Redakce Epoch Times

30. 11. 2021

Matt McGregor

Organizace, která zkoumá pokusy na zvířatech financované americkými daňovými poplatníky, zveřejnila dokument odhalující „trýznivé pokusy“ Národního institutu pro alergie a infekční choroby (NIAID) na opicích makak rhesus.

Ředitelem NIAID je dr. Anthony Fauci. NIAID spadá pod Národní institut zdraví, který je součástí amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb.

Opice, které NIAID vlastní, jsou získávány z ostrova Morgan Island u pobřeží Beaufortu v Jižní Karolíně.

Justin Goodman, zástupce organizace White Coat Waste Project (WCWP), sdělil deníku The Epoch Times, že jejich nezisková skupina získala v říjnu prostřednictvím zákona o svobodném přístupu k informacím dokument, který odhaluje, že NIAID vynaložil 13,5 milionu dolarů z prostředků daňových poplatníků na experimenty, při nichž jsou opicím aplikovány injekce s různými infekčními chorobami, jako je ebola a virus lassa, které mají za následek krvácení, bolest, poškození mozku, ztrátu motorické kontroly a selhání orgánů.

„Při mnoha z těchto experimentů Fauci a jeho zaměstnanci záměrně neposkytují úlevu od bolesti, přestože se jedná o jedny z nejtrýznivějších experimentů, které federální vláda provádí,“ řekl Goodman.

Organizace WCWP nedávno odhalila pokusy institutu NIAID na bíglech, při nichž byli psi zaživa požíráni písečnými mouchami, a také pokusy, při nichž bylo 44 štěňat bíglů násilím nakrmeno experimentálním lékem a poté byla usmrcena a pitvána.

„Notoricky nespolehlivé“

Důvodem některých těchto pokusů je výzkum vakcín, nicméně zástupci NIH uvedli, že navzdory biologické podobnosti s lidmi devět z deseti léků, které projdou testy na zvířatech, u lidí selže, protože nefungují nebo jsou nebezpečné, uvedl Goodman.

„Výzkumy ukazují, že navzdory podobným vlastnostem jsou zvířata neuvěřitelně špatným indikátorem toho, jak budou vakcíny a další léky působit u lidí,“ řekl Goodman.

WCWP odhalila šest různých experimentů s bígly, které Fauci financoval.

Při jednom z nich pracovníci NIAID provedli tzv. kordektomii, která spočívá v přerušení hlasivek psa, aby nemohl během experimentu štěkat, výt nebo naříkat.

„Ministerstvo zdravotnictví a sociálních věcí na svých internetových stránkách uvádí jako důvod pro použití bíglů to, že jsou malí a učenliví, což znamená, že je lze snadno zneužít,“ řekl Goodman.

Dr. Stacy Lopresti-Goodmanová, odbornice na primáty, profesorka psychologie a poradkyně WCWP, uvedla: „Pokusy na primátech jsou krutým a notoricky nespolehlivým způsobem vývoje léků a léčebných postupů pro lidi a nezaslouží si podporu daňových poplatníků.“

Odpověď NIAID

NIAID na žádost o komentář k pokusům uvedl, že používá opice „pro výzkum, který pomáhá vyvíjet život zachraňující prevenci a léčbu nemocí, které ovlivňují veřejné zdraví“.

Překlad původního článku newyorské redakce byl redakčně upraven a zkrácen. (jas)

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Dlouhé nošení, potlačování hluku a bezdrátové připojení: Jak sluchátka poškozují náš sluch
Dlouhé nošení, potlačování hluku a bezdrátové připojení: Jak sluchátka poškozují náš sluch

Sluchátka mohou být pohodlná, ale pohodlí má svou cenu. „Cokoli, co blokuje slyšení přirozených zvuků zvenčí, může vyvolat toto vnímání hlasitějšího tinnitu,“ řekla audioložka Prutsmanová.

VIDEO: Rozhovor s europoslancem Zdechovským na témata, která trápí občany nejvíce
VIDEO: Rozhovor s europoslancem Zdechovským na témata, která trápí občany nejvíce

Přijít s opravdu dobrým migračním paktem je dle europoslance Tomáše Zdechovského jako vytvořit dobré hudební dílo. Diskutovali jsme i o řadě dalších témat, která občany „pálí“.

Topolánek: Evropa se sama rozhodla, že zchudne, a usilovně na tom pracuje
Topolánek: Evropa se sama rozhodla, že zchudne, a usilovně na tom pracuje

Evropská unie svými klimatickými politikami a Green Dealem uměle snižuje vlastní ekonomický výkon a přivádí nás do chudoby, sdělil bývalý premiér Mirek Topolánek.

„Průvod planet“: 6 planet se v červnu srovná do řady s Měsícem
„Průvod planet“: 6 planet se v červnu srovná do řady s Měsícem

3. června, pouhých 20 minut před východem Slunce vašeho místního času, se na obloze srovná 6 planet do jedné řady s Měsícem...

Neplodnost trápí čím dál více českých párů. Dětí „ze zkumavky“ přibývá
Neplodnost trápí čím dál více českých párů. Dětí „ze zkumavky“ přibývá

Špatný životní styl, kouření, nadváha, ale i současný trend zakládat rodinu v pozdním věků jsou určitými aspekty, které mohou vést k neplodnosti...