Poprvé v americké historii nastane úplné zatmění Měsíce v den voleb, tj. 8. listopadu 2022. Dalšího se současní voliči (zřejmě) už nedožijí, neboť se zopakuje až v roce 2394.

Úplné zatmění Měsíce nastává, když je celá měsíční sféra zakryta zemským stínem. K tomuto zatmění dochází v průměru dvakrát ročně, ale v den amerických voleb je to poprvé v 246-leté historii USA.

K úplným zatměním Měsíce dochází vždy za úplňku, kdy Slunce, Země a Měsíc (v tomto pořadí) tvoří v podstatě přímku a Měsíc se na noční obloze jeví jako nejkulatější. Existují různé druhy zatmění Měsíce s různým stupněm úplnosti, přičemž některá jsou nápadnější a jiná méně.

Úplná zatmění obvykle způsobují, že se Měsíc v úplňku zbarví do rezavě červené barvy, a proto se jim někdy říká „krvavé měsíce“.

Úplňky v různých časových úsecích mají podle určitých evropských a indiánských tradic své názvy. Tento nadcházející úplněk bude tzv. Bobřím měsícem nebo Mrazivým měsícem, což označuje období, kdy bobři připravují své nory na zimu, respektive předzvěst mrazivého počasí.

Úplné zatmění Měsíce bude pozorovatelné v některých částech Asie, v Austrálii a Americe a také v Tichomoří. Jeho trvání bude kolem 85 minut.

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.