16. 12. 2019

Poslanec Sněmovny reprezentantů (SR) Jeff Van Drew je jedním ze dvou Demokratů, kteří hlasovali proti impeachmentovému vyšetřování prezidenta Donalda Trumpa v říjnu. Dle posledních zpráv Van Drew opouští Demokratickou stranu a přechází k Republikánům.

Dle zdroje z „republikánského tábora“ Van Drew diskutoval své rozhodnutí s předními představiteli republikánů SR. V pátek pak mluvil přímo s Trumpem v Bílém domě.

Členové Demokratické strany jej na sociálních sítích ostře kritizují.

Na zamýšlený přestup Van Drewa reagoval v neděli ráno na svém Twitteru i prezident USA Donald Trump: „Děkuji ti za tvou čestnost, Jeffe. Všichni demokraté vědí, že máš pravdu, ale na rozdíl od tebe nemají kuráž to říci!“

„To bude velké. Často jsem slýchával, že Jeff je velmi chytrý!“ dodal Trump.

I když vyhrál své poslanecké křeslo coby Demokrat, dle Wall Street Journal je Van Drew známý tím, že při hlasování vybočuje ze stranické linie Demokratů, například při hlasování proti svatbám stejného pohlaví nebo omezení vlastnictví zbraní.

Van Drew není sám

Druhý demokratický kongresman, Collin Peterson, který je proti impeachmentu (ústavní žalobě) na Donalda Trumpa, řekl v sobotu pro The Globe, že pokud v následujícím týdnu neuslyší něco, co by změnilo jeho názor, nebude hlasovat pro impeachment.

Peterson také řekl, že očekává, že čtyři nebo pět dalších demokratů ze SR návrh nepodpoří.

Dle Petersona se Trump nedopustil zločinu a případ vedený proti prezidentovi zahrnuje pouze svědectví z druhé ruky.

„Strávili rok tím, aby vymysleli něco, co by na něj mohli ušít. To je cesta zpět. S tím prostě nesouhlasím,“ poznamenal Peterson a dodal: „Jestli lidé nemají rádi Trumpa, můžou volit jiného kandidáta.“

Proč chtějí demokraté žalovat Donalda Trumpa?

V telefonátu z 25. července prezident USA Donald Trump a ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky, kromě jiného, diskutovali o vyšetřování bývalého amerického viceprezidenta Joe Bidena, jeho syna Huntera a ukrajinského energetického holdingu Burisma, v jehož dozorčí radě Hunter Biden působil. Demokraté, jejichž hlavním kandidátem v nadcházejících prezidentských volbách je právě Joe Biden, po Trumpově telefonátu začali prezidenta obviňovat z překročení pravomocí a spustili proti němu jednání o ústavní žalobě (impeachment)Více zde…


Čerpáno z článků:

https://www.theepochtimes.com/anti-impeachment-democrat-rep-jeff-van-drew-plans-to-join-republican-party_3174576.html

https://www.theepochtimes.com/would-be-big-trump-responds-to-democratic-congressmans-plans-to-join-gop_3174722.html

https://www.theepochtimes.com/democrat-rep-peterson-says-hell-vote-against-impeaching-trump_3174721.html

Související témata

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.