Prvních nových 80 vozů Škoda Octavia Combi předal v pátek policistům, v rámci obměny policejního vozového parku, ministr vnitra Jan Hamáček. V únoru příštího roku by Policie ČR měla přitom obdržet dalších 785 vozů Octavia Combi 2,0 TSI 4×4 DSG. Cena jednoho vozu se pohybuje okolo 600 tisíc Kč.

Vozy byly pořízeny na základě rámcové dohody podepsané v září letošního roku za 603 mil. Kč. Technicky moderně vybavená auta bez problémů pojmou veškerou výbavu, kterou policisté potřebují pro základní dohled a činnost prvosledových hlídek a dopravních policistů. 

Obměna začala po 10 letech stárnoucího vozového parku. 

ministr Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáčekna tiskové konferenci při předávání aut. (mvcr.cz)

„Dnešek je koncem smutných časů, kdy policie musela zachraňovat životy v autech, která byla v katastrofálním stavu,“ uvedl ministr vnitra Hamáček.

Navíc se teď už realizují kroky pro nákup dalších vozů i pro hasiče. „MV navíc už teď realizuje kroky pro další nákup vozů nejen pro policii za celkem 4 mld. Kč. Už teď navíc máme rámcové smlouvy na dalších 452 aut pro policisty i hasiče,“ dodává ministr.

Obměnu policejních vozů ocenil také policejní prezident brig. gen. Jan Švejdar.

„Obměna vozového parku byla pro mě, když jsem před rokem nastoupil do funkce policejního prezidenta, prioritou. Jsem velmi rád a pyšný na to, že můžeme policistům před vánočními svátky předat první vozy, a zahájit tak celkovou obměnu policejního vozového parku,“ uzavírá policejní prezident.