Americký ministr spravedlnosti, William Barr, v nedělním rozhovoru pro Fox News označil ultralevicovou anarchisticko-komunistickou Antifu jako „revolucionářskou skupinu“ se záměrem zavést v USA socialismus a komunismus. A odborníci souhlasí.

„Jsou revolucionářskou skupinou, která se zajímá o některé formy socialismu a komunismu. V podstatě jsou to bolševici. Jejich taktiky jsou fašistické,“ řekl Barr.

Antifa se s komunistickými a socialistickými ideologiemi veřejně identifikuje, ale Barr šel ve zmiňovaném interview s Markem Levinem do detailů.

„Komentáře ministra spravedlnosti představují výrazný posun oproti předchozím vládním stanoviskům vůči Antifa, a za jeho otevřenost by mohl být odsuzovaný,“ uvedl pro The Epoch Times Kyle Shideler, ředitel a senior analytik z  think-tanku Center for Security Policy.

Shideler, který 4. srpna svědčil před senátním Ústavním podvýborem ohledně struktury a původu Antify, řekl, že doufá, že Barr nasměřuje svůj úřad přímo na klíčový cíl Antify a začne „zacházet se skupinou jako s podvratnou a povstaleckou sílou, kterou je“.

„Čelit rozptýlené a nehierarchistické síťové struktuře Antify vyžaduje vyšší nasazení zpravodajské služby,“ řekl Shideler. Dodal také, že v tomto má jedinečnou odpovědnost federální vláda, protože lokální a státní vlády tuto možnost buď nemají anebo nejsou ochotny to udělat.

Dle zprávy skupiny Kongresní výzkumné služby z roku 2018 se obavy FBI z veřejného násilí páchaného Antifou zvýšily.

Šerif washingtonské Klickitat County, Bob Songer, řekl The Epoch Times, že Antifu a Black Lives Matter považuje za „domácí teroristické skupiny, které usilují o svrhnutí vlády USA a její nahrazení vládou komunistickou“. Dodal, že „ministr Barr popsal cíl Antify naprosto přesně“.

Songer také uvedl, že je těžké proti Antifě a podobným skupinám zakročit, když jsou na scéně politici, kteří je otevřeně podporují.

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.


Související články:

Novinář varuje Kongres – Antifa plánuje rozšířit násilí po celé Americe (Mart Tapscott / 5. srpna 2020)

Profesor práva na slyšení v Senátu: Antifa vítězí na univerzitních kampusech (Go Pan / 6. srpna 2020)

Ministr Barr: Antifa chce v Americe „socialismus a komunismus“ (Ivan Petchoukov / 10. srpna 2020)