Milan Kajínek

2. 5. 2024

Politická komentátorka Eva Vlaardingerbroeková z Nizozemska vystoupila 25. dubna na maďarské konferenci konzervativců CPAC Hungary 2024, kde přednesla projev, který podle ní není „veselý“, ale poukazuje na věci, které je „velmi, velmi nutné prodiskutovat“.

Osmadvacetiletá držitelka titulu Master of Laws v oboru filozofie práva se věnovala problematice migrace.

Její projev byl na platformě YouTube zablokován, což komentovali někteří konzervativci, kteří rovněž poukazovali na jiné cenzurní snahy o zamezení pořádání nedávné konference evropských konzervativců v Bruselu. Na platformě X (dříve Twitter) je její projev stále dostupný. Jiní komentátoři zase upozorňovali na cenzuru z druhé strany, že některým novinářům levicových médií nebyla pro vstup na konferenci CPAC v Maďarsku schválena akreditace.

Nicméně, co tedy Eva Vlaardingerbroeková říkala? „Ráda bych vás provedla posledními sedmi dny v Evropě. Tento víkend ve Stockholmu byly tři staré ženy ve věku sedmdesáti let pobodány za denního světla na ulici. V Londýně byli v časovém rozmezí 42 hodin pobodáni čtyři lidé. V Paříži vyšly stovky afrických migrantů do ulic, kde páchaly výtržnosti, a ve francouzském městě Bringolo byl vypálen další kostel.“

Dále nizozemská komentátorka poukázala na to, že její výčet je pouze zlomkem incidentů v krátkém časovém období, které se udály na evropském kontinentu.

Podle Vlaardingerbroekové dnes existuje dostatek zkušeností, aby tyto události nebyly prezentovány jako „náhodné incidenty“. „My víme a naše vlády také vědí, že existuje spojitost mezi masovou migrací a kriminalitou,“ říká nizozemská právnička.

Dále během svého projevu vyjmenovávala zločiny jako „znásilnění, vraždy, střelba, žhářství a dokonce uřezávání hlav“. Dle ní jsou v dnešní Evropě stále častější, dává je do souvislosti s masovou migrací a označuje je za „nově dovezený problém“.

Tyto problémy jsou podle Vlaardingerbroekové přehlíženy. „Možná se na minutu nebo dvě rozzlobíme a potom pokračujeme v našich životech. Nabídneme rodině (postižených) naše myšlenky a modlitby, ale nikdy se nic nezmění,“ říká nizozemská politická komentátorka.

Toto je reakce společnosti, která už to vzdala. Společnosti, která už akceptovala svoji porážku. Ale je to pravda? Vzdali jsme to už?

Eva Vlaardingerbroeková, právnička a politická komentátorka

„Dámy a pánové, co to o nás říká? Toto je reakce společnosti, která už to vzdala. Společnosti, která už akceptovala svoji porážku,“ míní Vlaardingerbroeková. „Ale je to pravda? Vzdali jsme to už? Akceptovali jsme novou realitu, kterou pro nás mají globalističtí vůdci vymyšlenou?“

Podle mladé ženy z Nizozemí vedla činnost „zkorumpovaných elit“ k tomu, že využily peníze obyvatel evropského kontinentu, aby za ně „pozvaly nepřítele“, který „dobyl“ kontinent zevnitř.

„Pokud se nic nezmění, pokud nezačneme vážně bojovat za náš kontinent, za naši víru, za naše lidi, za naše země,“ zapíše se dle Vlaardingerbroekové toto období do dějin jako to, kdy „byli útočníci aktivně pozváni zkorumpovanými elitami“.

Dále uvedla, že původní evropská „bělošská křesťanská“ populace je „nahrazována ve stále větším množství“, a přidala několik statistik z Nizozemí. „Obyvatele Amsterdamu nyní tvoří 56 % migrantů, Haag 58 % migrantů, Rotterdam téměř 60 % migrantů, a samozřejmě, většina těchto imigrantů přišla z ne-křesťanských a ne-západních zemí Afriky a Středního východu.“

Eva Vlaardingerbroeková žije v Amsterdamu v severní části Nizozemska. Moderovala talkshow ve studiu Riks, působila na Leidenské univerzitě, v Evropském parlamentu a v Konzervativní straně. Je držitelkou titulu Master of Laws (LLM) na Leidenské univerzitě. V roce 2023 se krátce objevila v dokumentárním snímku deníku The Epoch Times nazvaném Válka proti farmářům a také hostovala v několika televizních sériích.

Poté uvedla stav v různých hlavních evropských městech: „Londýn 54 % migrantů, Brusel 70 %.“ Další evropská města mohou podle ní dospět k podobnému výsledku.

V závěru Vlaardingerbroeková uvádí, že takzvaná teorie „Great Replacement“, tedy „velké výměny obyvatelstva“, už není pouhou teorií, ale „realitou“.

Vedoucí autority podle ní prohlašují, že „je to dobrá věc, že místní populace už nebude tvořit většinu obyvatel tohoto kontinentu“, a citovala nizozemského politika Hanse Timmermanse, který v roce 2015 uvedl, že „diverzita je osudem lidstva“ a že „Evropa bude rozmanitá“.

