Owen Evans

23. 3. 2023

Konzervativní strana zbavila dočasně funkce 81letou radní, která prohlásila, že nechce, aby se na hlavní ulici v jejím městě objevovaly LGBT vlajky s tím, že „sex patří do ložnice a soukromého života“.

Angela Kilmartinová, konzervativní radní z Withamu na jihovýchodě Anglie, byla v sobotu 18. března informována Konzervativním svazem Withamu, že byla suspendována kvůli příspěvkům, které napsala na sociálních sítích, v nichž kritizovala vlajky Pride.

„Nechci, aby na mé Hlavní ulici vlály Pride vlajky a nechci ani, aby na mojí Hlavní ulici vlály heterosexuální vlajky,“ napsala Kilmartinová v odpovědi na jeden komentář na Facebooku a dodala: „Sex patří do ložnice a soukromého života, ne k projevování preferencí na veřejnosti,“ dodala.

Městská rada Withamu, jejímž členem je i Kilmartinová, jmenovala v červnu 2020 ambasadora LGBTQ+ a během „měsíce hrdosti“ (Pride Month) se na radnici vyvěšuje duhová vlajka.

Kilmartinová své komentáře obhajovala a deníku The Epoch Times řekla, že se setkala s „ohromující odezvou mlčící většiny“. „Vím jen to, že mě za mé názory v médiích podpořily statisíce lidí,“ řekla.

Kilmartinová, která je radní již 16 let a byla také starostkou a předsedkyní okresní rady, uvedla, že ji withamští konzervativci suspendovali na dobu 21 dní, než ji vyšetří.

Časově neurčený snímek Angely Kilmartinové. (S laskavým svolením Angely Kilmartinové)

„Jsem v obležení lidí, kteří tvrdí, že jsem měla plné právo něco říct,“ řekla a dodala: „Nikdy jsem nic takového nezažila a jen si opakuju, co mi všichni říkají: ,Je to mlčící většina, stojíme za vámi, prosím, braňte nás.‘“

Vlajka hrdosti

Duhová vlajka, známá také jako vlajka hrdosti gayů nebo prostě vlajka hrdosti, je symbolem hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT) a sociálních hnutí LGBT+.

Aktivisté za svobodu projevu vyjádřili znepokojení nad tím, že duhovou vlajku vyvěšuje mnoho mocenských institucí a že se z toho stalo nezpochybnitelné politické hnutí. Nazývají to „tyranie hrdosti“.

Jeden z kritiků řekl deníku The Epoch Times, že tyto symboly představují „kvazistátní oficiální ideologii“.

V červenci 2022 navštívila policie v hrabství Hampshire dům Darrena Bradyho, armádního veterána, kterého obvinila z vyvolávání „neklidu“ tím, že na Twitteru z legrace sdílel memo s vlajkou „Progress Pride“ upravenou jako hákový kříž.

BBC informovala v roce 2021, že farní rada Bockbrook and Borrowash v hrabství Derbyshire čelila odporu kvůli tomu, že se rozhodla vyvěsit vlajku Pride na jeden den místo na celý měsíc. Rok předtím rada vlajku nevyvěsila vůbec s tím, že by to mohlo vyvolat „dojem, že jedna část naší komunity je vyzdvihována více než všechny ostatní“.

Podpora rozmanitosti okresu

Podle informací Epoch Times probíhají u Kilmartinové dvě vyšetřování. Mluvčí okresní rady v Braintree sdělila deníku The Epoch Times e-mailem: „Jsme zklamáni, že jsme se dozvěděli o tomto postu, protože okresní rada Braintree má politiku, která podporuje rovné a spravedlivé zacházení se všemi.“

„Rada oslavuje a podporuje rozmanitost okresu a uznáváme ji v rámci naší vlastní organizace a ve všem, co děláme. Očekáváme, že naši radní a zaměstnanci budou dělat totéž,“ uvedla.

