Jaroslav Pešta

9. 1. 2023

„Kdyby byl tento lék (hydroxychlorochin) použit na začátku pandemie, zachránil by statisíce životů, které byly zbytečně ztraceny. Byl rok potlačován, zatímco pacienti čekali na vakcíny. Ať už si o vakcínách myslíme cokoli, toto ztracené celoroční období vedlo ke statisícům zbytečných úmrtí pacientů, kteří mohli být léčeni. A to je jádrem celé pandemie. Že při ní nešlo tolik o ochranu zdraví obyvatelstva, ale o prodej vakcín a patentovaných léků s obrovskými zisky pro farmaceutický průmysl za tajné spolupráce FDA a CDC. A právě s tím v posledních dvou a půl letech bojujeme. Ne s virem jako takovým, ale s naší zkorumpovanou reakcí na virus.” – dr.Harvey Risch

V tomto článku vám přináším překlad rozhovoru s dr.Harvey Rischem, emeritním profesorem epidemiologie na univerzitě Yale. Řeč je o hydroxychlorochinu a důvodech, proč byl tento účinný a bezpečný lék při léčbě covidu blokován ze strany amerických regulačních úřadů. Pro lepší pochopení souvislostí bych chtěl čtenáře seznámit s právními aspekty schvalování léků v tzv. nouzovém režimu ve Spojených státech.

Americký právník Robert Kennedy Jr. ve své knize „Real Anthony Fauci” uvádí: „Od samého počátku představoval hydroxychlorochin (HCQ) a další terapeutika existenční hrozbu pro Fauciho a Gatesovo projekt vakcíny proti covidu-19 v hodnotě 48 miliard dolarů, a zejména pro jejich lék remdesivir, ve kterém má Gates velký podíl. Podle federálního zákona nové vakcíny a léky nemohou získat povolení pro nouzové použití, pokud se jakýkoli existující lék schválený lékovou agenturou FDA ukáže jako účinný proti stejné nemoci.”

Málokdo ví, že agentura FDA je z poloviny financována farmaceutickými firmami, jejichž produkty má schvalovat. Pokud by FDA umožnila léčbu covidu-19 pomocí již schválených léků v podobě hydroxychlorochinu (HCH) a ivermectinu (IV), nebylo by možné schválit vakcíny v nouzovém režimu. Hrstka farmaceutických firem by na prodeji vakcín nevydělala desítky miliard dolarů (u HCH a IV vypršela patentová ochrana a může je velmi levně vyrábět kdokoliv) a nemohly by se o svůj zisk podělit s FDA.

Jedná se o bezprecedentní střet zájmů. Proč o těchto skutečnostech neinformovala světová média a tzv. factcheckeři? Možná proto, že jejich většinoví akcionáři rovněž ovládají farmaceutický průmysl.

V době publikování tohoto článku navíc vyšlo najevo, že po dvou letech od začátku očkování se novinářům podařilo vypáčit z amerických regulačních úřadů CDC a FDA data o monitoringu bezpečnosti mRNA vakcín. Výsledky jsou devastující. Zmíněné agentury již téměř dva roky usilovně tají své vlastní analýzy, které ukazují, že bezpečnostní profil mRNA vakcín je katastrofální. Tato převratná zpráva by měla vést k okamžitému zastavení očkování mRNA vakcínami po celém světě a zahájení vyšetřování zcela bezprecedentního selhání regulačních orgánů. Více zde…

Rozhovor s dr. Harvey Rischem

Rozhovor s dr. Harvey Rischem (HR) vedl Steve Deace (SD) 15.září 2022 (zdroj)

Práci tohoto člověka jsme za uplynulých 29 měsíců mnohokrát citovali. A nejsme sami, vždyť je emeritním profesorem epidemiologie na univerzitě Yale. Je autorem více než 400 původních recenzovaných výzkumných publikací. Jeho práce byly v akademickém světě citovány téměř 50 000-krát. Dr. Harvey Risch je s námi v tomto pořadu. Pane doktore, je nám potěšením. Jste tady poprvé, ale vaši práci zde obdivujeme již dlouho, zejména v posledních 29 měsících. Vítejte v pořadu.

Děkuji. Jsem rád, že zde mohu s vámi být.