„Nová Evropa“ má podle Vlaardingerbroekové vzniknout po vedením elit za současného potlačení „Evropy staré“ a potlačení těch, kteří by starou Evropu chtěli udržovat nebo obnovit.

Jaký nabízí „protijed“

Přístup, který Vlaardingerbroeková označuje za „protijed“, je „silná křesťanská Evropa suverénních národních států“. „To je důvod, proč musíme odmítnout lež, že nacionalismus způsobuje války,“ míní nizozemská komentátorka.

„Není to nacionalismus nebo národní suverenita, co zapříčiňuje války, je to expanzionismus. A kde to v dnešní Evropě můžeme najít? Jedině na jednom místě – v Bruselu,“ míní Vlaardingerbroeková.

Není legrační, jak ti stejní lidé, kteří podkopávají naši národní suverenitu, kteří ji rádi předávají eurokratům, ti stejní lidé nám teď říkají, že musíme investovat miliardy a miliardy eur do udržení národní suverenity Ukrajiny?

Eva Vlaardingerbroeková, právnička a politická komentátorka

„Není legrační, jak ti stejní lidé, kteří podkopávají naši národní suverenitu, kteří ji rádi předávají eurokratům, ti stejní lidé nám teď říkají, že musíme investovat miliardy a miliardy eur do udržení národní suverenity Ukrajiny?“ ptá se Vlaardingerbroeková.

„Je to vtip. Upřímně řečeno, je to zvrácený, drahý a nebezpečný vtip,“ dodává komentátorka.

Nizozemský levicový tisk ji označil za „štítonošku krajní pravice“ a v souvislosti s tím na předešlý dotaz novináře, zda si nemyslí, že ve svých proslovech „zašla příliš daleko nebo byla příliš radikální“, odpovídá: „Ne. A popravdě, my jsme v Evropě ještě nezašli dost daleko.“ Podle ní se úřady Evropské unie mění v „totalitní systém, který je třeba odstranit“, protože je „od základu shnilý“ a není možné ho reformovat. „Babylónská věž musí být zničena,“ míní Vlaardingerbroeková.

Musíme se zeptat sami sebe, co se nám to stalo, odkud pocházíme, a co je důležitější, kam jdeme? Naše elity nám vyhlásily válku a teď nastal čas, abychom si oblékli plné boží brnění, bránili se a zvítězili.

Eva Vlaardingerbroeková, právnička a politická komentátorka

„Musíme se zeptat sami sebe, co se nám to stalo, odkud pocházíme, a co je důležitější, kam jdeme?“ dodává komentátorka. „Naše elity nám vyhlásily válku a teď nastal čas, je čas pro nás nasadit si plné boží brnění, abychom si oblékli plné boží brnění, bránili se a zvítězili.“

Za tato slova označila platforma YouTube její proslov jako „hate speech“, tedy „nenávistnou řeč“.

Související články

Přečtěte si také

„Když se volené elity v Bruselu dopouštějí cenzury, je to problém.“ Kandidáti do europarlamentu hodnotili nové unijní zákony DSA a EMFA
„Když se volené elity v Bruselu dopouštějí cenzury, je to problém.“ Kandidáti do europarlamentu hodnotili nové unijní zákony DSA a EMFA

„Úplný kreténismus“, „kdo hlídá vaše hlídače?“, „všimněte si, že ty zákony se vždy hezky jmenují“ – účastníci konference pořádané Společností na obranu svobody projevu hodnotili nové unijní zákony a prezentovali své postoje ke svobodě slova.

Premiér Fiala hájil korespondenční volbu z ciziny, odmítl výtky o účelovosti
Premiér Fiala hájil korespondenční volbu z ciziny, odmítl výtky o účelovosti

Premiér Petr Fiala (ODS) hájil ve Sněmovně zavedení možnosti korespondenční volby pro Čechy žijící v cizině.

Europarlamentní frakce Identita a demokracie vyloučila Alternativu pro Německo
Europarlamentní frakce Identita a demokracie vyloučila Alternativu pro Německo

Europarlamentní frakce Identita a demokracie (ID) dnes s okamžitou platností vyloučila Alternativu pro Německo (AfD) ze svých řad

Jsme znechucení, říká o zastavení stavby D49 starosta Holešova
Jsme znechucení, říká o zastavení stavby D49 starosta Holešova

Její stavba se táhne už dlouhých 15 let, ovšem k velké nelibosti místních se letošní otevření dálnice D49 může opět odložit. Ekologičtí aktivisté totiž uspěli se svou stížností u soudu...

Pro splnění dekarbonizačních plánů musí Evropa  zdvojnásobit investice do elektrických sítí, uvádí studie
Pro splnění dekarbonizačních plánů musí Evropa zdvojnásobit investice do elektrických sítí, uvádí studie

Evropské elektrické sítě je třeba urychleně modernizovat a navýšit investice, jinak Evropě hrozí, že nedosáhne svých klimatických cílů, upozorňují...