Pořad Televize NTD Čína bez cenzury, který moderuje Chris Chappell, vysílá ve formátu pozdní noční show, která mísí humor s vážnou analýzou čínské politiky a společnosti.


Celá řada politiků ve světě chválila pomoc čínského režimu při epidemii koronaviru, rozšířeného z čínského města Wu-chan v provincii Chu-pej. Z Číny směřovaly dodávky roušek a zdravotnického materiálu do celého světa, ale… v drtivé většině se nejednalo o humanitární pomoc, ale o obchod, za který se neplatilo pouze penězi.

Postupně se začalo ukazovat, že vrcholní politici Polska, Srbska a dalších zemí byli přinuceni provést politická gesta vůči čínskému režimu výměnou za dodávky zdravotnického vybavení – „Když nepoděkujete, nic nedostanete“.

Na území Číny může čínský režim šířit v médiích libovolné informace, protože všechna média podléhají státní kontrole a moci, v zahraničí to jde o něco hůře.

Situace zašla tak daleko, že západní politici byli vyzváni, aby pochválili čínský režim za to, jak se vypořádal s epidemií koronaviru. A to už bylo pro mnohé skutečně příliš silné kafe…

Pořad Čína bez cenzury pravidelně otevírá témata potlačování čínských obyvatel vládnoucím komunistickým režimem, včetně témat považovaných za „citlivá“.