Jack Phillips

22. 6. 2021

April Mossová, moderátorka počasí stanice CBS 62 v přímém přenosu řekla, že odhalí údajnou „diskriminaci, kterou CBS uplatňuje“ vůči svým zaměstnancům a že poskytne materiály investigativní platformě Project Veritas.

Během nedělních zpráv o počasí pro metropoli Detroit, kde tato pobočka stanice CBS sídlí, Mossová náhle přerušila svou řeč a učinila prohlášení.

„A když už mluvíme o novém týdnu, tento týden se sejdu s Project Veritas a budeme diskutovat o diskriminaci, kterou CBS uplatňuje na svých zaměstnancích. Nalaďte si Project Veritas, kde se dozvíte celý můj příběh,“ uvedla, aniž by upřesnila povahu údajné diskriminace.

Po svém komentáři Mossová plynule pokračovala ve zprávách o počasí.

Project Veritas v pondělí na Twitteru podpořil prohlášení Mossové, přičemž šéf Veritas Eric Spracklen uvedl, že její prohlášení „vyžaduje pořádnou odvahu“. Project Veritas již dříve zveřejnil tajné nahrávky zaměstnanců CNN, kteří přiznali, že zkreslovali zpravodajství, aby sesadili bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Mossová podle informací na svém profilu pracuje v CBS 62 od roku 2012.

Mossová je druhou místní reportérkou, která v posledních dnech učinila takové oznámení. Reportérka Fox26 Houston Ivory Heckerová začátkem tohoto měsíce během živého vysílání řekla, že přejde do Project Veritas.

„Chci vám, divákům, sdělit, že mi společnost Fox nasadila náhubek, aby před vámi, diváky, utajila určité informace,“ řekla Heckerová a dodala, že zveřejní „některé nahrávky o tom, co se děje v zákulisí společnosti Fox“.

Později řekla přední konzervativní platformě, že stanice Fox Heckerové nařídila, aby přestala zveřejňovat informace o léku hydroxychlorochin jako o možném léku na covid-19. Heckerová také tvrdila, že manažeři stanice odmítli její návrh, aby se zabývala Bitcoinem, protože to prý nebude atraktivní pro černošské diváky.

O den později Fox26 minulý týden Heckerovou propustila.

V prohlášení Fox26 uvedla, že Heckerové dala výpověď, protože stanice „dodržuje nejvyšší redakční standardy přesnosti a nestrannosti“. Dodala také: „V tomto incidentu nejde o nic jiného než o vyjádření nespokojenosti bývalé zaměstnankyně, která se snaží získat publicitu propagací falešného příběhu vytvořeného selektivní úpravou a zkreslováním.“

Epoch Times se obrátil na CBS 62 s žádostí o komentář.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce Epoch Times.

Související témata

Přečtěte si také

Evropský soud rozhodl, že Švýcarsko porušilo lidská práva občanů svou nečinností v oblasti změny klimatu
Evropský soud rozhodl, že Švýcarsko porušilo lidská práva občanů svou nečinností v oblasti změny klimatu

Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že švýcarská vláda porušila lidská práva svých občanů, protože nepřijala dostatečná opatření na jejich ochranu před klimatickými riziky. Úterní rozhodnutí soudu ve francouzském Štrasburku je vítězstvím spolku Verein KlimaSeniorinnen Schweiz.

Budou země EU posílat migranty do třetích zemí po vzoru Itálie?
Budou země EU posílat migranty do třetích zemí po vzoru Itálie?

„Uvidíme, zda vůbec se Itálii bude dařit žadatele o azyl přemísťovat do Albánie. Uvidíme, zda bude plánovaná kapacita přijímacích středisek v Albánii dostačovat. Také bude zajímavé sledovat, zda a jak bude Albánie bránit odmítnutým migrantům v útěku z Albánie do zemí EU.“

„Tohle není můj přítel. Je to jiný člověk!“ Soudní případ dvojí identity
„Tohle není můj přítel. Je to jiný člověk!“ Soudní případ dvojí identity

Přinášíme zajímavý případ ze soudní síně, který se točí kolem vystěhování a údajné dvojí identity.

Místo hasicího přístroje speciální deka. Vědci z Univerzity Karlovy představili svůj nový vynález
Místo hasicího přístroje speciální deka. Vědci z Univerzity Karlovy představili svůj nový vynález

Univerzita Karlova jménem své dceřiné společnosti Charles University Innovations Prague a firmy Walk on Water představila 10. dubna svůj poslední vynález –hasební deku nemající obdoby.

Rodiče si nepřipouštějí zdravotní následky nadváhy u dětí, upozorňují pediatři
Rodiče si nepřipouštějí zdravotní následky nadváhy u dětí, upozorňují pediatři

Problém s váhou, který umocnila koronavirová pandemie, má stále asi čtvrtina dětí. Praxe lékařů nenasvědčuje tomu, že by se situace zlepšila, spíše naopak.