Vždycky mě fascinuje – ať už jde o vás nebo o člověka, kterého jsem v posledních letech velmi dobře poznal, Petera McCullougha, s nímž pracujete na projektu a o němž budeme za chvíli mluvit – vždycky mě fascinuje, když se lidé jako vy postaví systému a hlásají pravdu navzdory všem protivenstvím. Co je tím hnacím motorem? Přesvědčení, životní zkušenost? Co bylo tím motorem pro vás? Jak se to stane, že emeritní profesor na uznávané instituci, jako je Yale, je nyní součástí zdejší disidentské frakce? Jak k tomu došlo?

Souhlasím s vámi. Mým problémem je, že jsem vždycky byl vědec, který se snažil říkat pravdu: o vědě, o tom, jak funguje příroda. Proč bych se tedy měl teď měnit? Vždy jsem se snažil prezentovat to nejlepší, co jsem z fungování přírody pochopil, co jsem studoval a uváděl ve svých výzkumných studiích. Když se kdokoliv podívá na můj soubor vědeckých prací, rozhodně jsem to nedělal pro peníze. Takže tím naplněním a uspokojením, které z toho mám, je vědomí, že jsem zjistil pár chytrých věcí, posunul vědecké poznání o kousek dál a tak podobně. Z čeho jiného můžete mít v akademickém životě dobrý pocit než z toho, že jste dělali a publikovali nejlepší vědu, jaké jste byli schopni? Když přišel covid, nic jsem na tom neměnil. I tady jsem jen proto, abych co nejobjektivněji informoval o znalostech, které jsem získal za poslední dva nebo dva a půl roku. Na tom se nic nemění. Možná jsem naivní, co se týče politických poměrů. Jsem to ale pořád já, stále stejný vědec, jako dřív.

S Peterem spolupracujete na projektu. Mluvili jsme o vašich referencích. Jste jedním z nejcitovanějších žijících akademických epidemiologů současné Ameriky. Peter McCullough je pravděpodobně nejuznávanějším kardiologem v moderní americké historii. Nejste tedy žádní bezvýznamní hráči nebo příštipkáři. Stojí za vámi seriózní reference. A přesto se naprostá většina vašich kolegů po celé zemi svých znalostí tak pevně a neochvějně nedržela. Včera jsme viděli, jak Rand Paul „svlékl donaha“ Anthony Fauciho kvůli jeho dvouletému popírání jednoho z nejzákladnějších imunologických faktů – přirozené imunity. Co se stalo se zbytkem vašich kolegů? Protože tomu se mnozí z nás, obyčejných lidí diví. Lidí, na které posledních 29 měsíců tato politika dopadala, lidí, kteří sledují dlouhodobě se stupňující vedlejší účinky uniklého viru a řádně neotestovaných experimentálních injekcí. Co se stalo s naším zdravotním systémem?

Myslím, že lidé si uvědomují, že zaměstnanost a ekonomika jsou z velké části systémem ovládaným shora dolů. Má v něm vliv strach a zaměstnanecké postavení. Lidé, kteří nemají vlastní nezávislé zdroje obživy, jsou docela snadno ovladatelní oligarchickými organizacemi. A k tomu došlo.

Za druhé si myslím, že veřejné zdravotnictví ovládlo přesvědčení, které má pocit, že je díky svým elitním intelektuálním akademickým titulům kompetentnější než průměrní lidé, a proto převzal paternalistickou roli a říká: „My bychom měli rozhodovat o tom, co máte pro své zdraví a bezpečnost dělat.“

Tak ale naše společnost nikdy nefungovala. Necháváme na lidech, ať se sami rozhodnou, jak se o své zdraví starat – a nebo vůbec nestarat, je-li to jejich rozhodnutí. A jediný naléhavý zájem státu je zabránit lidem v šíření nemoci na další lidi. A to má být jediný naléhavý zájem vlády. V době covidu se používá termín přenos infekce.

Takže metody používané ve společnosti k omezování šíření infekce mají určité opodstatnění, pokud byste chtěli, můžeme se bavit o podrobnostech. Ale tím to končí. Vláda nikdy neměla „v popisu práce“ nařizovat nějakou léčbu. Nikdy nebylo úkolem vlády přebírat rozhodnutí lidí, jak se chtějí léčit. S takovými věcmi bychom vůbec neměli začínat.

