Každý z nás má nějaký ten dar a tento dar nebo talent nám umožňuje pomáhat druhým. Někteří lidé jsou dobří v poskytování moudrých rad, jiní mají jedinečné znalosti a vhled do různých situací, někteří lidé mají tolik víry, že vždy očekávají to nejlepší, a jiní mají léčitelskou duši. Někteří z nás jsou skvělými čtenáři lidí a poznají, zda to, co říkají, je pravda, nebo lež.

Jsou lidé, kteří jako by vždy žili zázračným životem. Znám rodinu, která má sice nízký příjem, ale cestuje po celém světě a zpívá a tančí. Bydlí ve starém strašidelném domě, ale jejich rodiče jim ho předali bez hypotéky. Nic jim nechybí. Jejich čtyři děti jsou na tom stejně: podnikají nejrůznější cesty a aktivity, které si průměrný člověk ze střední třídy nemůže dovolit. Nevím, jak je to možné, kromě toho, že to musí být zázrak.

I když máme různé schopnosti, všichni přispíváme k celku. Lidem prospívají díky spolupráci a sdílení svých jedinečných talentů. Kdyby některý z těchto talentů chyběl, každému by chyběl určitý stupeň celistvosti.

Zapadáme do sebe, a přesto žádní dva z nás nejsou stejní. Lidé jsou různí, a přesto celek lidstva potřebuje každého z nás. Je to jako s naším fyzickým tělem: má mnoho částí a každá z nich má svou specifickou funkci, která je pro celek nezbytná.

Co kdyby vaše noha řekla vaší ruce, že není součástí vašeho těla, protože to není ruka? Co kdyby vaše ucho řeklo: „Nepatřím k tělu, protože nejsem oko?“ Co kdybyste si řekli: „Nepatřím k tělu, protože nejsem oko?“ Kdyby celé vaše tělo bylo okem, jak byste něco slyšeli, a kdyby celé vaše tělo bylo uchem, jak byste mohli vidět, čichat, chodit nebo používat ruce? Celé toto přirovnání zní směšně, ale ilustruje, že všichni jsme propojeni.

Některé části našeho těla se zdají být obskurní, ale mají značný význam. Například o mnoha našich vnitřních orgánech příliš nepřemýšlíme. Většinou je považujeme za samozřejmost a očekáváme, že svou práci vykonávají v zákulisí. Pokud však některý z nich selže, věnujeme mu plnou pozornost. Uděláme, co je třeba, abychom ho opravili a navrátili ho k jeho běžné rutině. Pečujeme o všechny části našeho těla, protože každá z nich je klíčová.

Pokud trpí jedna část těla, trpí s ní i všechny ostatní. Měli jste někdy svalovou křeč v zádech? Bolí vás z toho nohy, zatímco krk a ramena se napínají, jak se snaží situaci pomoci. Dokonce se vám může udělat nevolno.

Pokud je jedna část silná, ostatní z toho těží. Když jsou vaše záda silná a vyrovnaná tak, jak mají být, váš trávicí systém, plíce, srdce a nervy jsou volné a mohou fungovat s radostí a klidem.

Všichni jsme propojeni a každý z nás je součástí ostatních. Někteří z nás jsou vůdci a jiní jsou cennými pomocníky, kteří vidí, co je třeba udělat dál. Mnozí z nás jsou vynikajícími následovníky. Mnozí z nás mohou druhé učit pravdě a nasměrovat je správným směrem.

Musíme působit v rámci schopností a talentů, které máme, a nesnažit se dělat práci, kterou má dělat někdo jiný.

Buďte si jisti, že vaše část je pro celek podstatná. Pokud ještě nevíte, jakým talentem oplýváte zrovna vy, hledejte své dary, buďte sami sebou, a tak přispějete společnosti. Je to životně důležité, proto vám znovu říkám: „Buďte sami sebou!“. Svět potřebuje to, co můžete nabídnout.

Přeloženo z anglického originálu na The Epoch Times.


Donna Martelliová, bývalá profesionální tanečnice Harknessova baletu v New Yorku, působila na taneční fakultě Butlerovy univerzity v Indianapolisu a nyní je také certifikovanou osobní trenérkou a certifikovanou instruktorkou pilates v Indianapolisu. Vede kurzy, semináře a workshopy ve Spojených státech i v Evropě. Je autorkou knih “When God Says Drop It” a “Why the Dance”, které jsou k dostání na Amazonu a všude tam, kde se prodávají knihy.