SWNS

11. 11. 2023

Rodina z Rhode Islandu „adoptovala“ svého staršího ovdovělého souseda jako „čestného dědečka“ a nyní spolu tráví všechny velké svátky – včetně Dne díkůvzdání a Vánoc.

Sharaine Caraballová (32) se svým manželem Wilsonem Caraballo (42) se setkali s Paulem Callahanem (82) loni v březnu.

Poprvé se manželé s panem Callahanem, bývalým manažerem Texas Instruments, setkali v době, kdy pan Caraballo začal pracovat na jejich nedávno zakoupeném domě, a oni mu nabídli žebřík, na kterém mohl dále pracovat.  Netrvalo dlouho a osmičlenná rodina a jejich nový soused se sblížili – a pan Callahan se ujal role faktického dědečka.

Rodina Caraballova s Paulem Callahanem (C). (SWNS)

Manželka pana Callahana zemřela šest měsíců předtím, než se do sousedství přistěhovala rodina Caraballových. Paní Caraballová, která pracuje jako manažerka případů pro osoby, které přežily domácí násilí, má za to, že její rodina poskytla staršímu vdovci důležité útočiště.

Caraballovi a pan Callahan se nyní vídají každý druhý den a milující dědeček je zván na všechny rodinné oslavy. Tráví spolu také každý svátek a letos na Den otců dostal pan Callahan od rodiny jako dárek nové oblečení.

„Je pro nás jako čestný dědeček,“ říká paní Caraballová z Darlingtonu v Pawtucketu na Rhode Islandu. „Otec mého manžela žije v Dominikánské republice, takže dokonce i jeho máma říkává: ‚Přichází tvůj táta Paul‘!“

(SWNS)
(SWNS)

Manželé Caraballovi měli při stěhování do nové čtvrti velké obavy, ale vřelé přijetí staršího muže jim pomohlo uklidnit se.

„Jednou z mých největších obav bylo setkání s našimi novými sousedy. Zajímalo mě, jací budou a co budou zač,“ řekla paní Caraballová. „Když nás Paul přivítal mezi sousedy, věděla jsem, že jsem se rozhodla správně.“

Pan Callahan také občas nabízel novým majitelům domů rady a pomoc se všemi druhy problémů, se kterými se potýkali ve svém novém domově.

„Přicházel s nářadím,“ říká paní Caraballová. „Přinášel šroubováky a učil Wilsona, jak opravit garáž, a Wilson se všemi jeho radami řídil.“

(SWNS)
(SWNS)

Caraballovy děti mají pana Callahana moc rády a starší pán se snaží, aby se i ony cítily jako doma.

„Vždycky k nám chodí s drobnými dárky pro děti. Hodně si s ním hrají a říkají mu strýček Paul. Celé dny vypráví příběhy,“ říká paní Caraballová.

Paní Caraballová si myslí, že stejně jako pan Callahan pomohl rodině, i její rodina hrála důležitou roli v měsících, které následovaly po úmrtí jeho manželky.

„Ptala jsem se ho, co ho k nám tak přitahuje, a on odpověděl, že je velmi společenský člověk a že vyrůstal okolo spousty dětí. Řekl: ‚Takhle jsem vyrůstal, u nás doma se vždycky všichni scházeli.‘ Je také poslední ze sourozenců, ostatní už zemřeli.“

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Související témata