Prezidentské volby v USA 2020

Účastnice shromáždění „Stop the Steal“ v texaském Austinu vysvětluje, proč má Donald Trump letos tak velkou podporu menšin, a popisuje vlastní zkušenost se socialismem v Mexiku.

14. listopadu 2020 se Laura Lozano Zunigová zúčastnila veřejného shromáždění „Stop the Steal“ (Zastavme krádež) v Austinu, aby vyjádřila podporu svému kandidátovi Donaldu Trumpovi, v jehož volební vítězství věří. Shromáždění v Austinu bylo součástí mnoha dalších protestů proti volebním neregulérnostem po celých USA. Z toho největší se konalo ve Washingtonu D. C., kam přišlo Trumpa podpořit několik set tisíc lidí.

„Mám Trumpa ráda, líbí se mi, co řekl o socialismu, že nikdy nebude součástí USA, a to je velká věc,“ řekla Lozano Zunigová, která pochází z Mexika. „Lidé vůbec nerozumí tomu, co socialismus je.“

Dále vysvětlila, že znárodnění průmyslu je socialismus. Že Mexiko bylo ve čtyřicátých letech na cestě k socialismu, tím, že to dělalo. Dále vysvětlovala, že bezplatné zdravotnictví znělo v teorii dobře, ale v praxi se kvalita zhoršila a zanedlouho bylo vidět, jak doktoři a právníci dělají taxikáře, protože si tím vydělali více. A co hůře, někteří se dle jejich vrstevníků přidali k vzrůstající vlně kartelů, prodávali drogy a nakonec byli zabiti.

Pro Lozano Zunigovou nebylo žádným překvapením, že Trump letos získal mnoho hlasů od menšin.

„Chceme práci. Chceme svobodu. To je to, co chceme, proto jsme sem přišli. Nemáme zájem o to, aby se vláda míchala do našich věcí. Chceme, aby vláda stála opodál tak, jak to jen jde, nechceme, aby nám říkali, co přesně máme dělat,“ řekla a dodala: „Myslím, že máme dost rozumu, jsme inteligentní, můžeme dělat svá vlastní rozhodnutí.“

„Nejsme hloupí, protože máme hnědou kůži, jsme velmi inteligentní a můžeme dělat vlastní rozhodnutí,“ zdůraznila.

TIP: Trumpův výroční projev: „Amerika nikdy nebude socialistickou zemí“

Lozano Zunigová dodala, že socialismus vede ke komunismu. „Myslím, že když se zmocní Ameriky, zmocní se celého světa, to je můj názor,“ řekla. Lidé z Venezuely, které zná, s ní tento názor sdílejí.

Během ekonomické krize v roce 2008 pracovala v Mexiku. V rozhovoru vysvětlila, jak krize v USA silně ovlivnila i její zemi.

„Když USA dostanou rýmu, Mexiko dostane pneumonii,“ řekla „A tohle lidi nechápou. Když se zde ekonomice nedaří, to, co se stane v Jižní Americe, je mnohem horší. Pokud chcete být milí, pokud máte rádi jiné rasy, jiné země, jestli nechcete být sobečtí, musíme v Americe udržet kapitalismus, musí zůstat svobodná. Protože USA jsou také světlem majáku.“

„Když jsem přišla sem do USA, byla jsem zcela liberální, přišla jsem a začala zjišťovat, co je to kapitalismus, protože jsem vůbec nevěděla, že Mexiko ve skutečnosti nebylo kapitalistické. Vůbec jsem to netušila. Musela jsem na to přijít až porovnáváním. A když jsem to pochopila, byla jsem svobodná, protože jsem se naučila, že můžu být zodpovědná za svá rozhodnutí, a to byla ta nejúžasnější, nejsvobodnější věc ve světě,“ vysvětlovala Lozano Zunigová.

Odkaz na originální článek.