Ondřej Horecký

19. 2. 2024

Dnešní protesty zemědělců v Praze mohou způsobit dopravní komplikace. Připravovaly se na ně i dopravní společnosti. Flixbus pro Epoch Times uvedl, že jejich autobusy se budou epicentru protestu – magistrále – snažit vyhýbat. Nástupní bod Hlavní nádraží bude po dobu protestu zrušen.

Firma vytipovala pro své autobusové partnery několik možných objízdných tras, nicméně „se nedá zaručit, že všechny autobusy dorazí včas“, uvedl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Beránek.

V rámci příprav Flixbus zrušil odjezdy některých spojů ze zastávky u Hlavního nádraží. Cestující, kteří si chtějí koupit jízdenku dnes, nenajdou mezi dostupnými nástupními stanicemi Hlavní nádraží. Prodejní systém tuto stanici po dobu protestu nezobrazuje. Opět dostupná by měla být až dnes od cca 16 hodin, doplnil Beránek.

„Cestující, kteří si koupili jízdenku v předstihu (před víkendem), jsme informovali o přesunu nástupního místa a změnili jim jízdenku. Cestující, kteří měli vystupovat na Hlavním nádraží, mimo výše zmíněného informuje také řidič, že zastávka je uzavřena a je nutné tedy vystoupit na stanici Florenc,“ oznámil mluvčí dopravní společnosti.

Ve spojích, které nejdříve zastavují na Florenci a pak teprve na Hlavním nádraží, budou pracovníci Flixbusu navíc kontrolovat, zda na Florenci vystoupili i všichni cestující směřující na Hlavní nádraží.

Společnost ČSAD Praha Holding, která spravuje autobusové nádraží Florenc, uvedla pro Epoch Times, že nádraží funguje ve standardním režimu a protesty nevedly k žádným zpožděním či rušení spojů. „Stejnou stituaci očekáváme i v odpoledních a večerních hodinách,“ napsala Klára Bachová, ředitelka dopravně turistické divize.

Přečtěte si také

Ve Sněmovně „zavlál“ transparent, který v Pekingu vytrhávají policisté lidem z ruky
Ve Sněmovně „zavlál“ transparent, který v Pekingu vytrhávají policisté lidem z ruky

Během veřejného slyšení v Poslanecké sněmovně ukázal muž z Číny transparent s nápisem „Falun Gong je dobrý“, s nímž šla jeho matka protestovat na Náměstí nebeského klidu v Pekingu proti násilným represím komunistické strany.

Volby by v březnu vyhrálo ANO, roste podpora nesněmovních stran
Volby by v březnu vyhrálo ANO, roste podpora nesněmovních stran

Sněmovní volby by v březnu vyhrálo hnutí ANO s 32 procenty hlasů, druhá ODS by měla 14 procent a třetí Piráty by volilo 10,5 procenta lidí.

Indoktrinace postupuje
Indoktrinace postupuje

Pokud máte alespoň mírný sklon ke konzervativismu, nejspíš jste se už v posledních letech setkali s tím, že vás někdo označil za extrémistu. Anebo vám někdo řekl, že se radikalizujete.

Europoslanci odsouhlasili zákaz zboží vyrobeného pomocí nucených prací
Europoslanci odsouhlasili zákaz zboží vyrobeného pomocí nucených prací

Evropský parlament dnes definitivně schválil nařízení, které Evropské unii umožňuje zakázat prodej, dovoz a vývoz zboží vyrobeného za použití nucené práce.

Americký Senát schválil balík s vojenskou pomocí pro Ukrajinu či Izrael
Americký Senát schválil balík s vojenskou pomocí pro Ukrajinu či Izrael

Americký Senát v noci na dnešek schválil balík s pomocí pro Ukrajinu, Izrael či Tchaj-wan v hodnotě 95 miliard dolarů (2,24 bilionu korun).Americký Senát v noci na dnešek schválil balík s pomocí pro Ukrajinu, Izrael či Tchaj-wan v hodnotě 95 miliard dolarů (2,24 bilionu korun).