April Mossová, moderátorka počasí stanice CBS 62 v přímém přenosu řekla, že odhalí údajnou „diskriminaci, kterou CBS uplatňuje“ vůči svým zaměstnancům a že poskytne materiály investigativní platformě Project Veritas.

Během nedělních zpráv o počasí pro metropoli Detroit, kde tato pobočka stanice CBS sídlí, Mossová náhle přerušila svou řeč a učinila prohlášení.

„A když už mluvíme o novém týdnu, tento týden se sejdu s Project Veritas a budeme diskutovat o diskriminaci, kterou CBS uplatňuje na svých zaměstnancích. Nalaďte si Project Veritas, kde se dozvíte celý můj příběh,“ uvedla, aniž by upřesnila povahu údajné diskriminace.

Po svém komentáři Mossová plynule pokračovala ve zprávách o počasí.

Project Veritas v pondělí na Twitteru podpořil prohlášení Mossové, přičemž šéf Veritas Eric Spracklen uvedl, že její prohlášení „vyžaduje pořádnou odvahu“. Project Veritas již dříve zveřejnil tajné nahrávky zaměstnanců CNN, kteří přiznali, že zkreslovali zpravodajství, aby sesadili bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Mossová podle informací na svém profilu pracuje v CBS 62 od roku 2012.

Mossová je druhou místní reportérkou, která v posledních dnech učinila takové oznámení. Reportérka Fox26 Houston Ivory Heckerová začátkem tohoto měsíce během živého vysílání řekla, že přejde do Project Veritas.

„Chci vám, divákům, sdělit, že mi společnost Fox nasadila náhubek, aby před vámi, diváky, utajila určité informace,“ řekla Heckerová a dodala, že zveřejní „některé nahrávky o tom, co se děje v zákulisí společnosti Fox“.

Později řekla přední konzervativní platformě, že stanice Fox Heckerové nařídila, aby přestala zveřejňovat informace o léku hydroxychlorochin jako o možném léku na covid-19. Heckerová také tvrdila, že manažeři stanice odmítli její návrh, aby se zabývala Bitcoinem, protože to prý nebude atraktivní pro černošské diváky.

O den později Fox26 minulý týden Heckerovou propustila.

V prohlášení Fox26 uvedla, že Heckerové dala výpověď, protože stanice „dodržuje nejvyšší redakční standardy přesnosti a nestrannosti“. Dodala také: „V tomto incidentu nejde o nic jiného než o vyjádření nespokojenosti bývalé zaměstnankyně, která se snaží získat publicitu propagací falešného příběhu vytvořeného selektivní úpravou a zkreslováním.“

Epoch Times se obrátil na CBS 62 s žádostí o komentář.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce Epoch Times.