Tisková mluvčí Bílého domu Jennifer Psakiová uvedla, že měla pozitivní test na covid-19 několik dní poté, co se virem nakazili členové její domácnosti. Tisková mluvčí byla proti covidu-19 plně očkována.

Psakiová, která se rozhodla zůstat ve Washingtonu kvůli naléhavé rodinné situaci, když prezident Joe Biden 28. října odjížděl na cestu do Říma a Glasgow, v nedělním prohlášení uvedla: „Ve středu [27. října] jsem po koordinaci s vyšším vedením Bílého domu a lékařským týmem učinila rozhodnutí necestovat na zahraniční cestu s prezidentem kvůli naléhavé rodinné situaci, kterou byl pozitivní test na covid-19 u členů mé domácnosti.“

„Od té doby jsem byla v karanténě a ve středu, čtvrtek, pátek a sobotu jsem byla testována na covid-19 s negativním výsledkem (pomocí PCR). Dnes jsem však měla pozitivní test na covid,“ uvedla. Tisková mluvčí je plně očkována.

Tisková tajemnice se s prezidentem Bidenem naposledy viděla 26. října.

Psakiová uvedla, že pociťuje pouze mírné příznaky, což sama připisuje účinku vakcíny, a je jí natolik dobře, že může pracovat z domova. Do Bílého domu se plánuje vrátit po deseti dnech karantény, pakliže bude mít negativní rychlotest.

„Dnešní pozitivní test zveřejňuji z důvodu transparentnosti,“ uvedla Psakiová. Není jasné, zda byli členové její domácnosti též očkováni.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times. (M. K.)