Lori C. Summers

4. 12. 2023

Keanu Reeves se proslavil hlavními rolemi v akčních filmech, jako je Matrix, Speed nebo série John Wick. Za jeho nenápadným zevnějškem a statusem celebrity se skrývá život plný těžkých chvil. Zároveň je však příkladem hodným následování v tom, jak zvládá nepřízeň osudu i slávu.

Herec se narodil v roce 1964 v Libanonu a jeho dětství nebylo úplně růžové. Otec ho opustil, když byl malý, a kvůli dyslexii a častému střídání škol měl problémy se studiem. Jeho sestra Kim byla jeho nejlepší kamarádkou a byla to právě ona, kdo ho povzbudil, aby odešel do Los Angeles a věnoval se herecké kariéře.

V mládí se Reeves musel vypořádat i s nepředstavitelnou tragédií. Kvůli drogám přišel o svého nejlepšího přítele River Phoenixe a narodilo se mu mrtvé dítě. Tváří v tvář devastaci se však nezhroutil.

3. října 1999 Las Vegas, NV. Keanu Reeves (“Matrix”) na konferenci ShoWest ’99. (©Getty Images | Brenda Chase)

Reeves je celebrita, která využívá své síly slávy k tomu, aby zlepšila životy ostatních lidí. Často věnuje peníze na dobročinné účely spojené s rakovinou a má několik nadací, které pomáhají lidem trpícím leukémií na počest jeho sestry, která tuto nemoc přežila. 

Podle serveru Snopes řekl časopisu Woman’s Day, že „nerad k tomu připojuje své jméno. Prostě nechávám nadaci dělat to, co dělá“.

Zde je 10 mouder, které herec v průběhu let pronesl a které jsou obzvlášť dojemné a mohou sloužit jako rady hodné vyslechnutí.

Herec Keanu Reeves rozdává autogramy. (©Getty Images | Marc Piasecki)

1.

Je neuvěřitelně posilující vědět, že svou budoucnost máte ve svých rukou.

2.

Naše sny nás mohou naučit, navést, zmást… někdy si myslím, že stojí za to o nich uvažovat. Jsou příležitostí a myslím, že by se zcela jistě daly využít k soustředění, ke snaze dosáhnout našich cílů –⁠ ať už někoho hledáme, nebo nás ovlivňují či inspirují.

(©Getty Images | Alberto E. Rodriguez)

3.

Umění je o snaze najít v lidech to dobré a dělat svět lepším místem.

4.

Někdy je nejtěžší dosáhnout jednoduchých věcí.

5.

Někdy jsme tak zabraní do každodenního života, že si zapomínáme udělat čas na to, abychom si užili krásu života. Jako bychom byli zombie. Zvedněte oči a vyndejte si sluchátka. Pozdravte někoho, koho vidíte, a možná obejměte někoho, kdo vypadá, že ho něco trápí.

(©Getty Images | Frederick M. Brown)

6.

Změňte svůj život, pokud nejste šťastní, a probuďte se, pokud se věci nedaří tak, jak by měly.

7.

Každý boj ve tvém životě tě formoval do podoby člověka, kterým jsi dnes. Buďte vděční za těžké chvíle, mohou vás jen posílit.

8.

Takže nakonec se asi všichni docela dobře shodneme na tom, že i tváří v tvář tragédii může silný člověk vzkvétat. Ať se ve vašem životě děje cokoli, můžete to překonat! Život stojí za to žít.

9.

Někdy jsou nepřátelé našimi nejlepšími učiteli, lidé se mohou poučit ze svých chyb, zkáza někdy znamená znovuzrození.

10.

Také jsem byl vychován k tomu, abych se k lidem choval přesně tak, jak bych chtěl, aby se ostatní chovali ke mně. Říká se tomu úcta.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.