Ondřej Horecký

11. 7. 2022

Velice jednoduchý návod, jak si zavařit zázvor.

Možná se zeptáte, nač vám nasladko zavařený zázvor asi bude? Lze ho použít v mnoha receptech, zpravidla dezertech nebo na zmrzlinu a v lednici vám vydrží věčnost. Kromě toho si ale brzy prozradím recept na bombastické zázvorové koláčky, kde bude tohoto zázvoru třeba. Ano, můžete si ho koupit i v obchodě, ale věřte, že ten domácí je mnohem lepší.

Sirup, který zbyde navíc, můžete použít jako sladidlo do čaje nebo jiných dezertů místo medu. Má příjemnou a jemnou zázvorovou chuť. Také jej použijeme do fantastických zázvorových koláčků.

Doporučuji koupit bio zázvor nebo zázvor z Peru raději než z Číny. Rozdíl poznáte nejen ve velikosti (čínský zázvor je obří, jakoby nafouklý), ale i chuti. Menší odrůdy jsou silnější než čínské rychlokvašky.

Zavařený zázvor i se sirupem se vhodně doplňuje s výraznými sýry, jako Parmigiano Reggiano nebo Niva.


Doba přípravy a vaření: cca 45 minut

Co budete potřebovat:

  • 450 g kořene zázvoru,
  • 350 ml (1 ½ hrnku) vody
  • 450 g cukru krystal

Postup

Zázvor oloupejte a nakrájejte na stejnoměrné kusy o velikosti cca 0,5 – 2 cm. Nechejte přes noc v misce se studenou vodou.

Druhý den vodu slijte, dejte zázvor do menšího hrnce se studenou vodou, přikryjte pokličkou a přiveďte k varu. Pak vodu slijte a opakujte proces (studená voda, přivést k varu, slít) minimálně třikrát nebo dokud zázvor nezměkne a nepůjde propíchnout vidličkou (mně to tentokrát trvalo šest vaření). Čím je kořen zázvoru starší, tím déle to trvá a rovněž, menší kousky se uvaří rychleji než větší.

V dalším hrnci smíchejte cukr s vodou a nechte asi 20 minut vařit, dokud se nevytvoří sirup. Pak přidejte odkapaný zázvor a přiveďte znovu k varu na jednu minutu. Oddělejte hrnec z plotýnky a nechte 3 hodiny vychladnout při pokojové teplotě (sirup získá krásně zázvorovou příchuť).

Následně umístěte zázvor i se sirupem do uzavíratelné sklenice (pečlivě vymyté samozřejmě), uzavřete, postavte na víčko a nechejte stát přes noc. Sklenici uchovávejte ve spíži a po otevření v lednici, kde vám zázvor vydrží bez problémů několik měsíců.

Tipy:

POZOR!!! Protože zavařený zázvor je velmi sladký, neměl by se používat do receptů, které vyžadují čerstvý nebo mletý zázvor – chuť je zásadně odlišná.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje
Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje

V loňském roce zažilo Německo skutečný průmyslový kolaps. Aritmeticky řečeno, každé tři minuty byl uzavřen jeden podnik. Jen malá část podniků podala návrh na insolvenci. Odumírání podniků již dlouho nahlodává jádro ekonomiky.

Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč
Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč

V Žofínském paláci v Praze dnes vystoupila celebrita světové politiky, ekonom a prezident Argentiny Javier Milei, který se s přítomnými podělil v několika desítkách minut o své myšlenky.

Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury
Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se dohodl s americkou justicí a hodlá se přiznat k porušení zákona o ochraně tajných informací.

Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv pro Kyjev
Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv pro Kyjev

Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur (34,9 miliardy Kč) z výnosů ruských aktiv zmrazených v Evropě pro Ukrajinu, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell

Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“
Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“

Téměř polovina amerických řidičů elektromobilů zvažuje přechod zpět ke spalovacím motorům, zjistil spotřebitelský průzkum. Celosvětově je toto číslo nižší, přesto o návratu k benzínu a naftě uvažuje skoro třetina dotázaných.