Travis Gillmore

14. 4. 2025

Agresivní nádory, pozdní diagnózy i odolnost vůči léčbě zaznívaly jako varovné signály. Odborníci žádají objektivní výzkum i nový, celostní přístup k léčbě.

ATLANTA, USA – Skupina lékařů upozornila na rostoucí počet případů rakoviny, kterých si v posledních pěti letech všimla, a vyzvala k dalšímu výzkumu s cílem lépe pochopit tento jev. Lékaři zároveň navrhují nový přístup k léčbě.

Diskuse proběhla na konferenci Independent Medical Alliance v Atlantě v americkém státě Georgia o víkendu 4.–6. dubna. Panelovou diskusi moderoval Jan Jekielek, hlavní editor deníku Epoch Times a moderátor pořadu American Thought Leaders na EpochTV.

„Znepokojující je, když se podíváte na některé městské statistiky,“ uvedl onkolog Ray Page, který má za sebou 30 let praxe. „Protože z vlastní zkušenosti – během posledních několika let během covidu – jsem ve své ordinaci zaznamenal určité jevy, které se začaly objevovat, když začalo očkování proti covidu, a v mé třicetileté praxi jsem si říkal: No teda, to je zajímavé. Něco takového jsem ještě neviděl.“

Podle nejnovějších dostupných údajů amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) bylo v roce 2021 v USA diagnostikováno méně než 1,8 milionu případů rakoviny. Národní onkologický institut však pro rok 2024 uvádí více než 2 miliony případů.

Page označuje za obzvlášť znepokojivé „zvláštní jevy“, mezi něž patří agresivní formy rakoviny a častější výskyt krevních sraženin. Podle něj je zásadní obnovit rovnováhu imunitního systému.

„V konečném důsledku není nic silnějšího než aktivace přirozeného imunitního systému, aby rakovinu zničil,“ dodává.

Vedoucí výzkumník v oblasti rakoviny poznamenal, že běžně používané metody léčby, jako je radioterapie a chemoterapie, neřeší samotnou příčinu vzniku rakovinných buněk, protože neodstraňují kmenové buňky, které je vytvářejí.

„Radioterapie nejenže tyto buňky nezabíjí, ale dokonce podporuje jejich vznik,“ řekl během diskuse Paul Marik, hlavní lékař Independent Medical Alliance. „Když nezasáhnete kořeny, jen pokácíte strom – a on znovu vyroste.“

Lékař specializující se na patologii vysvětlil, že tradiční lékařská literatura nedokáže postihnout rozsah a složitost rakoviny. Připomněl, že přibližně osm miliard lidí na planetě má v průměru mezi 30 až 36 biliony jednotlivých buněk.

„Když si to spočítáte – učebnice uvádějí přes 200 druhů rakoviny. Ale když vezmete v úvahu jedinečnost každého člověka na této planetě, jaká je skutečnost? Počet typů rakoviny je ve skutečnosti nevyčíslitelný.“

Další členka panelu s tímto názorem souhlasila a zmínila, že je zapotřebí nový způsob identifikace a léčby rakoviny.

„Rakovina není jedna nemoc – je to milion nemocí v milionu kombinací, a vyžaduje velmi citlivý přístup k její léčbě,“ řekla lékařka Lynn Fynnová.

Podle ní by studie zaměřené na roli lipidových nanočástic – které byly během pandemie použity jako nosiče v mRNA vakcínách – by mohly objasnit výskyt rakoviny, o němž nyní někteří lékaři informují u mladých, zdravých sportovců a dalších lidí, kteří obvykle nespadají do rizikové skupiny.

Dr. Paul Marik, hlavní lékař organizace Independent Medical Alliance (IMA), hovoří během panelové diskuse o výzkumu a léčbě rakoviny na konferenci Independent Medical Alliance v Atlantě ve státě Georgia dne 4. dubna 2025. (Travis Gillmore / Epoch Times)

„Vidíme pozdní diagnózy agresivních nádorů, které špatně reagují na běžnou léčbu,“ dodala Fynnová. „Lipidové nanočástice samy o sobě vyvolávají silné záněty. Rakovina má mnoho podob, ale zánět je společný jmenovatel. Neřízený zánět v těle je recept na katastrofu.“

Všichni čtyři lékaři v panelu se shodují, že je třeba přistupovat ke zdraví celostně. Doporučují vyhýbat se chemickým látkám v potravě a konzumovat takzvané „skutečné jídlo“ – tedy potraviny, které nejsou průmyslově zpracované a neobsahují sporné přísady.

