Starostka floridské Tampy objevila minulý měsíc během rybaření s rodinou v Atlantickém oceánu 31 kilogramů kokainu v odhadované hodnotě přibližně 1,1 milionu dolarů.

Starostka Jane Castorová byla v červenci s rodinou na rybách, když její bratr Kelly Castor spatřil černý balíček, který se „pohupoval na hladině“, uvedla starostka pro Tampa Bay Times.

Castorová, která v letech 2009–2015 působila jako policejní šéfka policie Tampy, hned pochopila, že v balíčku je kokain, uvedla pro plátek.

Dále sdělila, že po vytažení balíku o velikosti mikrovlnné trouby na palubu lodi si rodina všimla prohlubní v obalu, které prozrazovaly, že jde o jednotlivě zabalené „cihly“.

Castorová si okamžitě na hodinách zaznamenala polohu nálezu, a později zavolala na úřad šerifa okresu Monroe, aby jej o nálezu informovala.

Balíček byl podle starostky později policisty odvezen.

Při vzpomínce na události v samostatném rozhovoru pro Fox 13 Castorová uvedla, že ona i její příbuzní měli obavy z vytažení balíčku z vody.

Další drogy objevené ve floridských vodách

Červencový záchyt není jediným případem, kdy byl v posledních měsících objeven kokain plovoucí u floridských vod.

Ve stejném měsíci bylo podle agentů pohraniční stráže nalezeno 1,2 kg kokainu v hodnotě 41 000 dolarů nejmenovaným „dobrodincem“, který se plavil na lodi poblíž Florida Keys.

Podle deníku Miami Herald nalezl v červenci jiný jachtař u Islamorady v Upper Keys balíček marihuany, který vážil přes jeden kilogram, a jiný jachtař našel u Marathonu balíček obsahující 39 kilogramů hašiše.

Překlad a redakční zkrácení původní zprávy americké redakce: Kateřina Kudláčková