Post Bellum pořádá setkávání, koncerty, divadla, diskuze pro všechny, kterým záleží na svobodě. Koncem září se na Strahovském stadionu na jednom pódiu setkají mladí populární hudebníci s písničkáři, kteří tvořili navzdory komunistickému režimu.

Mezi 29. 9. a 1. 10. 2022 vystoupí na akci Barbora Poláková, Vladimír Merta, Lenka Dusilová, Thom Artway, Igor Orozovič nebo Jaroslav Hutka. Festivalový program nabídne kromě koncertů diskuze a projekce, na kterých se budou setkávat hosté z různých sfér i generací.

Pozvání přijali slameři, studentští aktivisté, ale i historici a tvůrci věnující se 20. století, jako například Eduard Stehlík, Václav Marhoul nebo Adam Drda.

Na Gymnáziu Post Bellum začaly přednášky o filozofii a umění pro veřejnost

„Sice na Gymnáziu Paměti národa, leč nejen pro mladé pořádáme sérii přednášek a kurzů,“ říkají zástupce projektu Pos Bellum. Setkává se tam směsice účastníků od dvanáctiletých dětí po sedmdesátníky, kteří se učí o etice, historii nebo filozofii.

V rámci společných akcí slibují autoři, že se „bude společně chodit do divadla, kina, číst Aristotela, Arnošta Lustiga a diskutovat“.

„Loni se z učebny kurzu často ozýval smích, o těžkých tématech se tam mluví s lehkostí a humorem. Právě v téhle složité době je to podle mě obzvlášť zapotřebí,“ uvádějí zástupci Post Bellum pozvánce k projektu.