Z Číny utíkají velké peníze. Nová zpráva předpovídá, že v roce 2023 bude mít země největší odliv milionářů na světě.

Zprávu vypracovala poradenská společnost Henley and Partners, která se zaměřuje na migraci investic. Odhaduje, že Čína letos přijde o více než 13 tisíc milionářů, následovaná Indií a Velkou Británii. 

Imigrační agent se sídlem v Kuang-tungu, který slouží především čínským boháčům, poskytl svůj pohled na věc. Poznamenal, že pozoruje rostoucí počet klientů, kteří opouštějí Čínu. Agent řekl listu South China Morning Post, že klienti se obávají o dlouhodobou hodnotu svého majetku v Číně a straší je i zpomalující se ekonomika země.

Uvedl, že v loňském roce opustilo Čínu více než 10 tisíc boháčů, kteří si s sebou odnesli téměř 50 miliard dolarů.

Zpráva poukazuje na několik důvodů, proč zámožní lidé z Číny emigrují – zpomalující se ekonomika, tvrdá covidová omezení v posledních letech či snaha čínského vůdce Si Ťin-pchinga o společnou prosperitu. Tato kampaň nabádá čínské boháče, aby se o své peníze podělili s ostatními, a snížili tak nerovnost mezi jednotlivými sociálními skupinami.

Oblíbenými destinacemi, kam se movití Číňané stěhují, jsou země jako Austrálie a Singapur. 

Ve srovnání s tím Spojené státy majetné lidi stále spíše přitahují, než aby je ztrácely. Očekává se, že Amerika letos zaznamená příliv více než dvou tisíc osob s velkým majetkem. 

Převzato z naší partnerské televize NTD. 

anglického originálu na The Epoch Times přeložil Ondřej Horecký.