Anikó Hanzlová

18. 5. 2024

Připravte si ho s námi podle jednoduchého fotografického receptu.

Neexistuje lepší a zdravější jídlo než to, které si připravíme sami doma. Je proto potěšující zprávou, že jahodová sezóna byla oficiálně zahájena a od května do července bude lidem nabízet své dary země. Sběrná místa postupně ožívají a v domácnostech se pilně pracuje na tom, aby se spíže naplnily zavařeninami a džemy. Plody své práce si pak mohou vychutnat i v době, kdy už tuzemské plodiny na našich polích nebudou. Nyní však máme možnost sbírat čerstvé a prvotřídní čerstvé ovoce, ze kterého si můžeme připravit lahodný domácí džem bez jakýchkoli konzervantů, barviv, dochucovadel a zahušťovadel.

Receptů a osvědčených postupů na jeho výrobu je nespočet, my vám přinášíme náš osvědčený návod, který je nejen jednoduchý, ale navíc i časově nenáročný. Takto připravený džem má intenzivní jahodovou chuť, dobře se roztírá, je zdravý a voňavý. Kromě citronové šťávy, která působí jako přírodní konzervant, neobsahuje žádné další přísady. Připravujeme ho každý rok a vždy se těšíme na nové zásoby. Je vynikající do palačinek, koláčů, na chleba nebo jako náplň do dortu. Jeho použití je opravdu všestranné.

Umyté a odstopkované jahody (Foto: Anikó Hanzlová)

Kromě lahodné sladké a místy mírně nakyslé chuti mají jahody také blahodárné účinky na zdraví. Jsou bohatým zdrojem vitaminů A, B, C, E a minerálních látek, jako je mangan, draslík, železo, hořčík, vápník a zinek. Jsou také bohaté na antioxidanty, vlákninu, flavonoidy, podporují vylučování vody a metabolismus. Mají nízký glykemický index, zlepšují kvalitu zubů a snižují záněty v těle.

Na jahodový džem vybíráme ty nejkrásnější jahody. Používáme pouze zdravé, zralé a kvalitní plody bez viditelných vnějších poškození.

Suroviny:

  • 5 kg jahod
  • 2,5 kg cukru (1,5 kg bílého a 1 kg třtinového cukru)
  • šťáva z 1 citronu (nebo 2 lžičky kyseliny citronové) působící jako konzervant

Příprava:

1. Jahody zbavte stopek a omyjte je. Nakrájejte je na menší kousky, vložte do hrnce a rozmixujte. Přidejte cukr, citronovou šťávu (nebo kyselinu citronovou) a dobře promíchejte, aby se cukr spojil s ovocem. Nechte chvíli odstát a mezitím si připravte sklenice, do kterých budete dávkovat horký a hotový džem. Pokud jsou jahody málo sladké, přidejte podle chuti více cukru.

2. Před plněním musíme sklenice sterilizovat, protože hotový džem se nesterilizuje. Do čistých sklenic a jejich víček nalijeme převařenou vodu a postupně naléváme džem do horkých sklenic, ze kterých jsme předtím vylili horkou vodu.

Vaření džemu:

3. Když máme vše připraveno, dáme rozmixované jahody na plotnu a přivedeme je k varu. Jakmile se začne tvořit pěna, sejměte ji na talíř a pokračujte ve vaření na mírném ohni. Postupně odebíráme po dvou naběračkách rozmixované směsi z hrnce na pánev, a tímto způsobem se džem uvaří opravdu rychle.

4. Směs míchejte, dokud se na pánvi nezačne tvořit cestička po vařečce. Poté naberte lžíci džemu a proveďte želé test – položte lžíci džemu na vychlazený talířek, a když nestéká, ale drží tvar a je ztuhlý, je hotový. Dávkujte do skleniček. Ze dvou naběraček vznikne zhruba ½ šálku džemu. Pod okrajem sklenice je třeba nechat asi ½ cm volného místa.

Cestička na pánvi znamená, že je džem hotový, a želírovací zkouška potvrdí jeho hustotu (Foto: Anikó Hanzlová)

5. Tímto způsobem neustále odebírejte z hrnce dvě naběračky rozmixovaných jahod, po ztuhnutí je plňte do sklenic, a když je sklenice plná, uzavřete ji a otočte dnem vzhůru, aby se víčko sterilizovalo. Zároveň se během chlazení víčko přilepí ke sklenici a džem se sterilizuje. V tomto postupu pokračujte, dokud se všechen džem neuvaří. Po celou dobu vaření zavařeninu pečlivě míchejte.

6. Nakonec otočte vychladlé sklenice dnem vzhůru a odložte je na tmavší místo. Z této várky se vyrobilo 13 skleniček džemu.

Přejeme vám dobrou chuť!

Článek původně vyšel na stránkách slovenské redakce Epoch Times.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč
Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč

V Žofínském paláci v Praze dnes vystoupila celebrita světové politiky, ekonom a prezident Argentiny Javier Milei, který se s přítomnými podělil v několika desítkách minut o své myšlenky.

Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“
Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“

Téměř polovina amerických řidičů elektromobilů zvažuje přechod zpět ke spalovacím motorům, zjistil spotřebitelský průzkum. Celosvětově je toto číslo nižší, přesto o návratu k benzínu a naftě uvažuje skoro třetina dotázaných.

Retrospektiva „doby covidové“ jako odrazový můstek pro stmelení společnosti. Rozhovor s Janem Piňosem
Retrospektiva „doby covidové“ jako odrazový můstek pro stmelení společnosti. Rozhovor s Janem Piňosem

S Janem Piňosem jsme si povídali o zkušenosti s komunistickým režimem a jeho paralelami v době covidové. Představil projekt Archa 21, jehož cílem je nabídnout pozitivní hodnoty občanské společnosti.

Studie: Tetování je spojeno se zvýšeným rizikem lymfomu. Na velikosti nezáleží
Studie: Tetování je spojeno se zvýšeným rizikem lymfomu. Na velikosti nezáleží

Získejte informace o negativních důsledcích této oblíbené formy sebevyjádření. Jedno tetování může zvýšit pravděpodobnost rakoviny až o 21 procent… 

Chronická bolest chodidel – dvě časté příčiny, pět snadných cviků pro úlevu
Chronická bolest chodidel – dvě časté příčiny, pět snadných cviků pro úlevu

Silné svaly nohou jsou nezbytné pro pohyblivost a udržení rovnováhy. Funkční vzorce a svalová slabost jsou hlavními...