7. 11. 2023

Účastníci průvodu vyzývali k ukončení 24 let trvajícího pronásledování Falun Gongu ze strany KS Číny a informovali o „vystupování ze strany“.

Když Cheng Xiongying, který se nedávno přistěhoval do Spojených států, zjistil, že se v Brooklynu koná průvod na oslavu 420 milionů lidí, kteří vystoupili z Komunistické strany Číny (KS Číny) a jejích přidružených organizací, spěchal se ho zúčastnit.

„Dnes jsem také vystoupil ze strany,“ řekl reportérovi čínského vydání deníku Epoch Times.

Cheng nebyl sám – další diváci průvodu 15. října novinářům řekli, že také vystoupili ze strany.

Cheng se jako student v Číně kdysi dávno připojil ke Komunistickému svazu mládeže, ale když se studenti koncem 80. let začali v Číně zasazovat o liberální demokracii, změnil názor. Toto hnutí skončilo masakrem na náměstí Nebeského klidu v roce 1989, kdy byli studenti brutálně zabiti komunistickým režimem.

Před zahájením průvodu se pan Cheng setkal s praktikujícími Falun Gongu, kteří mu pomohli vyplnit prohlášení o vystoupení ze strany.

„Od kulturní revoluce až dodnes pronásledovala KS Číny tolik lidí,“ řekl pan Cheng. „Když jsem přijel do Spojených států, je to místo plné slunce a svobody. To je v Číně nemožné.“

Falun Gong, známý také jako Falun Dafa, je duchovní praxe, která byla v Číně zveřejněna v roce 1992. Před koncem minulého století praktikovalo Falun Gong v Číně podle odhadů 70 až 100 milionů lidí. Učí tři principy: pravdu, soucit a snášenlivost a zahrnuje pět meditačních cvičení.

Přesto v roce 1999 tehdejší vůdce KS Číny Jiang Zemin zahájil rozsáhlou kampaň za „vymýcení“ této praxe. Příznivci této duchovní disciplíny byli unášeni, zadržováni v koncentračních táborech, mučeni a dokonce zabíjeni kvůli orgánům. Pronásledování bylo široce zdokumentováno mezinárodními skupinami pro lidská práva a médii, jako je například Epoch Times.

Průvod v Brooklynu vedli praktikující Falun Gongu z oblasti New Yorku s vlajkami a transparenty, nechyběla ani pochodová kapela či další slavnostní prvky. Účastníci průvodu vyzývali k ukončení 24 let trvajícího pronásledování Falun Gongu ze strany KS Číny a zvyšovali povědomí o „vystoupení ze strany“, neboli o hnutí Tuidang (EndCCP.com), v jehož rámci se více než 420 milionů lidí vzdalo členství v KS Číny poté, co pochopili zvěrstva, kterých se od svého vzniku dopouštěla.

Praktikující Falun Gongu jdou v průvodu, který upozorňuje na pronásledování jejich víry čínským režimem, Brooklyn, New York, 15. října 2023. (Larry Dye/The Epoch Times)

Yi Rong, prezidentka Globálního centra pro vystoupení z KS Číny, řekla NTD, sesterskému médiu deníku Epoch Times, že skutečnost, že 420 milionů lidí vystoupilo ze strany, je velmi významná.

„Čínská komunistická strana je před zhroucením,“ řekla. „Doufáme, že toto sdělení může inspirovat více Číňanů, aby se připojili k vlně odchodu ze strany a KS Číny mohla být odklizena na smetiště dějin.“

Jin Defu, který také nedávno přijel do Spojených států, řekl, že ještě před rokem mu KS Číny doslova vymývala mozek.

V roce 2022 použil Freegate, software vyvinutý praktikujícími Falun Gongu, aby obešel firewall čínského režimu, a dostal se na stránky Epoch Times.

Tam si přečetl „Devět komentářů ke komunistické straněc, které byly přeloženy do 33 jazyků a podrobně popisují krvavou historii Komunistické strany Číny.

Poté se inspiroval k četbě knihy Zhuan Falun, hlavního textu Falun Gongu. Všichni v Číně vědí, že je tato kniha čínským režimem zakázána, a tak měl podle svých slov pocit, že ji musí číst tajně. Jakmile si ji však přečetl, cítil, že ho změnila.

„Můj duševní rozhled je mnohem lepší než dříve a mé tělo je na tom také lépe než dříve,“ řekl Jin. „Dříve jsem byl vznětlivý a rád jsem se hádal s ostatními. Poté, co jsem se začal věnovat Falun Gongu, se mé myšlení změnilo a jsem vyrovnanější.“

„Komunistická strana od doby, kdy si uzmula moc, neudělala jedinou dobrou věc.“

Toto zjištění ho inspirovalo k tomu, aby se pokusil najít způsob, jak vystoupit z KS Číny a opustit zemi. Dodal, že doufá, že si všichni Číňané přečtou „Devět komentářů“ a vystoupí z čínské komunistické strany.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Související články