Joshua Philipp

17. 8. 2020

Komentář

Komunismus v průběhu minulého století způsobil skrze hladomor, politické čistky či genocidu smrt více než 100 milionů lidí. Vytvořil společnosti, kde moc drží malá skupina, která zotročuje celé národy, a kde se popraviště, gulagy a pracovně-převýchovné tábory stávají součástí každodenního života.

Propady ekonomiky, masové zabíjení a zotročování způsobené komunismem však nejsou největšími zločiny tohoto systému.

Největším zločinem komunismu je zničení lidské duše.

Klíčovým cílem komunismu je demoralizovat společnost – zničit kulturu, náboženství a základní hodnoty jakékoli společnosti, které se dotkne.

Tento cíl je jasně stanoven v „Manifestu komunistické strany“, v němž Karl Marx a Friedrich Engels v roce 1848 uvedli, že komunismus „odstraňuje veškeré náboženství a morálku“.

Nejděsivější věcí pro kteréhokoliv člověka je zničení víry, přesvědčení a morálních hodnot. V Evangeliu podle Matouše v Bibli se praví: „Nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou. Raději se bojte toho, který může duši i tělo zahubit v pekle.“

Opakovaně jsme mohli vidět, že cílem komunismu je zničit duši lidstva.

Poté, co v roce 1921 bývalý sovětský vůdce Vladimir Lenin nařídil, aby byla odebrána zemědělcům semena, zasáhl Rusko hladomor. Důsledkem toho zemřelo hladem pět až deset milionů lidí. Podle Černé knihy komunismu na to Lenin reagoval slovy, že hladomor byl pro komunistické hnutí prospěšný, protože „hladomor také zničí víru nejen v cara, nýbrž i v Boha“.

Zatímco komunismus si nasazuje různé masky a pokouší se přesvědčit lidi, že jeho úmysly jsou laskavé, vliv jeho zakořenění lze pozorovat všude. A zatímco komunismus předstírá, že je ateistický, mnoho z jeho zakladatelů, včetně Marxe, nebyli. Měli satanistické přesvědčení.

Rumunský kazatel Richard Wurmbrand, který byl za komunismu uvězněn, dokumentoval velkou část této historie ve své knize Marx a Satan.

Jedním příkladem je Michail Bakunin, Marxův pobočník z První internacionály, který napsal: „Zlo je satanská vzpoura proti božské autoritě, vzpoura, ve které vidíme zárodečný klíček všech lidských emancipací – revoluci. Socialisté se navzájem poznávají slovy ‚Ve jménu toho, komu bylo velice ukřivděno‘.“

Marxův satanismus je patrný z jeho raných spisů. V básni „Modlitba zoufalého“ napsal, že by „vybudoval [svůj] trůn vysoko na výšinách“, a pokračoval: „jeho vrchol bude studený a obrovský. / Jeho opevněním bude nadlidský strach, / jeho strážcem – nejtemnější muka. / Kdo k němu pozvedne svůj zdravý zrak, / ten se odvrátí zsinalý a ztratí řeč; / sevře ho slepá a mrazivá smrtelná úzkost. / Nechť si jeho štěstí uchystá hrob.“

V básni „Hráč“ Marx píše: „Pekelné výpary vystupují k mému mozku, / naplňují jej až k šílenství, až se mé srdce zcela změní“ a „Vidíš ten meč? / Sám kníže temnoty mně jej dal.“

Životopisec Robert Payne ve své knize Marx z roku 1968 napsal, že Marx „měl ďábelský pohled na svět a ďábelskou zákeřnost. Někdy se zdálo, že si je toho, že vykonává dílo zla, vědom“.

Ze základních principů komunismu můžeme také vidět, že je svou povahou satanistický. Tím se dostáváme k dialektickému materialismu, který Josif Stalin popsal v roce 1938 coby „světonázor marxisticko-leninistické strany“.

Satanismus pracuje skrze obrácení hodnot v křesťanském systému. Dialektický materialismus funguje na obrácení hodnot všech tradičních přesvědčení ve všech pravověrných náboženských systémech. Pracuje na třech principech – identifikaci, rozporu a odstranění středu. Převrácení jakékoli tradiční hodnoty, na kterou se zaměří, se stane tématem, které komunismus bude prosazovat. Převrácení tradic a morálky dále použije k tomu, aby společnost vedl k boji, a tento boj použije ke zničení hodnot, které v dané společnosti existují.

Papež Pius XI. v roce 1937 napsal, že v rámci tohoto systému se komunismus pokouší „vyostřit antagonismy, které vznikají mezi různými společenskými třídami“. To znamená, že komunisté vytvářejí třídní boj, aby vytvořili zuřivou nenávist, která může dále pohánět jejich cíle pod falešným praporem „pokroku“.

Komunismus není jen politický či ekonomický systém. Jeho podoby existují v mnoha hnutích, jejichž cílem je zničit naše hodnoty, tradice a přesvědčení. Slovy Karla Marxe jde o přízrak, a jeho cílem je zničit lidstvo.

Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí nutně odrážet stanoviska The Epoch Times.

Článek původně vyšel na stránkách newyorské redakce The Epoch Times.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Kandidátem vlády na příštího eurokomisaře je ministr průmyslu Síkela
Kandidátem vlády na příštího eurokomisaře je ministr průmyslu Síkela

Síkela podle Fialy dlouhodobě prokazuje své kompetence a při českém předsednictví ukázal, že dokáže řešit problémy na evropské úrovni.

Situace na trhu ojetin: Nejvíce táhnou škodovky, klesá průměrná cena. Jaká barva frčí?
Situace na trhu ojetin: Nejvíce táhnou škodovky, klesá průměrná cena. Jaká barva frčí?

Průměrná cena ojetých osobních aut v 1. pololetí meziročně klesla z 296 000 Kč na 287 000 Kč. Zároveň však narostlo průměrné stáří prodávaných vozů.

Jak Matěj Gregor plánuje vést Generaci MOTOR a proč odešel od Svobodných?
Jak Matěj Gregor plánuje vést Generaci MOTOR a proč odešel od Svobodných?

Jedním z hlavních důvodů, proč Gregor odešel od Svobodných, se točí kolem osoby Filipa Turka. Nyní, když přestoupil k Motoristům sobě, povede jejich mládežnickou organizaci. Co plánuje?

Vidlákova cesta do Washingtonu
Vidlákova cesta do Washingtonu

Svět apalačských „vidláků“ nyní navštívíme proto, protože odsud pochází J. D. Vance, současný republikánský kandidát na viceprezidenta.

Film „Dívka a moře“: 16letá Jessica Watsonová se plaví sama po světě
Film „Dívka a moře“: 16letá Jessica Watsonová se plaví sama po světě

Nenechte si ujít skvělý životopisný film „Dívka a moře“ inspirovaný neuvěřitelným příběhem mladé námořnice Jessicy Watsonové a jejím triumfem při plavbě kolem světa při samostatné plavbě na malé plachetnici.