Hannah Ng Tiffany Meier

a 1. 9. 2022

Podle prezidenta Asijsko-americké koalice pro vzdělávání a autora Mikea Čaoa jsou Spojené státy nebezpečně blízko k okopírování čínské kulturní revoluce.

Komunistický scénář, bohužel … použili jej ke zničení Číny během kulturní revoluce … před 50 lety. Dnes radikální levice používá stejný scénář ke zničení Ameriky,“ řekl Čao v nedávném rozhovoru pro NTD News, sesterské médium The Epoch Times.

Podobnosti

Jako pamětník komunistické kulturní revoluce v Číně poukázal Čao na podobnosti taktik používaných v dnešní americké společnosti s těmi, které se tehdy používaly v Číně a které také uvádí ve své knize „Kritická rasová teorie a woke kultura: Nebezpečná americká repríza čínské kulturní revoluce“.

„Jak radikální levice, tak Komunistická strana Číny používají marxistické lži k nastolení morální autority,“ řekl.

Poukázal na rozšíření rozdělujících marxistických ideologií, v níž se občané dělí na utlačovatele a utlačované.

Dalším společným rysem jsou podle něj přísná cenzura a „kultura rušení“, které mají potlačit opozici.

„Změna kulturních hodnot, přepisování historie a indoktrinace občanů patří mezi další společné taktiky,“ uvedl Čao.

Dodal také, že jak americká levice, tak KS Číny dávají vzniknout sociálním nepokojům a mění vládní procesy.

Kulturní revoluce v Číně probíhala v letech 1966–1976, kdy Mao Ce-tung vyhlásil třídní válku a vnesl do země chaos a násilí. Během tohoto desetiletého období byly zavírány školy, ničeny historické památky a artefakty a rabovány kulturní a náboženské památky. Ekonomika stagnovala, miliony lidí byly pronásledovány pro své politické přesvědčení a odhadem zemřelo 1,5 milionu lidí.

Protiopatření

Aby se historie neopakovala, musí se Amerika podle Čaa držet svých základních principů, jako je ochrana svobody projevu.

Odborník také vyzval k obraně rovných příležitostí, nikoliv rasové rovnosti, když „dochází k boji proti tzv. dezinformační radě nebo jakékoli cenzuře“.

„Měli bychom sjednotit všechny Američany a … nerozdělovat naše občany. Měli bychom s každým jednotlivcem … zacházet stejně, a to poskytuje rovnou ochranu zákona,“ řekl Čao.

Vyzval Američany, aby si přečetli jeho novou knihu, která podle něj změní nebezpečnou cestu Ameriky k opakování čínské kulturní revoluce.

„Poznáním historie můžeme zabránit skutečně nebezpečnému opakování této katastrofální etapy před 50 lety,“ která podle Čaa zničila čínskou ekonomiku, podkopala její kulturní dědictví a přinesla velké ztráty na životech.

„Neměli bychom dopustit, aby se to stalo v Americe,“ dodal Čao.

Překlad původního článku: J. S.

Související články

Přečtěte si také

Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli
Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli

Trump byl lehce postřelen do ucha. Strážci zákona uvedli, že se Trump zřejmě stal terčem atentátu.

4 stoické principy, jak obstát ve světě
4 stoické principy, jak obstát ve světě

Senecovy dopisy inspirovaly miliony lidí, aby si vypěstovali vyrovnanost a žili skvělý život uprostřed trápení a nejistot.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Můžete se vitaminem B12 předávkovat?
Můžete se vitaminem B12 předávkovat?

Je nezbytný pro zdravou funkci mozku a nervů, a protože se v rostlinné stravě téměř nevyskytuje, na jeho dostatečný příjem by si měli dávat pozor zejména vegani a vegetariáni.

Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře
Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře

Navzdory cílům Xi Jinpinga modernizovat Lidovou osvobozeneckou armádu a vyzvat Spojené státy na souboj o pozici nejvyšší vojenské mocnosti na světě je čínský režim pravděpodobně jen „tygrem na papíře“.