jeho kolegů a díky němuž konečně pochopil, jak farmaceutický průmysl a propaganda manipulují světovou společnost.

„Je to krátký a velmi silný článek popisující jednotlivé taktiky. Říkal jsem si: ‚Moment, tohle jsem zažil. Tohle už jsem taky viděl. Tohle se stalo včera. Tohle mi udělali před dvěma dny. Tohle dělají proti FLCCC [Front Line Covid-19 Critical Care Alliance].“

„Bylo to skoro jako dostat učitelskou verzi učebnice o světě. Jako by se mi rozsvítilo. Říkal jsem si: ‚Přesně tohle se děje. Spolu s FLCCC jsem se dostal doprostřed desetiletí trvající války o repurposed drugs. Nejde (jen) o ivermektin ani o hydroxychlorochin. Dezinformace se propagují už dlouho,“ říká Kory.

O vlivu ivermektinu na covid bylo provedeno několik studií. Studie z roku 2020 vedená organizací Monash Biomedicine Discovery Institute ukázala, že jediná dávka ivermektinu dokáže v buněčné kultuře zastavit růst covidu-19.

„Už jedna dávka dokázala za 48 hodin v podstatě odstranit veškerou virovou RNA (účinně odstranila veškerý genetický materiál viru) a už po 24 hodinách došlo k jejímu výraznému snížení,“ uváděla tehdy dr. Kylie Wagstaffová z Monash Biomedicine Discovery Institute.

V roce 2021 vláda indického státu Uttarpradéš prohlásila, že díky ivermektinu se jí během pandemie podařilo udržet nižší úmrtnost i pozitivitu na covid.

Odhalení globální kamufláže, propojení farmaceutického průmyslu a armády

„K jejímu odhalení pomohl její rozsah, ale také skutečnost, že neuspěla,“ říká Kory na konto „globální propagandy v souvislosti s covidem“.

„Její neúspěšnost byla vidět od samého začátku. A kolik toho museli udělat, aby to utajili. Kdyby byli úspěšní, nikdy by se na nic nepřišlo. Naopak by svou pozici o to víc upevnila.“

„Viděli jste kamuflování neúspěšného lékařského experimentu v celosvětovém měřítku. Šlo o zatajování. Existuje staré přísloví: ‚Do problémů se nedostanete zločinem, ale jeho zatajováním‘. Museli ututlat globální katastrofu, a to nejde,“ říká odborník na plicní a kritickou medicínu.

„Teď začíná pravda vycházet najevo. Objevují se další a další vyšetřování. Nenazval bych je tribunály, ale i někteří zákonodárci začínají na věc pohlížet přísněji.“

Kory také upozornil na vazby mezi americkou armádou a vakcínami na léčbu covidu-19. „Farmaceutické společnosti při výrobě těchto vakcín pracovaly pro armádu,“ prohlásil doktor Kory.

„Všechny zakázky byly od ministerstva obrany. Šlo o kontrakt s ministerstvem obrany. Ministerstvo obrany neuplatnilo tzv. náležitou péči pro zajištění bezpečnosti. Při výrobě těchto produktů byly porušeny všechny normy CGMP (současně známá správná výrobní praxe), což je nařízení FDA (americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv).”

„Nikdy u žádného výrobku, ať už šlo o dětské sedačky, autosedačky, auta nebo plechovku broskví, nebylo hlášeno takové množství nežádoucích účinků – včetně úmrtí a rozdílů mezi jednotlivými šaržemi. Byla to výrobní katastrofa.“

„Kdyby farmaceutický průmysl fungoval správně, takové produkty by byly okamžitě zastaveny a staženy z trhu,“ prohlásil Kory. „Tady ale pokračoval neúprosný nátlak prostřednictvím médií a dokonce i vlády a ministerstva obrany.“

Kory přirovnal nařízení uplatňovaná v zemi ve vztahu ke covidu k vojenskému cvičení. „Řekněme, že to (tedy covid-19) byla nehoda a naše vláda se na takové masivní protiopatření připravovala a byla to skutečně armáda, která vojenské protiopatření nasadila.“

„To vlastně dává smysl, protože když vidíte, jak se porušovala lékařská etika, říká vám to, že o zdravotní péči v tomto případě nešlo. Smysl pro etiku máme pořád ještě v sobě, oni na ni ale přes noc zapomněli. Bylo to jako vojenské cvičení, kdy musíte obětovat 100 lidí, abyste ten kopec před sebou obsadili,“ popisuje Kory vývoj událostí a změny v chování zavedených institucí.

„VAERS [systém pro hlášení nežádoucích účinků vakcín] explodoval, ale při množství úmrtí, která byla během prvních týdnů hlášena, se tím nikdo nezabýval. Nešlo o nic jiného než o útok na VAERS jako na zdroj dat: ‚Tady není nic k vidění‘. Bylo to, jako když armáda vidí bojiště poseté mrtvými vojáky a velí další postup vpřed. ‚Svůj cíl musíme dobýt.‘“

„Korporace z toho měly obrovský prospěch a profitovaly, ale jednaly přitom tak, jak jsme to nikdy předtím neviděli,“ říká Kory při pohledu zpět.

VAERS – úmrtí a nežádoucí účinky

Podle analýzy, kterou 22. prosince zveřejnil deník The Epoch Times, bylo k 9. prosinci do systému VAERS nahlášeno ve Spojených státech celkem 909 868 nežádoucích účinků všech šesti vakcín na covid. Z toho bylo 96 140 závažných zdravotních problémů a 15 733 úmrtí.

Naproti tomu celkový počet nežádoucích účinků u hlavních vakcín proti jiným onemocněním, jako je sezónní chřipka, hepatitida B, HPV (lidský papilomavirus), spalničky a dětská obrna, dosáhl pouze počtu 380 490. Bylo zaznamenáno 28 058 závažných nežádoucích účinků a 3 185 hlášených úmrtí.

Dokumenty zveřejněné v březnu ukázaly, že počet nahlášených zdravotních komplikací, které se objevily po zahájení očkování vakcínou na covid, překročil očekávání úředníků.

Dodavatel, který měl na starosti zpracování hlášení do systému VAERS, odhadoval jako „nejhorší možný scénář“ maximálně 1 000 hlášení denně.

Tento limit však byl v prosinci 2020 překonán necelé tři týdny poté, co regulační orgány daly zelenou vakcínám na covid od společností Pfizer a Moderna. Do 10. ledna 2021 počet denních hlášení překročil 4 500.

V únoru letošního roku prohlásil hlavní lékař Floridy Joseph Ladapo, že po zavedení očkování vakcínou na covid-19 došlo ve státě Florida v počtu život ohrožujících stavů nahlášených do systému VAERS ke skokovému nárůstu 4 400 %.

Přeložil Tomáš Staněk, výsledný text upravili Jaroslav Pešta a Milan Kajínek.

https://www.theepochtimes.com/millions-of-lives-lost-in-pandemic-mainly-from-pharma-government-nexus-says-critical-care-expert_5280075.html

Poznámky:

[1] Léky nebo terapie schválené americkou FDA k léčbě jednoho onemocnění, které by mohly poskytnout život zachraňující léčbu pro jiné onemocnění, na které nebyly původně určené. Je zjištěno, že účinkují i na jiná onemocnění ,a tak je jejich účel používání změněn neboli rozšířen. (zdroj)