Tento článek byl převzat ze stránky dingir.cz, autor Zdeněk Vojtíšek.

Deník The New York Times zveřejnil obsáhlou zprávu o přístupu komunistického vedení Číny k převýchově národnostní a náboženské menšiny Ujgurů v zadržovacích táborech.

Zpráva novinářů Austina Ramzyho a Chrise Buckleye cituje a komentuje více než 400 interních úředních dokumentů pod titulkem „‘Naprosto nemilosrdně‘: dokumenty, které unikly, odhalují, jak Čína organizuje masová zadržování muslimů“.

Jeden z dokumentů obsahuje instrukce pro úředníky, jak mají hovořit se studenty, kteří se vracejí na prázdniny domů a zjišťují, že jejich rodiče a příbuzní nejsou doma…

Jeden z dokumentů, který autoři citují, obsahuje instrukce pro úředníky, jak mají hovořit se studenty, kteří se vracejí na prázdniny domů do Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, a zjišťují, že jejich rodiče a příbuzní nejsou doma.

Úředníci jim mají sdělit, že jejich blízcí jsou ve školicích centrech zřízených vládou a že jim nehrozí žádné nebezpečí. Studenti mají být ovšem upozorněni, že délka pobytu příbuzných závisí i na jejich chování.

Úředníci jim mají vysvětlit, že jejich příbuzní byli „infikováni virem“ náboženského extremismu, a musejí být proto „léčeni v karanténě“.

Celý článek naleznete zde.