Arizonský Senát ovládaný republikány nařídil provést ruční přepočítání 2,1 milionu hlasů z prezidentských voleb, které proběhly v 2020 v okrese Maricopa. Okresní soud uznal požadavek senátorů jako oprávněný 20. března 2021.

V prohlášení arizonského senátu se uvádí, že senát provede „široký a podrobný“ audit, a dodává, že provedou testování hlasovacích zařízení, skenovacích strojů, budou hledat případy porušení informačních technologií a provádět ruční sčítání hlasů.

„Vzhledem k tomu, že tisíce našich voličů stále volají po důkladném auditu voleb z roku 2020 v okrese Maricopa, s potěšením vám oznamuji, že jsme audit zúžili na preferovaný forenzní auditorský tým,” stojí v prohlášení arizonské státní senátorky Karen Fann z 18. března 2021.

Více zde…

Soudce vrchního soudu okresu Maricopa Timothy Thomason rozhodl, že předvolání vydaná arizonským státním senátem jsou platná a měla by být vykonána. Zpochybnil také argumenty úředníků okresu Maricopa, podle nichž jsou předvolání nezákonná. Okres dříve uvedl, několik auditů, které byly vykonány, budou dostačující a že hlasovací lístky by měly být zapečetěny.

„Soud shledal, že soudní obsílky jsou legální a vykonatelné,” napsal soudce Thomason (pdf) ve svém rozsudku. „Není pochyb o tom, že senátoři mají pravomoc vydávat legislativní předvolání. Předvolání splňují zákonné požadavky na legislativní předvolání. Senát má také širokou ústavní pravomoc dohlížet na volby.”

Soudce dále uvedl, že „arizonský zákonodárný sbor má jednoznačně pravomoc vyšetřovat a zkoumat otázky volební reformy”, a dodal, že senátoři mohou „předkládat materiály jako součást vyšetřování pro realizaci opatření v rámci volební reformy.” Více zde…

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil: M. K.


Podívejte se také na náš dnešní přehled zpráv z USA: