Isabel van Brugen

14. 4. 2021

Zaměstnanec CNN zachycený na skrytou kameru řekl, že televizní společnost během prezidentských voleb 2020 produkovala obsah, který měl pomoci Joeu Bidenovi k vítězství.

První ze tří nahrávek o CNN byla publikována 13. dubna. Zveřejnila jej nezisková investigativní žurnalistická organizace Project Veritas.

Project Veritas tajně natočil technického ředitele CNN Charlieho Chestera během několika fingovaných rande domluvených přes seznamku Tinder v minulém měsíci. Domnívá se v nich, že pokud by nebylo „propagandy“ CNN, bývalý prezident Donald Trump by prezidentské volby vyhrál.

„Podívej se, co se nám povedlo, dostali jsme Trumpa pryč,“ řekl Chester. „Jsem si na sto procent jistý, že to můžu říct. A stoprocentně věřím, že kdyby nebylo CNN, nevím, jestli by Trump prohrál.“

Reportérce v utajení, která se vydávala za zdravotní sestru během fingovaného rande, řekl, že vstoupil do CNN, protože „chtěl být toho součástí“.

„Zaměřili jsme se na to, abychom Trumpa dostali z úřadu, chápeš? Bez toho, aniž bychom to řekli, tak to bylo,“ řekl Chester.

Zaměstnanec CNN tvrdil, že stanice produkovala „propagandu“, jejímž cílem bylo pomoci porazit Trumpa ve volbách 2020, například „vytvářením reportáže“, která zpochybňovala zdraví bývalého prezidenta, „o kterém jsme nic nevěděli“.

„Trump byl, já nevím, třeba se mu třásla ruka nebo cokoliv … tak jsme jako oslovili mnoho lidí ze zdravotnictví, abychom jakože všem sdělili zprávu, která byla jako zcela spekulace, že měl něco jako neurologickou poruchu, že prohrává, že je nezpůsobilý, nebo tak něco, chápeš,“ řekl Chester. „Vytvářeli jsme příběh o něčem, o čem jsme nic nevěděli.“

Když se jej reportérka v utajení zeptala na to, zda měla CNN během Bidenovy kandidatury obavy o jeho zdraví, Chester řekl, že CNN často vysílala klipy Bidena v poklusu nebo jak nosí například „letecké“ sluneční brýle, aby jej „vykreslili jako mladistvého dědu“ a ukázali, že je „zdravý“.

CNN na žádost o komentář pro Epoch Times neodpověděla.

V říjnu 2019 Project Veritas provedl tajné vyšetřování v CNN, které odhalilo, jak zaměstnanci sítě hovoří o levicově zaměřených zprávách kabelovky a senzacechtivosti s neustálým zaměřením na Trumpa.

V jednom z videí Projectu Veritas říká zaměstnanec CNN, že prezident mediálního domu Jeff Zucker „vede vůči Trumpovi osobní mstu“, která má částečně počátky z doby, kdy Trump pracoval s Zuckerem na reality show „The Apprentice“.

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.

Přečtěte si také

Jak strávit 24 hodin v Barceloně
Jak strávit 24 hodin v Barceloně

Máte-li na návštěvu hlavního města Katalánska jen jeden den, poradíme vám, jak poznat jeho vynikající kuchyni, architektonické ikony a bujarý pouliční život.

Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte
Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte

Odborníci na růže vyvracejí běžné mýty a odhalují tajemství bujných a zdravých květů.

Bývalá agentka tajné služby radí: šest způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí
Bývalá agentka tajné služby radí: šest způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí

Získejte cenné rady od bývalé agentky tajné služby, jak chránit svou rodinu a připravit děti na životní výzvy.

Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích
Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích

Kurkuma je koření, které pochází z oddenku rostliny Curcuma longa. Jako potravina i lék se bezpečně používá již více než 5 000 let.

Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou
Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou

Vzhledem k vítězství Evropské lidové strany (EPP) by měla funkci předsedkyně Evropské komise obhájit Ursula von der Leyenová.