Pracuji v oblasti, která je alternativou k mainstreamu. Jakmile začalo být jasné, že mainstream přechází od běžné zaujatosti k naprostým nekalostem, trh zareagoval: „Hele, jsou tu názory, které nejsou adekvátně nebo spravedlivě reprezentovány.“ A tak vznikl trh, který tuto mezeru zaplnil. A s ním přišlo odvětví alternativních médií, ve kterém pracuji. Je tu spousta lidí, kteří si myslí, že něco takového potřebujeme i ve zdravotnictví. Odhaduji, že právě to je součástí společného podniku, který s Peterem rozjíždíte pod názvem Wellness Company. Povězte nám o něm něco.

Ten projekt se vyvíjí už nějakých 9 až 12 měsíců a je zaměřen na skutečnost, že lékaři nemohou při léčbě pacientů užívat svůj úsudek a že velkou část trhu primární péče a specializované medicíny ovládl ‚medicínský korporativismus’. To znamená, že například v ambulanci lékaři pacientům s covidem většinou řekli: „Jděte domů, pijte vodu a berte Tylenol. Pokud se dostanete do stavu, že nebudete moci dýchat, jeďte do nemocnice.“

Takto jsme se k pacientům nikdy nechovali. Je to v rozporu s lékařskou etikou – pacienty neléčit, ale odkazovat je na údajná doporučení CDC (centra pro kontrolu a prevenci nemocí– pozn. překl.) a nebo jakékoliv jiné organizace, která není lékařská a neléčí pacienty. A to se ve společnosti děje. Znám spoustu lékařů, kteří začali covidové pacienty léčit, pak je koupila ‚korporátní medicína‘ a nařídila jim, že těmito léky ambulantní covidové pacienty léčit nebudou, jinak přijdou o místo.

Takto medicínu vykonávat nechceme. Takže jsme v podstatě objevili to, co je dávno jasné. Lékaři musí mít právo dle svého nejlepšího vědomí a s informovaným souhlasem pacientů předepisovat všechny schválené léky – ať mají jakýkoli štítek. Léčba pacienta spočívá v tom, že lékař pacientovi nabídne léčbu, popíše mu ji, vysvětlí rizika, vysvětlí možné přínosy a pacient si vybere. Takto se medicína vždy praktikovala až do doby covidu. Proč by měl covid cokoliv z toho měnit? Neměl by. Ale máme tu všechno to umlčování, jak sám říkáte, a naproti tomu informace protlačované tzv. normativními, tedy tradičními médii, zatímco instituce lékařské péče a její možnosti léčit pacienty co možná nejvhodnějším způsobem je stále více ochromovány.

Takže máme v podstatě firemní strukturu, kterou tvoříme já, Dr. McCullough a Dr. Amerling a Dr. Gasling a jsme v vlastně lékařskými poradci této firmy. Ta se formou telemedicíny soustředí na osobní přístup k pacientům, dalo by se říct tváří v tvář a k tomu navíc zajišťuje léky. Má svou síť lékáren, které pacientům léky zpřístupní. Když přijdete do své lékárny CVS a tam vám řeknou, že takové recepty nepřijímají, vy si můžete vybrat. Takovým situacím už nemusíte čelit, máte možnost léky získat. Jedná se v medicíně o rozsáhlou korupci, kterou se snažíme prolomit. A myslím, že máme šanci uspět. Už teď je velký zájem.

To určitě musí být. Neustále dostávám e-maily od lidí, kteří mě žádají o kontakty na tyto lékárny. Už jsme je totiž dříve prezentovali. Teď ale mluvíme o komplexní službě. Mimochodem, pokud se chcete stát členem nebo se na Wellness Company alespoň podívat, jděte na twc.health.

Když se podíváte na posledních 29 měsíců, co bylo – a možná bychom o této otázce mohli napsat celou knihu – ale co bylo tou největší lží, nad kterou jste vy jako někdo z vyšších pater těchto institucí jenom kroutil hlavou? Něco jako: „Jak může někdo s vážnou tváří zkoušet něco takového ‚prodat‘? Bez ohledu na to, jestli s tím uspěl nebo tomu někdo věřil.

