Jingduan Yang Ellen Wan

a 19. 12. 2023

Milujete ořechy? Výzkum naznačuje, že konzumace ořechů může snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění a předčasného úmrtí. Jak prospěšná je konzumace ořechů? Co přispívá k jejich přínosům?

Vládní agentury potvrzují, že ořechy mohou snižovat kardiovaskulární riziko

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv a Úřad pro potravinové standardy v Austrálii a na Novém Zélandu schválily zdravotní tvrzení týkající se ořechů a jejich schopnosti snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění, zejména snižování hladiny LDL cholesterolu. Evropský úřad pro bezpečnost potravin rovněž schválil zdravotní názor týkající se konzumace vlašských ořechů a zlepšení vazodilatace závislé na endotelu.

Ořechy také schválily různé mezinárodní zdravotnické organizace, včetně Kanadské kardiovaskulární společnosti, Sdružené britské společnosti, Australské nadace pro srdce, Americké kardiologické asociace a Evropské kardiologické společnosti. Jak pro primární, tak pro sekundární prevenci rizik kardiovaskulárního systému. Tyto organizace doporučují pravidelnou konzumaci ořechů jako zdravého zdroje rostlinných bílkovin a tuků, které snižují hladinu LDL cholesterolu, zlepšují celkový lipidový profil a snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Studie dokazují pozitivní zdravotní účinky ořechů

V únoru 2023 byla v prestižním časopise Nutrients zveřejněna společná studie Harvard University’s T.H. Chan School of Public Health a několika dalších univerzit. Přehled zdůraznil, že dlouhodobá konzumace ořechů může snížit riziko některých kardiovaskulárních onemocnění a úmrtnosti. Prokázala například 24% snížení výskytu ischemické choroby srdeční a 27% snížení související úmrtnosti. Dále poukázala na 18% snížení úmrtnosti související s mrtvicí a 15% snížení rizika fibrilace síní.

Jiná studie naznačuje, že konzumace ořechů několikrát týdně může snížit riziko infarktu myokardu, náhlé srdeční smrti nebo kardiovaskulárních onemocnění o 30 až 50 %.

Ořechy jsou bohaté na živiny, bioaktivní látky rozpustné v tucích, vlákninu, vitaminy, minerály a fenolické sloučeniny. Analýza uvádí, že potenciální přínos ořechů pro snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění pravděpodobně souvisí s jejich vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin. Tyto kyseliny pomáhají snižovat hladinu LDL cholesterolu, známého jako „zlý“ cholesterol, a zároveň zvyšují hladinu HDL cholesterolu, „dobrého“ cholesterolu. Omega-3 mastné kyseliny obsažené ve vlašských ořeších navíc mohou zabránit arytmii a tvorbě krevních sraženin.

Komplexní analýza provedená Univerzitou v Oslu na 1 890 573 osobách zjistila, že ořechy mohou snížit hladinu LDL cholesterolu. Hlavní autor analýzy Erik Arnesen, který je držitelem titulu magistra věd z univerzity v Oslu, zdůraznil, že mandle, pistácie a vlašské ořechy jsou bezpochyby nejlepšími potravinami pro snižování hladiny cholesterolu a pozitivní vliv hladiny cholesterolu v krvi. Udržování nízké hladiny cholesterolu je důležité pro prevenci ukládání tuku v tepnách, což je významný rizikový faktor aterosklerózy a srdečních infarktů.

Tato studie byla publikována v časopise Journal of Food and Nutritional Research v březnu 2023.

7 nejvhodnějších ořechů pro lepší zdraví

Mandle

Mandle jsou bohaté na vitamin E, vlákninu a zdravé tuky, včetně mononenasycených mastných kyselin a antioxidantů, které pomáhají snižovat hladinu LDL cholesterolu a podporují zdraví srdce.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy bohaté na omega-3 mastné kyseliny jsou známé svými protizánětlivými vlastnostmi a příznivými účinky na zdraví srdce. Obsahují také antioxidanty a vlákninu.

Pistácie

Pistácie mají vysoký obsah bílkovin, vlákniny, zdravých tuků a antioxidantů, zejména luteinu a zeaxantinu, které jsou prospěšné pro zdraví očí.

Kešu ořechy

Kešu oříšky mají relativně nižší obsah tuku, ale obsahují prospěšné mononenasycené mastné kyseliny. Jsou také bohaté na hořčík, který hraje klíčovou roli při udržování normálního krevního tlaku.

Para ořechy

Brazilské ořechy jsou dobrým zdrojem selenu a představují důležitý antioxidant, který podporuje funkci štítné žlázy. Jsou však také vysoce kalorické, takže by neměly být konzumovány příliš.

Lískové ořechy

Výzkum ukázal, že strava bohatá na lískové oříšky může snížit hladinu lipidů a lipoproteinů, zlepšit funkci endotelu a zabránit oxidaci LDL a zánětlivým markerům souvisejícím s aterosklerózou. Obsahují nenasycené mastné kyseliny, vlákninu a antioxidanty.

Pekanové ořechy

Pekanové ořechy jsou bohaté na antioxidanty, vlákninu a minerály, jako je mangan a měď.

Pro vyvážení různých živin je prospěšné míchat nebo střídat různé druhy ořechů. Je však třeba brát v úvahu individuální rozdíly a klíčová je střídmost.

Je důležité upozornit, že jedinci s alergií na ořechy by měli být opatrní. Ořechy mají navíc vysoký obsah fosforu a draslíku, takže jedinci se špatnou funkcí ledvin by se měli vyhnout jejich nadměrné konzumaci.

Ořechy by se neměly konzumovat v nadměrném množství. Jsou kaloricky vydatné a mají vysoký obsah tuku. Například 28 gramů vlašských ořechů představuje přibližně 185 kalorií. Pokud se přidají k již vysoce kalorické stravě, může konzumace pouhé hrsti vlašských ořechů denně vést k nárůstu hmotnosti o 10 kg nebo více během jednoho roku, což může mít nepříznivý vliv na zdraví srdce.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Přečtěte si také

Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil
Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil

Malé platy, vysoký zápřah, špinavá práce, enormní byrokracie, to vše snižuje u mladých lidí atraktivitu zemědělství. Je farmařina opravdu na vymření? Jak se bude agrární sektor vyvíjet do budoucna? To vše se dozvíte v naší reportáži.

Z Německa odchází další špičkové firmy
Z Německa odchází další špičkové firmy

Počet podniků, které opouštějí Německo, je vyšší než za posledních 15 let. Známá jména jako Meyer Burger, Landliebe a Miele jsou jen špičkou ledovce. BDI předpokládá, že více než 40 % malých a středních podniků zvažuje odchod.

I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení
I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení

V ČR by dárce krve neměl jít na odběr v určité lhůtě po očkování proti covidu. V USA se dárcův očkovací stav zjišťuje, i když důvody tohoto požadavku nejsou přehledné.

Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni
Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni

Možná budete překvapeni tím, kolik různých typů imunitních buněk vaše tělo má a jak účinně navzájem spolupracují. Ještě zajímavější je, že většina těchto imunitních buněk vzniká v kostní dřeni…

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.