Redakce Epoch Times

15. 2. 2021

„Máme připravený scénář a první kresby ke komiksové knize, ve které vystupuje více než desítka skutečných postav lidí, kteří se od roku 2006 zapojovali do vyšetřování závažných zločinů v Číně,“ říkají autoři komiksového projektu Davidové a Goliáš.

Aby mohli celý projekt realizovat, spustili autoři veřejnou sbírkovou kampaň vlastních webových stránkách. Sbírka má za cíl získat od fanoušků komiksu po celém světě více než 300 tisíc na tvorbu kreseb, kolorování, sazbu a tisk.

Do příbehu plánují zasadit například postavy bývalého kanadského státního návladního Davida Kilgoura, advokáta Davida Matase nebo investigativního nivináře Ethana Gutmanna. Všichni tři byli za svou práci nominováni na Nobelovu cenu míru.

V komiksové knize vystupuje více než desítka skutečných postav lidí, kteří se od roku 2006 zapojovali do vyšetřování závažných zločinů v Číně. Tři z nich byli za svou práci nominováni na Nobelovu cenu míru. (Davidsandgoliath.cz)

„Plánujeme do příběhu zanést reálie staveb, měst, letišť a tváří skutečných postav. Komiks bude vyprávět příběh o tom, jak vznikaly vyšetřovací zprávy, které rozpoutaly celosvětovou diskusi o zneužívání moderní transplantační chirurgie v Číně,“ uvádějí autoři projektu v tiskové zprávě.

Všem podporovatelům a fanouškům nabízejí výměnou za jejich podporu zajmavé dárky v podobě plakátů, skic nebo dotografie vyšetřovatelů vlastnoručně podepsané vyšetřovately samotnými. Kvůli tomu cestují fotografie poštou přes kontinen, aby je mohli všichni vlastnoručně podepsat.

Připravovaná komiksová kniha vypráví příběh o tom, jak vznikaly vyšetřovací zprávy, které rozpoutaly celosvětovou diskusi o zneužívání moderní transplantační chirurgie v Číně.

Dotýká se násilných represí na přelomu tisíciletí, které vyústily v pronásledování příznivců meditační praxe Falun Gong a vyvrcholily likvidací velkých skupin disidentů (křesťanůUjgurů a Tibeťanů).

„Významný český spisovatel Karel Čapek ve svých dílech jako je Krakatit, Válka s mloky nebo Bílá nemoc, znepokojoval čtenáře závažnými tématy a katastrofickými scénáři – plným právem. Nejen při pohledu na historii, ale především při pohledu na současné události, musíme v tomto burcování pokračovat. Ba co více, musíme se sami pustit do boje,“ prozrazují autoři projektu svou motivaci.

Tímto komiksem chtějí přiložit pomyslné „polínko do ohně“ odporu a „upozornit na zločiny, které není možné tolerovat“.

Více o projektu naleznete zde.

The Davids and Goliath comic book project will launch a fundraising campaign on the HitHit platform to raise funds to create a comic book story about an international crime investigation in contemporary China. (courtesy of Davids and Goliath)
Český komiksový projekt Davidové a Goliáš rozběhne sbírkovou kampaň na platformě HitHit, aby získal finance na vytvoření komiksového příběhu o mezinárodním vyšetřování zločinů v současné Číně. (Davidsandgoliath.cz)

Článek byl upraven 15. března 2021.

Související články

Přečtěte si také

Další zelený předpis z Bruselu tentokrát míří na náklaďáky. Diesel bude postupně odstaven
Další zelený předpis z Bruselu tentokrát míří na náklaďáky. Diesel bude postupně odstaven

Nová evropská legislativa si v rámci boje s emisemi hodlá tentokrát posvítit na nákladní vozy a autobusy. Evropský parlament schválil ve středu předběžný návrh zákona, který drasticky sníží počet nových těžkých vozidel jezdících na naftu.

Celé vedení ODS v Ostravě obhájilo mandát, novou místopředsedkyní je Decroix
Celé vedení ODS v Ostravě obhájilo mandát, novou místopředsedkyní je Decroix

Jedinou novou tváří v nejužším vedení strany tak je místopředsedkyně poslaneckého klubu Eva Decroix.

Schillerová si neumí přestavit, že by ANO po volbách vytvořilo vládu s SPD
Schillerová si neumí přestavit, že by ANO po volbách vytvořilo vládu s SPD

Šéfka poslanců ANO Alena Schillerová si neumí přestavit, že by hnutí po příštích sněmovních volbách vytvořilo vládu s SPD.

Roste podíl černošských voličů, kteří se odvracejí od Joea Bidena a přecházejí k Trumpovi
Roste podíl černošských voličů, kteří se odvracejí od Joea Bidena a přecházejí k Trumpovi

S ohlédnutím se na preference voličů v prezidentských volbách 2020 současné průzkumy ukazují, že Joeu Bidenovi klesají u černošského etnika preference a Trumpovi naopak rostou.

Izraelský válečný kabinet se zatím neshodl na reakci na útok Íránu
Izraelský válečný kabinet se zatím neshodl na reakci na útok Íránu

Izraelský válečný kabinet dnes několik hodin jednal o reakci na noční íránský dronový a raketový útok na Izrael, na postupu se však zatím neshodl.