Bowen Xiao

12. 8. 2020

Americký ministr spravedlnosti, William Barr, v nedělním rozhovoru pro Fox News označil ultralevicovou anarchisticko-komunistickou Antifu jako „revolucionářskou skupinu“ se záměrem zavést v USA socialismus a komunismus. A odborníci souhlasí.

„Jsou revolucionářskou skupinou, která se zajímá o některé formy socialismu a komunismu. V podstatě jsou to bolševici. Jejich taktiky jsou fašistické,“ řekl Barr.

Antifa se s komunistickými a socialistickými ideologiemi veřejně identifikuje, ale Barr šel ve zmiňovaném interview s Markem Levinem do detailů.

„Komentáře ministra spravedlnosti představují výrazný posun oproti předchozím vládním stanoviskům vůči Antifa, a za jeho otevřenost by mohl být odsuzovaný,“ uvedl pro The Epoch Times Kyle Shideler, ředitel a senior analytik z  think-tanku Center for Security Policy.

Shideler, který 4. srpna svědčil před senátním Ústavním podvýborem ohledně struktury a původu Antify, řekl, že doufá, že Barr nasměřuje svůj úřad přímo na klíčový cíl Antify a začne „zacházet se skupinou jako s podvratnou a povstaleckou sílou, kterou je“.

„Čelit rozptýlené a nehierarchistické síťové struktuře Antify vyžaduje vyšší nasazení zpravodajské služby,“ řekl Shideler. Dodal také, že v tomto má jedinečnou odpovědnost federální vláda, protože lokální a státní vlády tuto možnost buď nemají anebo nejsou ochotny to udělat.

Dle zprávy skupiny Kongresní výzkumné služby z roku 2018 se obavy FBI z veřejného násilí páchaného Antifou zvýšily.

Šerif washingtonské Klickitat County, Bob Songer, řekl The Epoch Times, že Antifu a Black Lives Matter považuje za „domácí teroristické skupiny, které usilují o svrhnutí vlády USA a její nahrazení vládou komunistickou“. Dodal, že „ministr Barr popsal cíl Antify naprosto přesně“.

Songer také uvedl, že je těžké proti Antifě a podobným skupinám zakročit, když jsou na scéně politici, kteří je otevřeně podporují.

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.


Související články:

Novinář varuje Kongres – Antifa plánuje rozšířit násilí po celé Americe (Mart Tapscott / 5. srpna 2020)

Profesor práva na slyšení v Senátu: Antifa vítězí na univerzitních kampusech (Go Pan / 6. srpna 2020)

Ministr Barr: Antifa chce v Americe „socialismus a komunismus“ (Ivan Petchoukov / 10. srpna 2020)

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší
Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší

Navýšení pokut je výrazné, někdy až několikanásobné. Telefonování za volantem, jízda na oranžovou, překročení rychlosti a podobné nešvary tak nyní vytáhnou řidičům z peněženky větší obnosy peněz.

Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?
Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?

S rapidním rozvojem internetu nano-věcí a těl se vyvíjí různé moderní technologie. Jsou to různí nano-roboti a nano-senzory. Mezi vědci se uchytil i název chytrý prach.

Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?
Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?

Ve Francii proběhl neobvyklý parlamentní boj za legislativní dodatek týkající se léčby pacientů. Podle kritiků může být použit pro zastrašování kritiků schválených léčiv jakými jsou například mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19.

Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize
Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize

Čínské úřady v současné době urychlují konsolidaci a fúze malých a středních finančních institucí ve snaze zmírnit dopady případné finanční krize.

Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii
Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii

Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii.