Alex Wu

25. 1. 2023

TÉMA: Čína zkreslování nakažených a mrtvých

Rostoucí počet úmrtí známých osobností a veřejných činitelů v Číně vrhá další pochybnosti na data o počtu nakažených a zemřelých v důsledku onemocnění covid-19, které se v posledních týdnech v Číně rapidně rozšiřuje. Čínské úřady podle expertů data záměrně zkreslují.

Od konce listopadu 2022 zemřelo podle údajů zjištěných deníkem The Epoch Times více než 330 čínských celebrit, úředníků a vědců. Přestože příčiny jejich úmrtí nejsou v nekrolozích ani oficiálních zprávách uváděny, jejich náhlá smrt přišla spolu s nejnovější vlnou covidu-19, která zasáhla celou Čínu.

Vysoká míra infekcí a početné zprávy o přeplněných nemocnicích a krematoriích ukazují na mnohem vyšší počet mrtvých, než uvádějí oficiální zprávy.

Truchlící se shromažďují před smutečními síněmi pro zesnulé v pohřebním ústavu v čínské Šanghaji 31. prosince 2022. (Qilai Shen / Bloomberg via Getty Images)

Podle Wanga He, komentátora událostí v Číně působícího v USA, je nárůst úmrtí významných čínských osobností dalším faktorem, který může ukazovat na skutečný rozsah a závažnost současné vlny onemocnění. Vzhledem k tomu, že elita v Číně má obvykle přístup ke špičkové lékařské péči, „velký počet jejich úmrtí ukazuje, že současná situace s epidemií covidu-19 v Číně je velmi vážná a je velmi nebezpečná,“ řekl Wang čínskému vydání deníku The Epoch Times.

Další komentátor Čchin Pcheng označil nárůst počtu úmrtí čínských celebrit za „políček do tváře Komunistické straně Číny, která vždy tvrdila, že její opatření ke kontrole pandemie, činí „v zájmu lidu“. Hovoříme zde o drakonické politice nulového výskytu covidu-19 a o náhlém úplném zrušení veškerých opatření v prosinci 2022.

Vzhledem k tomu, že zdravotnický systém se v souvislosti s nárůstem onemocnění covidu-19 v Číně zhroutil a zdravotnických prostředků je mimořádně málo, domnívá se Čchin Pcheng, že nyní mají přednostní přístup ke zdravotní péči pouze vysoce postavení úředníci komunistické strany. To znamená, že čínské celebrity a vědci se ocitli mimo dosah lékařské péče stejně jako zbytek obyvatelstva.

I přesto však mnoho úředníků komunistické strany v průběhu současné epidemie zemřelo. Podle nekrologů zemřelo více než 60 veteránů z řad kádrů čínského ministerstva zahraničních věcí.

Čchin Pcheng se domnívá, že tato vlna covidu-19 v Číně nese tři výrazné rysy: vysokou rychlost přenosu, která je dosud ve světě ojedinělá, náhlý nárůst úmrtí mezi stranickými funkcionáři a celebritami a velký počet těžkých případů a úmrtí v řadách obyvatel.

Co se říká mezi Číňany o „karmické odplatě“

Stovky lidí pochodují v průvodu v centru Toronta 6. srpna 2022. Oslavují vystoupení 400 milionů Číňanů z Komunistické strany Číny a jejích přidružených organizací. (Evan Ning / The Epoch Times)

„Pozorujeme, že mnozí Číňané nyní říkají, že komunistická strana napáchala už mnoho zla,“ v důsledku takzvané karmické odplaty popisované ve školách buddhismu se nyní podle některých lidí virus „zaměřuje na členy komunistické strany“, říká komentátor Čchin Pcheng.

Wang He v souvislosti s tím poukázal na tradiční čínské představy o příčině epidemií.

„Podle čínské tradiční kultury, když se objeví takováto velká epidemie, znamená to, že se ve světě odehrává nějaká velká nespravedlnost,“ říká Wang.

Při duchovních úvahách o tom, jaké závažné události by mohly přivodit podobnou katastrofu, Wang poukázal na skutečnost, že v posledních 23 letech v Číně komunistická strana tvrdě pronásledovala sto milionů věřících z duchovní praxe Falun Gong. Pronásledování neunikly ani podzemní křesťanské církve nebo Tibeťané, Ujguři a další.

