Epoch Cinema

16. 11. 2021

The Epoch Times představuje exkluzivní dokumentární film Pátrání po původu viru: laboratorní tajemství, utajování KS Číny a další smrtící pandemie, který nyní můžete sledovat v angličtině na Epoch TV.

V době zveřejnění tohoto videa zemřelo na covid-19 téměř 5,1 milionu* lidí (více než 750 000 v USA).

Do pátrání po původu viru byly nasazeny špičkové vyšetřovací kapacity světa, včetně nejlepších vědců – jejich pátrání je zavedlo do čínského Wu-chanu, kde se setkali s mnoha překážkami, které ještě nebylo možné překonat.

Záhadu původu koronaviru obklopují teorie a podezření, zatímco konkrétních odpovědí je málo. Ale možná je to proto, že se kladou nesprávné otázky.

Upoutávka

Celý dokument sledujte zde | délka 37 minut


Ve svých reportážích Brendon Fallon pečlivě sledoval Čínu a její vládnoucí režim. Tušil, že k pochopení toho, jak tam mohla globální pandemie začít, je nutné porozumět tomu, co se v té době dělo ve městě Wu-chan – na trzích, v laboratoři a mezi vědci a úředníky.

Nikdo by si nedokázal představit, jak mimořádný vzorec intrik, utajování a zjevného kriminálního chování se objevil; a i když tento vzorec možná začíná v Číně, rozhodně sahá dalek o za její hranice.

Při pátrání po zdroji virové epidemie Fallon hovoří s předními odborníky z mnoha oborů, od mikrobiologie a studia nemocí až po mezinárodní vztahy a moderní historii. S každým dalším odhalením vidíme, že potřeba najít původ včas, abychom pomohli zabránit další epidemii, se stává překvapivě naléhavější.


Přední vědci vyzývají k „řádnému prošetření“ teorie o laboratorním původu koronaviru

Člen ostrahy v ochranném oděvu stojí u vchodu do centra pro kontrolu a prevenci nemocí v provincii Hubei, zatímco členové týmu Světové zdravotnické organizace (WHO), který zkoumá původ covidu-19, jsou na návštěvě centra v čínském Wu-chanu 1. února 2021. (Hector Retamal / AFP via Getty Images)

Skupina mezinárodních vědců požadovala „řádné prošetření“ původu covidu-19, včetně prověření teorie laboratorní nehody, která byla při vyšetřování Světové zdravotnické organizace (WHO) zcela zamítnuta.

Mise pod vedením WHO v čínském Wu-chanu, která zveřejnila své závěry koncem března, nenabídla „vyvážené zvážení“ teorie, že wuchanský virus pochází z laborato rní nehody, a spíše dala větší váhu hypotéze o přirozeném zoonotickém šíření – že se virus rozšířil na člověka prostřednictvím zvířecího hostitele, tvrdí vědci v dopise zveřejněném 14. května v odborném akademickém časopise Science.

Dopis podepsalo 18 lékařských odborníků v oblasti virologie, biologie, imunologie a epidemiologie. Více zde…


* Tento údaj je odhad založený na souhrnu různých celosvětových zdrojů. Nezohledňuje například možné zkreslení údajů z Číny pro politické účely. Skutečný počet úmrtí na koronavir může být výrazně vyšší, než je zde uvedeno.

Související články

Přečtěte si také

Ceny potravin stále rostou. Proč? V novém originálním dokumentu Válka proti farmářům pátráme po příčinách
Ceny potravin stále rostou. Proč? V novém originálním dokumentu Válka proti farmářům pátráme po příčinách

A je to tady, konečně můžete sledovat českou premiéru dokumentárního filmu o válce proti farmářům vedené od Nizozemska přes Srí Lanku až po Kalifornii. Snímek deníku The Epoch Times s názvem Válka proti farmářům (No Farmers No Food) mapuje situaci cíleného ničení podnikání farmářů pod rouškou „snižování emisí CO2“.

Senátor Fischer vnímá návštěvu Tchaj-wanu jako „příležitost posílit hlavní směry spolupráce mezi našimi zeměmi“
Senátor Fischer vnímá návštěvu Tchaj-wanu jako „příležitost posílit hlavní směry spolupráce mezi našimi zeměmi“

Senátor Fischer vyzdvihuje možnosti spolupráce s Tchaj-wanem, kterým však mnohdy na mezinárodní scéně brání tlak Komunistické strany Číny. Od ministra zahraničí převzal ocenění.

Průzkum: S ukotvením manželství jako svazku muže a ženy do ústavy souhlasí většina Čechů
Průzkum: S ukotvením manželství jako svazku muže a ženy do ústavy souhlasí většina Čechů

Nový průzkum zjistil, že většina české společnosti souhlasí s tím, aby bylo manželství uzákoněno v Listině základních práv a svobod jako svazek muže a ženy.

ČR nikdy nepřijme povinné kvóty pro přerozdělování migrantů, řekl Rakušan
ČR nikdy nepřijme povinné kvóty pro přerozdělování migrantů, řekl Rakušan

Český ministr vnitra Vít Rakušan dnes na jednání v Bruselu zopakoval, že Česká republika nikdy nepřijme povinné kvóty pro přerozdělování migrantů.

NKÚ: Miliardy od státu a EU na pandemickou pomoc byly vyhozeny neúčelně
NKÚ: Miliardy od státu a EU na pandemickou pomoc byly vyhozeny neúčelně

Nejvyšší kontrolní úřad došel při kontrole programu Antivirus k šokujícím zjištěním. Stát se dopustil řady pochybení, která stála poplatníky miliardy korun.