To je těžká otázka, protože takových je mnoho. Pro mě je největší lží webová stránka FDA (úřad pro kontrolu potravin a léčiv – pozn. překl.)hydroxychlorochinu. Webová stránka FDA byla zveřejněna 1. července 2020 a visí tam už dva roky. Je to podvod. Na stránce se píše: „Varování: hydroxychlorochin by se neměl užívat při ambulantní léčbě kvůli riziku nežádoucích účinků na srdce.“ Je to tam napsáno velkými, tučnými písmeny. A pod tím je malým písmem: „Toto varování vychází z nežádoucích účinků, zaznamenaných při léčbě hospitalizovaných pacientů.“

Problematické jsou tam dvě věci. První je, že covid-19 je zcela jiné onemocnění u ambulantních a nemocničních pacientů. U ambulantních pacientů se jedná o onemocnění podobné chřipce s kašlem, bolestmi svalů, horečkou, bolestmi v krku, kýcháním, únavou, bolestmi hlavy, tedy standardními věcmi, které lidé zažívají při silném nachlazení nebo chřipce. Po přibližně osmi dnech však u části lidí nemoc přechází do vážnějšího plicního onemocnění, tedy onemocnění podobného zápalu plic, kdy imunitní systém reaguje nepřiměřeně a v plicích se ukládá velké množství imunitních zbytků ztěžujících dýchání a okysličování.

Jedná se o akutní respirační tíseň vyžadující hospitalizaci. A to je úplně jiné onemocnění. Má jinou léčbu, která nemá s ambulantní léčbou nic společného. Přesto úřad FDA uvedl, že své doporučení proti ambulantní léčbě zakládá na zkušenostech z nemocnic. Takže to je ta první věc.

Druhá věc je logická: pokud by úřad FDA skutečně měl nějaké důkazy o nežádoucích účincích při ambulantní léčbě pacientů, uvedl by to. Kdyby si autoři mysleli, že mohou odrazovat od ambulantní léčby, protože mají důkazy u ambulantních pacientů, na webové stránce by je použili. Byl by to hlavní argument. Protože však na této webové stránce chybí, dokazuje to, že systematické důkazy o nežádoucích účincích hydroxychlorochinu u ambulantních pacientů úřad nemá.

A proč je právě toto největší lží? Protože se to stalo jádrem celé pandemie. Upozaďování hydroxychlorochinu začalo ještě předtím, než se vůbec vědělo, že nějaká pandemie existuje. Dřív, než cokoliv řekl prezident Trump. Začalo to, pokud vím, na podzim roku 2019, kdy francouzská ministryně zdravotnictví změnila status hydroxychlorochinu z volně prodejného léku, který si mohl kdokoli koupit v lékárně, na lék, který je pouze na předpis, přičemž uvedla zcela nepravdivou teorii, že hydroxychlorochin je takzvaně genotoxický, že způsobuje genetické poškození buněk.

To je zcela nemožné. Tento lék se používá v desítkách miliard dávek u stovek milionů lidí již minimálně půl století. Je to jeden z nejdůležitějších medikamentů uvedený na seznamu 50 nejpotřebnějších léků Světové zdravotnické organizace (WHO). Podává se těhotným ženám, nemluvňatům i dětem. Je to prostě jeden z nejbezpečnějších známých léků. A přesto měl FDA tu drzost tvrdit, že takto bezpečný lék, o kterém všichni vědí, že je bezpečný, je najednou pro ambulantní použití nějak nebezpečný. „A mimochodem, žádná data o jeho nebezpečnosti neuvádíme.“

Tohle je tedy ta největší lež. Kdyby byl tento lék použit na začátku pandemie, zachránil by statisíce životů, které byly zbytečně ztraceny. Byl rok potlačován, zatímco pacienti čekali na vakcíny. Ať už si o vakcínách myslíme cokoli, toto ztracené celoroční období vedlo ke statisícům zbytečných úmrtí pacientů, kteří mohli být léčeni. Kdybychom mohli tuto nemoc adekvátně léčit, nutnost vakcín by nebyla zdaleka tak důležitá a možná by vakcíny nebyly důležité vůbec.

A to je jádrem celé pandemie. Že při ní nešlo tolik o ochranu zdraví obyvatelstva, ale o prodej vakcín a patentovaných léků s obrovskými zisky pro farmaceutický průmysl za tajné spolupráce FDA a CDC. A právě s tím v posledních dvou a půl letech bojujeme. Ne s virem jako takovým, ale s naší zkorumpovanou reakcí na virus.

To je zlovolnost a zlo na úrovni, jakou podle mě většina Američanů ani nedokáže pochopit, i když jsme ji právě prožili. Ale právě proto potřebujeme alternativy. A máte tu dvě osobnosti, které patřily v předcovidových dobách v celé padesátce států USA mezi nejuznávanější lékaře svých oborů.