„Dále jsme si vědomi toho, že radní Kilmartinová byla zbavena funkce v konzervativní skupině, dokud neproběhne jejich vlastní vyšetřování této záležitosti,“ dodala. Deník Epoch Times se obrátil na Withamské konzervativce s žádostí o komentář.

Zpolitizované hnutí

Marc Glendening, vedoucí oddělení pro kulturní záležitosti v think tanku Institute of Economic Affairs, sdělil deníku The Epoch Times e-mailem, že Kilmartinová „má z liberálně-demokratického hlediska naprostou pravdu“, když se staví proti vyvěšování vlajky LGBT+.

„Veřejné orgány by se neměly snažit využívat zařízení, na něž přispívají všichni daňoví poplatníci, k prosazování jakéhokoli politického nebo kulturního či stranického postoje. Neměly by tedy, jak říká, prosazovat jak proheterosexuální, tak homosexuální či jakýkoli jiný druh sexuality,“ uvedl Glendening.

Podle něj je vlajka LGBT+ „stejně jako Black Lives Matter hluboce politická v tom smyslu, že je prosazováním transgenderové ideologie“.

„Symboly reprezentující tato hnutí byly vytvořeny na staré duhové vlajce gayů a lesbiček. Obě tato hnutí usilují o politické změny,“ dodal analytik s tím, že vyvěšením této vlajky městské rady „výslovně podporují antiliberální agendu s nimi spojenou“.

„Rozhodnutí státních institucí vyvěsit tuto kontroverzní vlajku svědčí o tom, jak se vytrácí politická neutralita, na níž závisí liberální demokracie. Nyní se postupně objevuje a je nám vnucována kvazistátní oficiální ideologie,“ myslí si Glendening.

Z anglického originálu na The Epoch Times přeložil Ondřej Horecký.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Distributoři elektřiny chtějí kvůli fotovoltaice navýšit poplatky všem odběratelům. Kritici to považují za nespravedlivé
Distributoři elektřiny chtějí kvůli fotovoltaice navýšit poplatky všem odběratelům. Kritici to považují za nespravedlivé

Distributoři by rádi viděli, aby se na rozvoji sítí uzpůsobené obnovitelným zdrojům podílel každý, bez ohledu na to, jaké nároky na síť vytváří. ERÚ a další odborníci však tento model považují za nespravedlivý pro ty, kdo fotovoltaiku nevlastní.

Desetina mladých má příznaky těžké deprese, lékaři vyzvali politiky k akci
Desetina mladých má příznaky těžké deprese, lékaři vyzvali politiky k akci

Jeden z deseti mladých dospělých v průzkumu přiznává příznaky těžké deprese, střední příznaky zhruba 16 procent.

Na výrobě komponentu pro F-35 by se mohly podílet české firmy, podepsaly dohodu
Na výrobě komponentu pro F-35 by se mohly podílet české firmy, podepsaly dohodu

Na výrobě součástky pro americké letouny páté generace F-35 by se v budoucnosti mohlo podílet konsorcium českých firem PBS Velká Bíteš, One3D a HiLASE.

Čeští podnikatelé spolu diskutovali na setkání reVize Česka 2024 i za účasti prezidenta Petra Pavla
Čeští podnikatelé spolu diskutovali na setkání reVize Česka 2024 i za účasti prezidenta Petra Pavla

„V krásně zrekonstruované Vindyšově továrně jsem dnes diskutoval s osobnostmi českého byznysu na konferenci reVize Česka,“ uvedl v pondělí prezident Petr Pavel na svém účtu X.

Špičkoví hudebníci zahájí Procházky uměním koncertem v Trojském zámku
Špičkoví hudebníci zahájí Procházky uměním koncertem v Trojském zámku

V nádherných prostorách velkého sálu Trojského zámku odstartují mistři barokní hudby další ročník koncertních vystoupení projektu Procházek uměním, které založila první dáma české violy, virtuoska Jitka Hosprová.