Účastnice olympijských her v Tokiu a někdejší vicemistryně Evropy ve sprint triatlonu Petra Kuříková získala ve španělské Pontevedře svůj první světový pohár. „Pořád tomu nemůžu uvěřit. Mám ohromnou radost. Když hrála na stupních vítězů česká hymna, neudržela jsem to a začala brečet,“ sdělila emoce ze své výhry česká reprezentantka.

Po 1 500 metrů dlouhé plavecké části, která se uskutečnila ve dvou okruzích v řece Lérez, byla na 19. místě. „Měla jsem respekt z proudu v řece, ale protože se plavalo v době přílivu, tak ho voda z oceánu skoro zastavila. Podařilo se mi udržet v první skupině, ze které uplavalo jen pár holek,“ uvedla Kuříková dle České triatlonové asociace.

O svém vítězství rozhodla výborným výkonem v závěrečném běhu na 10 kilometrů. Za ní doběhla Němka Tertschová, která se začátkem měsíce prosadila na třetí místo mezi elitou v závodě mistrovství světa v Hamburku, a třetí příčku dnes obsadila ze ztrátou 26 sekund za Kuříkovou Francouzka Sandra Dodetová, stříbrná medailistka z mistrovství Evropy v roce 2019.

12. srpna Kuříkovou čeká mistrovství Evropy v Mnichově a 11. září závod Světového poháru v Karlových Varech.

Ve Španělsku na drahách triatlonu závodil také český reprezentant Jan Volár, který skončil na 35. místě. Zvítězil zde Španěl Baxter Cabrera.