Kvůli zakrývání dat a znemožňování nezávislých vyšetřování v Číně nebyl prozatím naplno odhalen rozsah obětí represí. Množstvím obětí na životech se zabývaly již dva soudní tribunály, které prošetřovaly pronásledování příznivců Falun Gongu a Ujgurů.

K nejzávažnějším bodům represí patří zneužívání vězňů svědomí k orgánovým transplantacím. Nezávislý soudní tribunál v Londýně v roce 2019 došel k závěru, že v Číně bylo na příkaz komunistické strany velké množství vězněných příznivců Falun Gongu zneužito k násilným odběrům orgánů.

Nevládní vyšetřovací zpráva z roku 2016 analyzovala činnost čínských transplantačních center na minimálně 60 tisíc prováděných transplantací ročně, přičemž počet dobrovolných dárců je zanedbatelný. Podle zprávy jsou hlavním zdrojem orgánů právě zadržovaní příznivci Falun Gongu. V menším měřítku a v posledních letech také Ujgurové nebo Tibeťané.

Doktor Torsten Trey, který je spoluzakladatelem mezinárodního sdružení lékařů, které se angažuje v boji proti násilným odběrům orgánů, v rozhovoru s deníkem Epoch Times uvedl, že rozsah obětí se k dnešnímu dni bude již rovnat genocidě, která je dobře zakrývaná a postupuje pomalu během dvou posledních desetiletí.

„Při psaní článku, který jsem nazval Studená (pomalá) genocida: Falun Gong v Číně, jsem poprvé pochopil, že nucené odběry orgánů nejsou ojedinělým porušením lékařské etiky, ale že mají funkční účel. A účelem bylo, zničit určitou skupinu, v tomto případě to byli praktikující Falun Gongu,“ uvedl doktor Trey.

Trey také upozornil na velmi laxní reakci mezinárodního společenství, které na tyto případy extrémního porušování lékařské etiky a univerzálních morálních principů, nereagovalo s odpovídající závažností.

Podle Informačního centra Falun Dafa, které monitoruje vývoj represí v Číně, bylo k dnešnímu dni vězněno několik milionů lidí, bylo zaznamenáno více než sto tisíc případů mučení během zadržování a bylo zdokumentováno na 4 900 úmrtí v důsledků represí. Počet obětí je podle nich mnohem větší, ale není možné jej dostatečně ověřit a doložit kvůli obtížnému získávání dat z Číny. (Zdroj)

Mnozí Číňané v posledních měsících vyzývají k ukončení vlády komunistické strany a mnozí také z komunistické strany a jejích přidružených organizací vystoupili. Hnutí Tiudang uvádí, že z komunistické strany a jejích organizací již vystoupilo více než 400 milionů Číňanů. (zdroj)

Z diskutovaného duchovního hlediska tak věřící lidé míní, že by se lidé neměli podílet na zločinech komunistické strany a měli se od ní distancovat, aby nezhoršovali úroveň svých hříchů (karmy).

O tom, zda současná epidemie povede k významným změnám v Číně, se začíná široce diskutovat.

Na zprávě se podíleli Sia Dun-čou, Čang Čchun a Milan Kajínek.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil a upravil M. K.

Související články

Přečtěte si také

ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan
ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan

Česká republika by podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) přispívala na základě migračního paktu částkou zhruba 480 milionů korun ročně.

Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář
Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář

Otec Michala Strnada s opravami bojových vozidel začal v 90. letech. Nyní jeho syn díky válce na Ukrajině vydělává obrovské peníze a stará továrna na okraji moravského Šternberku je součástí komplexu, který produkuje těžkou techniku v situaci, kdy je v Evropě nejsilnější poptávka po zbraních od konce studené války.

Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení
Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení

Cizinci z Austrálie, Japonska, Kanady, Jižní Koreje, Nového Zélandu, Británie a USA nejspíš nebudou potřebovat od července v Česku pracovní povolení či zaměstnanecké karty.

Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně
Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně

Silný vytrvalý déšť v jihočínské provincii Kuang-tung by mohl způsobit vylití velkých řek, umělých vodních toků a nádrží z břehů a rozsáhlé záplavy, které mohou ohrozit až 127 milionů lidí v regionu.

Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA
Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA

Americká Sněmovna reprezentantů dnes většinou 385 ku 34 hlasům přijala návrh zákona, který vyčleňuje téměř osm miliard dolarů (190 miliard korun) ve vojenské pomoci pro Tchaj-wan a další americké spojence v jihovýchodní Asii.