Dr. Ryan Cole, odborný pracovník IMA pro patologii, hovoří během panelové diskuse o výzkumu a léčbě rakoviny na konferenci Independent Medical Alliance v Atlantě ve státě Georgia dne 4. dubna 2025. (Travis Gillmore / Epoch Times)

Panel označil za klíčový krok v oblasti medicíny také návrat k principu předběžné opatrnosti – tedy k myšlence, že jakýkoli postup nebo politika, u nichž existuje podezření na škodlivost, by měly být pozastaveny, dokud nebudou na základě důkladného vědeckého výzkumu získány objektivní důkazy, že jsou bezpečné – zejména při zvažování nových technologií nebo metod léčby či prevence nemocí.

Opakujícím se tématem diskuse byla potřeba obnovit důvěru ve vědecký výzkum. Odborníci vyzvali k tomu, aby se lékařská věda znovu opírala o objektivní, vědecky podložená data.

„Zlatým standardem je dobře kontrolovaná, randomizovaná studie. Bez těchto kontrol a bez správného metodického postupu si může kdokoliv říkat, co chce,“ dodává Fynnová. „Jenže takové studie stojí peníze – a dnes, kdy je klinický výzkum plný střetů zájmů, se k vám dostanou jen ty informace, které vám chtějí předložit, a závěry, ke kterým chtějí, abyste dospěli.“

ete

Související články

Přečtěte si také

Představitelé USA, Ukrajiny a Evropy budou zítra v Londýně jednat o příměří

Američtí, ukrajinští a evropští představitelé budou ve středu v Londýně jednat o plánech na příměří.

Papež František otevírá Svatou bránu
Čeští a evropští politici kondolují k úmrtí papeže Františka

Čeští a evropští politici kondolují k úmrtí papeže Františka.

Trump oznámil svou první zahraniční cestu, účastní se pohřbu papeže Františka v Římě

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií se zúčastní pohřbu papeže Františka v Římě, oznámil dnes Trump na své sociální síti.

Americký viceprezident Vance jedná v Indii o stíhačkách F-35, clech a snaze odklonit zemi od ruské výzbroje

Viceprezident USA J. D. Vance jedná v Indii o clech, obchodu a obranné spolupráci. Washington nabízí stíhačky F-35 a usiluje o snížení miliardového obchodního deficitu.

Dělnice kontrolují stroje v továrně na výrobu hedvábných látek ve Fuyangu v čínské provincii Anhui na východě země 16. dubna 2025. (STR / AFP prostřednictvím Getty Images)
Strach z ekonomické krize: Na čínské firmy doléhají americká cla, Peking však slibuje, že bude „bojovat až do konce“

Čínské firmy, dělníci a zástupci průmyslu popisují, jak je stupňující se americká cla staví do bezvýchodné situace. Běžné zakázky nepřicházejí a některé společnosti jsou nuceny sahat k extrémním opatřením.

Čím disponují ozbrojené síly Itálie, do kterých proudí více než 30 miliard eur ročně?

Přestože se má italská armáda čím chlubit, dlouhodobě pokulhává za dvouprocentním závazkem NATO. Nedávno si ale vzala za své navyšování kapacit.

Velký odliv výroby z Číny

Globální výrobci opouštějí Čínu ve prospěch levnějších, stabilnějších a předvídatelnějších zemí.

Vše, co potřebujete k tomu, aby večeře získala jarní nádech

Lehké jarní ragú z jehněčího s cizrnou, harissou a mátou je ideální večeří do chladnějších večerů – syté, ale svěží a voňavé.

První polovina týdne bude spíše slunečná a teplá, na víkend se ale ochladí

První polovina tohoto týdne bude v Česku spíše slunečná. Nejvyšší teploty se budou držet nad 20 stupni Celsia. Ve čtvrtek se ale zatáhne a od pátku se ochladí.