Podívejte se na webové stránky twc.health. Mají tam doplňky stravy, byla tam studie z Izraele, která ukázala, že asi 80 % tamních pacientů hospitalizovaných s covidem mělo nedostatek vitaminu D. Fauci řekl herečce Jennifer Gardnerové, že užívá 10 000 m.j. vitaminu D denně. Pro širokou veřejnost však o tom nikdy nepadlo ani slovo, navzdory těmto údajům. Jen další příklad, proč potřebujeme alternativní strukturu zdravotnictví, jako je tato.

Pane doktore Rischi, děkuji vám za ochotu postavit se v této kritické době na odpor. A my rádi uděláme vše, co bude v našich silách, abychom pomohli více lidem dozvědět se o tomto novém podniku. Mějte se.

Děkuji.

Odkazy na odborné články a studie

Pro úplnost zde ještě uvádím odkazy na odborné články a studie:

27. května 2020 dr. Harvey Risch publikoval ve vědeckém časopise American Journal of Epidemiology (AJE) článek s názvem „Včasná ambulantní léčba symptomatických vysoce rizikových pacientů s COVID-19, jež by měla být okamžitě zesílena jako klíč k pandemické krizi“. Tento článek, publikovaný v předním světovém epidemiologickém časopise, analyzoval pět studií, které prokázaly jasné a významné přínosy pro léčené pacienty, plus další velmi rozsáhlé studie, které prokázaly bezpečnost léků. Od zveřejnění článku z 27. května prokázalo podobný přínos sedm dalších studií. V dlouhém navazujícím dopise, který rovněž zveřejnil AJE, dr.Risch diskutuje o těchto sedmi studiích a znovu vyzývá k okamžitému včasnému použití hydroxychlorochinu u vysoce rizikových pacientů.

Právník Robert Kennedy jr. ve své knize „Real Anthony Fauci” dále zmiňuje studie (viz odkazy pod článkem), které měly za cíl zdiskreditovat hydroxychlorochin jako lék při léčbě covidu. Šlo například o studie SolidarityRecovery. Studii Solidarity prováděla Světová zdravotnická organizace (jejímž druhým největším sponzorem po USA je Bill Gates) a studii Recovery sponzorovala nadace Billa a Melindy Gatesovými spolu s britskou vládou. Neúspěšné studie byly předem určené k neúspěchu, jelikož hydroxychlorochin nebyl pacientům podáván v rané fázi nákazy, případně byl podán bez dalších podpůrných látek (zinek, azitromycin apod.) a v některých případech byl HCH dokonce podáván v toxických čtyřnásobných dávkách.

Prestižní vědecké časopisy jako je Lancet či NEJM (The New England Journal of Medicine) byly nuceny stáhnout jednu takovou podvodnou studii, což však nebránilo FDA a Světové zdravotnické organizaci (WHO), aby vydala doporučení nepoužívat hydroxychlorochin při léčbě covidu. Mnoho států pak následovalo doporučení WHO, čímž byla včasná léčba covidu pomocí těchto medikamentů de fakto znemožněna.

Přeložil Tomáš Staněk, výsledný text upravil Jaroslav Pešta.

Názory a postoje vyjádřené v tomto článku jsou názory autora článku a nemusejí se shodovat s postoji deníku The Epoch Times.


Odkazy:

Originál rozhovoru s dr. Harvey Rischem v angličtině

https://rumble.com/v1k7fzt-this-is-the-biggest-lie-of-covidstan-steve-deace-show.html

EpochTimes: Dr. H.Risch: Hydroxychlorochin, ivermectin a další vysoce účinná terapeutika při včasné léčbě COVIDu
https://www.theepochtimes.com/dr-harvey-risch-hydroxychloroquine-ivermectin-and-other-therapeutics-highly-effective-in-early-covid-treatment_4131804.html

Newsweek: Dr. H.Risch: Klíč k poražení COVID-19 již existuje
https://www.newsweek.com/key-defeating-covid-19-already-exists-we-need-start-using-it-opinion-1519535

Dr. H.Risch: Včasná ambulantní léčba symptomatických, vysoce rizikových pacientů s COVID-19, která by měla být okamžitě zesílena jako klíč k pandemické krizi

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32458969/

Kniha právníka Roberta Kennedyho jr.: “The Real Anthony Fauci”

