Dinesh D’Souza

2. 6. 2021

Komentář

Po odhalení, že Bidenova administrativa zastavila vyšetřování ministerstva zahraničí ohledně původu covidu-19, se Bidenův tým nyní opět snaží zamést pod koberec, že něco tutlal. Podívejme se, co vlastně kryli, proč na tom záleží a jak nyní administrativa předstírá, že podniká určité kroky, a přitom ve skutečnosti nedělá nic.

Koncem loňského roku zahájila Trumpova administrativa pod vedením ministra zahraničí Mikea Pompea na ministerstvu zahraničí vyšetřování toho, jak se covid-19 dostal do světa a způsobil globální pandemii s miliony mrtvých a zruinoval ekonomiky států a životy lidí.

Cílem vyšetřování bylo zjistit, zda covid-19 pochází z trhu s masem ve Wu-chanu, jak se původně uvádělo, nebo z wuchanské virologické laboratoře, která funguje pod kontrolou Komunistické strany Číny. Jak nyní víme, jedná se o legitimní vyšetřování a otevřenou otázku.

Ukázalo se, že bez vědomí americké veřejnosti a vlastně i lidí na celém světě prováděli virologové z Wu-chanu ve spolupráci s virology ze Spojených států a dalších zemí takzvaný výzkum „získání funkce“. Zjednodušeně řečeno to znamená, že vytvářeli smrtící viry, nebo přesněji řečeno, vzali smrtící viry a pak s nimi pracovali v laboratoři, aby byly nakažlivější a smrtelnější.

Nepřijde vám neuvěřitelné, že se o tom dozvídáme až nyní, více než rok po vypuknutí celosvětové epidemie? Představte si, jaké míry klamání ze strany vědecké komunity, nemluvě o americké vládě a médiích, je třeba k tomu, aby veřejnost zůstala v nevědomosti o něčem tak mrazivě důležitém pro její život. Digitální média doslova zakazovala a cenzurovala lidi jen za náznaky, že by covid-19 mohl být virem z laboratoře, a označovala takové názory za „vyvrácené“ a za „konspirační teorie“.

Pompeovo vyšetřování však zašlo dál než jen k otázce, odkud virus pochází. Jeho cílem bylo také prověřit druhou, neméně mrazivou otázku: Vypustil komunistický čínský režim covid-19 záměrně jako biologickou zbraň? Aby mohl Pompeův tým začít hledat odpověď na tuto otázku, hledal důkazy o spolupráci mezi čínským programem biologických zbraní a virology ve Wu-chanu.

Jen zvažte, jaký význam by tato šetření měla a jaké by byly jejich důsledky. Jak by reagovala americká vláda a svět, kdyby se ukázalo, že covid-19 byl skutečně použit jako biologická zbraň? Čínský režim měl k tomu jistě příležitost. Měl také možný motiv, a to shodit zejména Donalda Trumpa a americkou ekonomiku obecně a zlepšit relativní postavení Číny ve světě. A konečně, kdo může pochybovat o tom, že čínská komunistická strana je natolik bezohledná, aby byla ochotna udělat něco tak ohavného?

Přesto právě toto vyšetřování Bidenův tým tajně ukončil. Jejich zdůvodnění bylo, že Trumpovo vyšetřování bylo neobjektivní, posilovalo to, co o původu viru řekl sám Trump, a vybíralo fakta, aby podpořilo předem vytvořenou teorii. Protože nevíme, co Pompeův tým zjistil, není možné tato obvinění vyhodnotit.

Víme však, že Bidenův tým má své vlastní předsudky. Sám Biden je kompromitován vysoce lukrativními obchodními vztahy své rodiny v Číně. Bidenova rodina profitovala z obchodů v hodnotě miliard dolarů a laptop údajně patřící Hunteru Bidenovi obsahuje jasný náznak, že „velký muž“ – sám Biden – dostával podíl. I když je příliš přehnané říci, že Biden je Čínou vlastněn, není přehnané tvrdit, že je Číně finančně zavázán.

Není tedy překvapením, že se Biden snaží chránit čínský režim před jeho odpovědností – ať už přímou, nebo nepřímou – za covid-19. Pod silným tlakem odhalení toho, že věc tutlali, však Bidenova administrativa nyní předstírá obnovené vyšetřování. Biden tvrdí, že požádal americkou zpravodajskou komunitu, aby „zdvojnásobila své úsilí“ a zjistila, odkud přesně virus pochází.

Když se však Bidenova týmu ptali, co udělá, aby přiměl čínský režim poskytnout přístup a údaje, které vyšetřovatelům dlouho odpíral, v podstatě řekl, že s tím neudělají nic. Spíše doufal, že s něčím novým přijde Světová zdravotnická organizace, tedy právě ta instituce, jejíž snahy čínské úřady kontrolují a odmítají.

Pointa je v tom, že Bidenova administrativa zřejmě nemá žádný skutečný zájem tuto věc prosadit. Zdá se, že jsou více odhodláni důkladně vyšetřit 6. leden – což je zcela zbytečné, protože víme, co se toho dne stalo – než důkladně vyšetřit naléhavou záležitost týkající se globálního zdraví a národní bezpečnosti USA.

I kdyby nějakým zázrakem vyšla pravda najevo a ukázalo se, že je za to Čína přímo zodpovědná, co by Biden udělal? Jsem přesvědčen, že odpověď zní: nic. Říkám si, jak moc jsme v rukou této administrativy odhaleni, jak jsme zranitelní. A jak jsme ohroženi.

Dinesh D’Souza je spisovatel, filmař a moderátor pořadu Podcast Dineshe D’Souzy.

Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusejí nutně odrážet názory The Epoch Times.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce The Epoch Times.

Související články

Přečtěte si také

Dlouhé nošení, potlačování hluku a bezdrátové připojení: Jak sluchátka poškozují náš sluch
Dlouhé nošení, potlačování hluku a bezdrátové připojení: Jak sluchátka poškozují náš sluch

Sluchátka mohou být pohodlná, ale pohodlí má svou cenu. „Cokoli, co blokuje slyšení přirozených zvuků zvenčí, může vyvolat toto vnímání hlasitějšího tinnitu,“ řekla audioložka Prutsmanová.

VIDEO: Rozhovor s europoslancem Zdechovským na témata, která trápí občany nejvíce
VIDEO: Rozhovor s europoslancem Zdechovským na témata, která trápí občany nejvíce

Přijít s opravdu dobrým migračním paktem je dle europoslance Tomáše Zdechovského jako vytvořit dobré hudební dílo. Diskutovali jsme i o řadě dalších témat, která občany „pálí“.

Topolánek: Evropa se sama rozhodla, že zchudne, a usilovně na tom pracuje
Topolánek: Evropa se sama rozhodla, že zchudne, a usilovně na tom pracuje

Evropská unie svými klimatickými politikami a Green Dealem uměle snižuje vlastní ekonomický výkon a přivádí nás do chudoby, sdělil bývalý premiér Mirek Topolánek.

„Průvod planet“: 6 planet se v červnu srovná do řady s Měsícem
„Průvod planet“: 6 planet se v červnu srovná do řady s Měsícem

3. června, pouhých 20 minut před východem Slunce vašeho místního času, se na obloze srovná 6 planet do jedné řady s Měsícem...

Neplodnost trápí čím dál více českých párů. Dětí „ze zkumavky“ přibývá
Neplodnost trápí čím dál více českých párů. Dětí „ze zkumavky“ přibývá

Špatný životní styl, kouření, nadváha, ale i současný trend zakládat rodinu v pozdním věků jsou určitými aspekty, které mohou vést k neplodnosti...