Z chladícího boxu přetékají uzeniny: silné párky, špekáčky, zabalené uzené – spolu s jogurty a tvarohy a sýry. Cenovky nabízejí čísla s desítkami korun nebo – pár korun.

Regály jsou plné oplatek, tatranek, čokolád, sušenek a tyčinek, müsli i nemüsli, čokoládové i nečokoládové – až oči přecházejí. Cyklistu potěší třeba proteinová tyčinka s nezvykle nízkou cenou. Ano, cenovky za pár korun, některé tyčinky a mlsky jsou dokonce v aktuální akci – tj. za 3,- – 5,- korun. Najdete zde i kostelecké paštiky a šunkové krémy v miskách a další trvanlivé potraviny.

Nechybí káva v různých formách a baleních, bonboniéry a sladkosti v dárkovém balení. V dnešní době?

Protější regál nabízí něco málo drogerie – šampony, mýdla, zubní pasty, hygienické potřeby, pleny pro děti, ubrousky aj. Velmi nízké ceny. Připomíná to smíšené zboží jako za „socíku“.

V době, kdy ceny potravin se ženou prudce nahoru i v supermarketech – v době, kdy inflace, válka v Evropě, porušená logistika a doprava, ceny pohonných hmot – v souhrnu to vše má vliv na ceny základních lidských potřeb. Avšak nadále můžeme nakoupit levně.

Tyto levné potraviny se nacházejí na více místech v českých městech. Úkolem této firmy „levné potraviny“ je skupovat potraviny a drogerii s končící trvanlivostí nebo s krátkou zárukou. Zboží nemusí být vždy s blížící se expirací – nabízí také neodebrané zboží vyrobené na míru pro určitou firmu. Firma vlastní síť maloobchodních prodejen s levnými potravinami i drogerií po celé republice.

Obrana proti plýtvání

Ekology snad potěší, že je to současně i obrana proti plýtvání s vyrobenými potravinami nebo drogerií a kosmetikou.

Pokud se vydáte do podobného obchodu, potkáte tam nejen chudé spoluobčany, ale nezřídka i zákazníky z tzv. lepších vrstev, úředníky apod.

A ti, kteří doposud nad takovými obchody s levným zbožím ohrnovali nos, v dnešní době přehodnocují, zda by je přece jen mohli navštívit a prohlédnout si, co nabízejí a jaká jsou data expirací.

Krátká záruční doba je jediným „nedostatkem“ prodávaného zboží. Je třeba dobře zvážit, které zboží přijmete ke koupi jako pro vás únosné. Volba je čistě osobní.

Dlužno podotknout, že i doma ve své špajzce nebo v kuchyňské lince máme pravděpodobně i dávno prošlé zboží, které však klidně používáme – jako různé čaje, sušenky, oleje, magi, ocet apod.

A nad tím se vůbec nezamyslíme, díky tzv. „provozní slepotě“.