V reakci na vládou zrušené adventní trhy se objevil nápad, jak pomoci trhovcům, kteří přijdou o výdělky, a zároveň poděkovat zdravotníkům na jednotkách intenzivní péče.

„Pečeme cukroví pro zdravotníky a do 15. prosince odkupujeme vánoční cukroví od trhovců, kteří nemohli na trhy a jsou zavalení pečivem,“ píše iniciátorka projektu Pomáháme trhovcům a děkujeme zdravotníkům paní Martina Janoušová.

Akce má projevit solidaritu trhovcům a projevit účast zdravotníkům, kteří se starají o závažné případy lidí nakažených wuchanským koronavirem.

„Pošleme jim malinko pozitivní energie a pocit, že v tom nejsou sami, potřebují to jako sůl,“ píše paní Janoušová ve své vývě na Facebooku.

Cukroví pro zdravotníky se bude péct tuto sobotu a neděli (4. – 5. 12.) a odvážet do nemocnic v pondělí.

„V pondělí jedeme s dobrůtkami od Sousedů od Berounky do ARO v Thomayerově nemocnici v Krči. Na pondělí domlouváme další nemocnice,“ píše paní Janoušová.

Pro ty, kteří nechtějí péct, ale rádi by se solidární akce také zúčastnili, iniciativa nabízí možnost přispět na odkup vánočního cukroví od trhovců, kteří „nemohli na trhy a jsou zavalení pečivem“.

„Už se mi ozvalo hodně lidí. Přispívali po stokorunách až po 1000 i 4000. Celkem už přispěli 43 tisíc a jedeme dál…,“ uvedla paní Janoušová v rozhovoru s Epoch Times.