Kapitola o hydroxychlorochinu z knihy Roberta Kennedyho jr: “The Real Anthony Fauci”

https://whatisreallygoingon.substack.com/p/hydroxychloroquine

Pochybné studie, které měly zdiskreditovat hydroxychlorochin v souvislosti s léčbou covidu

Vědecký časopis Lancet musel stáhnout zavádějící studii hydroxychlorochinu

https://www.uncoverdc.com/2020/06/06/politicized-science-lancet-nejm-retract/

Americké regulační úřady FDA a CDC tajily katastrofální bezpečnostní profil mRNA vakcín

Dr.Robert Malone: Metaanalýza 300 studií hydroxychlorochinu

https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/covid-vynalezce-mrna-vakcin-kritizuje-plosne-ockovani.A211221_104749_p_veda_wag

Metaanalýza více než 300 studií hydroxychlorochinu

https://hcqmeta.com/

Další studie o účinnosti hydroxychlorochinu při léčbě covidu

https://docs.google.com/document/d/1545C_dJWMIAgqeLEsfo2U8Kq5WprDuARXrJl6N1aDjY/preview

Metaanalýza více než 90 studií ivermectinu

https://ivmmeta.com/

Studie ivermectinu u 223 128 lidí: snížení mortality na C19 o 90%

https://rwmalonemd.substack.com/p/more-important-ivermectin-study-results

Studie na ivermectin u 88 012 lidí: snížení mortality na C19 o 92%

https://www.cureus.com/articles/111851-regular-use-of-ivermectin-as-prophylaxis-for-covid-19-led-up-to-a-92-reduction-in-covid-19-mortality-rate-in-a-dose-response-manner-results-of-a-prospective-observational-study-of-a-strictly-controlled-population-of-88012-subjects?email_share=true&expedited_modal=true

Návod dr. Petere McCullougha na včasnou přednemocniční léčbu covidu
https://www.truthforhealth.org/patientguide/patient-treatment-guide/

Návod dr. Zelenky na včasnou přednemocniční léčbu covidu

https://vladimirzelenkomd.com/treatment-protocol/
(jde o automatický internetový překlad do češtiny z anglického originálu – pozn.překladatele)

Návod na včasnou léčbu covidu od The Americas Front Line Doctors
https://covid19criticalcare.com/covid-19-protocols/

EpochTimes: Odborníci radí, jak se vypořádat se spike proteinem

Detoxikační průvodce pro eliminaci spike proteinu

https://drive.google.com/file/d/16cHANuLtsLJKSWOJ6gkJ4g_wZMQJ0C5A/view?usp=drivesdk

Související články

Přečtěte si také

Jak jste to dokázali? Modlili jsme se. Nejoblíbenější světový vůdce o vítězství nad gangy
Jak jste to dokázali? Modlili jsme se. Nejoblíbenější světový vůdce o vítězství nad gangy

Tucker Carlson v rozhovoru s Nayibem Bukelem konstatuje, že pokud se malá a chudá země jako Salvador dokázala bez mezinárodní pomoci zbavit násilí a organizovaného zločinu, dokáže to i každý jiný stát.

Fotografie Mléčné dráhy roku 2024 přináší ty nejoslnivější fotografie naší galaxie – každý snímek má příběh k vyprávění
Fotografie Mléčné dráhy roku 2024 přináší ty nejoslnivější fotografie naší galaxie – každý snímek má příběh k vyprávění

Nejlepší snímky Mléčné dráhy pořízené po celém světě.

Indické volby jsou vítězstvím, vítězstvím a zase vítězstvím na celé čáře
Indické volby jsou vítězstvím, vítězstvím a zase vítězstvím na celé čáře

Dlouholeté klišé říká, že každé tvrzení o Indii je pravdivé, ale stejně tak je pravdivý i opak.

Fanoušci cestující do Německa na Euro by měli počítat se zdržením na hranicích
Fanoušci cestující do Německa na Euro by měli počítat se zdržením na hranicích

Čeští fanoušci by měli počítat se zdržením kvůli přísnějším kontrolám německé policie na hranicích - na dálnicích, silnicích i ve vlacích.

Za 77 tanků Leopard 2A8 by měla česká vláda zaplatit 52 miliard, oznámil Fiala
Za 77 tanků Leopard 2A8 by měla česká vláda zaplatit 52 miliard, oznámil Fiala

Vláda dnes udělala další krok k jejich nákupu, rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s dalšími evropskými zeměmi v čele s Německem.