Vladislava Mašková

17. 9. 2024

K dnešnímu dni, tj. úterý 17. září, Češi darovali pomocí veřejných sbírek humanitárních organizací téměř 100 milionů korun. Hlásí se také dobrovolníci, kteří již nyní monitorují situaci v zaplavených oblastech a pomáhají s úklidem.

Veřejná sbírka SOS ADRA: Povodně 2024 dosáhla do dnešního dne částky 14,3 milionu korun.

„Naším cílem je, aby se finanční pomoc k postiženým rodinám dostala co nejdříve. Proto monitorujeme situaci bezprostředně po opadnutí vody a následně rozhodujeme o výši podpory. Tuto částku ovlivňuje nejen rozsah škod, ale také finanční prostředky získané ze sbírky,“ sdělila redakci Epoch Times zástupkyně ředitele ADRA Česká republika, Miroslava Illetšková.

K dnešnímu dni se organizaci přihlásilo také 1 300 dobrovolníků. Kapacita dobrovolníků však podle nich stále není naplněna. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím jejich formuláře.

Podle Josefa Koláčka, vedoucího Oddělení mimořádných událostí ADRA se opět potvrzuje, že když jde do tuhého, umíme se jako národ semknout a pomoci.

„Chtěl bych za to moc poděkovat, protože právě díky této solidaritě dokážeme rychle reagovat na krizové situace.“

Na kontě Červeného kříže je momentálně podle Lenky Hlavaté 5 546 320 Kč.

Humanitární organizace Diakonie uvedla, že v rámci jejich sbírky Povodně v Česku lidé darovali k dnešnímu dni téměř 3,3 milionu korun.

„Finanční prostředky budou využity na založení a provoz humanitární základny – dnes byla otevřena první na Jesenicku ve středisku Diakonie v Sobotíně včetně zajištění dopravy a pobytu dobrovolníků, kteří se nám hlásí na stránce povodne.diakonie.cz a kteří kromě pomoci s odklízením škod budou provádět monitorování škod a někteří vyškolení poskytovat psychosociální pomoc či krizovou intervenci,“ informovala Jitka Kozubková, vedoucí oddělení PR a fundraisingu Diakonie.

18,5 milionu Kč se zatím podařilo vybrat Charitě. Peníze použijí dle slov tiskového mluvčí Jana Oulíka na nákup úklidového materiálu, vysoušečů a na přímou pomoc nejvíce postiženým rodinám.

Sbírka SOS Povodně humanitární organizace Člověk v tísni k dnešnímu ránu hlásí 51 milionů korun.

Milion korun již organizace uvolnila z Klubu přátel na okamžitou pomoc. Potravinovým bankám přispěla organizace dvěma miliony korun. Ty použijí na nakup cca čytř kamionů především trvanlivých potravin: konzerv, paštik, instantních polévek, snacků pro záchranáře. Potravinové balíčky distribuovaly již během soboty evakuovaným obyvatelům v náhradních ubytovacích zařízeních v Jeseníkách a příspěvek 250 tisíc korun pošlou na pomoc evakuačním centrům v Ostravě.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Útok ISIS v New Orleans ukazuje, že vliv jeho propagandy trvá dál, říkají analytici

To, zda ISIS fyzicky existuje nebo ne, je pro islámské extremisty „irelevantní“, říká odbornice na boj proti terorismu. Proč je jeho ideologie stále atraktivní?

Sněmovna schválila růst platů vrcholných politiků pro letošek téměř o sedm procent

Do budoucna se mají podle přijatého pozměňovacího návrhu meziročně zvyšovat nejvýše o pět procent.

norsko krajina domy
Jak se miliardáři v Norsku stali ohroženým druhem

Kritici varovali, že norská daň z bohatství „vyvolá odliv kapitálu a ohrozí tvorbu pracovních míst“, a přesně to se také stalo. Norský novinář Rupert Neate poznamenal, že v roce 2022 opustilo Norsko více „superbohatých lidí“ než „během předchozích 13 let“.

Po rozhodnutí Nejvyššího soudu má čínská sociální síť TikTok v neděli v USA ukončit činnost

U amerických uživatelů populární služba by podle zákona měla v neděli ukončit činnost, pokud by ji čínská mateřská firma ByteDance do té doby neprodala.

Kyle Bass, zakladatel a investiční ředitel společnosti Hayman Capital Management a zakládající člen Výboru pro současné nebezpečí: Čína, ve Washingtonu, 26. září 2019. (Samira Bouaou / The Epoch Times)
Čínský trh s dluhopisy je známkou kolabující ekonomiky, říká Kyle Bass

Podle manažera hedgeového fondu se čínská ekonomika potýká také s problémy v bankovnictví a realitách.

Esenciální oleje pro zahřátí, lepší spánek a usnadnění trávení v zimě

Esenciální oleje jako zimní spojenci se snadno používají a nabízejí řadu výhod pro tělo i mysl. V zimě se lidé často cítí depresivně, když se dny zkracují a teplota klesá. Tehdy mohou esenciální oleje dělat zázraky. Wej Čchen-i, koordinátorka zdraví certifikované společností TÜV Rheinland, doporučuje esenciální oleje, které podporují spánek a teplo a zklidňují trávicí trakt. Tyto oleje pomáhají uvolnit […]

Česko vypustilo do vesmíru svou největší družici, sloužit bude obraně

Česko v úterý vypustilo do vesmíru zatím svou největší družici SATurnin-1. Sloužit má k obraně a bezpečnosti. Na rozdíl od jiných družic není závislá na zahraničních technologiích.

„Tohle je pro mě silný příběh,“ říká režisér Dan Svátek o osudech čínského obhájce Kao Č‘-šenga

V Senátu zazněl silný příběh renomovaného čínského právníka Kao Č‘-šenga, jenž upadl v nemilost komunistického režimu. Jak jej vnímají režisér Dan Svátek a senátorky Jitka Seitlová a Jaromíra Vítková?

National Geographic Society: Jak a kde vznikla tato nejvlivnější geografická společnost na světě?

Vznik National Geographic Society v roce 1888 spojil objevitele a vědce s cílem šířit geografické poznání a podporovat vědecké expedice.