TÉMA: Covid-19 negativní účinky vakcinace

„Nejradši bych ten den vymazala z kalendáře, kdyby to šlo,“ vzpomíná šestadvacetiletá Tereza Šaradinová na den, kdy si zašla na třetí dávku očkování proti covidu-19. I když měla už po předchozích dávkách průjmy a zvracela, neviděla souvislost, a i její lékař jí řekl, že u třetí dávky „lze očekávat malou bolest v místě vpichu“.

Záhy po aplikaci se u Terezy objevil první kolapsový stav a skončila na pohotovosti. Dodnes má neurologické potíže, srdeční arytmie, těžký reflux, záchvaty průjmů, migrény, zhoršil se jí zrak. Na pohotovosti skončila v průběhu posledního roku několikrát. Lékaři ji zpočátku měli za blázna a simulanta.

Trvalo půl roku, než našla kardiologa, který jako první uznal, že její potíže se objevily po očkování, a uvedl to do lékařské zprávy. Svou původní motivaci nechat se otečkovat Tereza vysvětluje tím, že poslední tři roky jejího života byly náročné, spadla do mainstreamové péče, jela v systému a o věcech vůbec nepřemýšlela.

Její důvěru v očkování podpořilo vychvalování proočkovanosti v Izraeli, kde Tereza, která pochází ze židovského prostředí, dříve několik let žila. Navíc se bála, že když jí vyprší platnost certifikátu, nebude moci docházet na kliniku čínské medicíny, která jí v té době pomáhala.

Když začaly její zdravotní problémy, nenacházela žádné relevantní informace v češtině. Začala studovat zahraniční zdroje a vše se jí dle jejích vlastních slov spojilo.

„Už se trápím přes rok a považuju za svou povinnost vyprávět svůj příběh, aby se o těchto věcech mluvilo a vědělo. Přála bych si, aby hlavně mladí lidé v mém věku nepodléhali té manipulaci, že je třeba někoho ochránit za cenu ohrožení vlastního zdraví,“ vysvětluje Tereza, proč se rozhodla připojit k dalším lidem, kteří sdíleli své příběhy v našem dokumentu Tečkované příběhy.  

Kdo je Tereza Šaradinová

Šestadvacetiletá Tereza pochází z Prahy. Vždy se nějak odlišovala od svých vrstevnků, nezapadala do kolektivu, ale měla povětšinou štěstí na podporující pedagogy. Větší náraz přišel až v dospělosti a ve svých dvaceti letech zjistila, že má vysokofunční autismus, což jí zpětně osvětlilo její potíže zapadnout do systému.

Chtěla se profesionálně věnovat klasickému zpěvu a baletu, ale její plány nevyšly. Část studií absolvovala v Izraeli, na který dodnes ráda vzpomíná. Po návratu do Česka se chtěla zapojit do pracovního procesu, ale nenašla takové pracovní prostředí, které by vyhovovalo jejím některým specifickým nárokům. Aktuálně je v invalidním důchodu.

Prohlášení redakce Svědomí národa:

Přímou souvislost zde zmiňovaných zdravotních problémů s očkováním nelze se stoprocentní jistotou potvrdit, ale nelze ji ani vyloučit. Naším cílem je rozproudit upíranou diskuzi v odborných i laických kruzích a podpořit společnost, aby přestala zavírat oči nad problémy, které s sebou může nést plošné nasazení experimentálního léčiva (dle SPC) – vakcíny. Veškeré výše zmíněné léčebné postupy je možné aplikovat výhradně na doporučení a pod dohledem lékaře po zhodnocení zdravotního stavu každého pacienta. 

Názory a postoje vyjádřené v tomto článku jsou názory autora článku a nemusejí se shodovat s postoji deníku The Epoch Times.