Mnoho lidí hlásí hluboké zážitky blízké smrti (NDE), kdy jakoby opouštějí tělo a prožívají stav blaženosti, nicméně to, co se stalo Davidovi a Scarlet Schwartzovým, je, že tento zážitek prožili společně a navíc je tak spojil, že se rozhodli zůstat spolu po zbytek života.

David byl na smrtelné posteli. Jeho matka už mu zařizovala pohřeb. Když Scarlet poprvé spatřila Davida, ležel v nemocnici svaté Marie v Richmondu ve Virginii s hadičkami po celém těle.

Již dříve se naučila spirituálnímu léčení ve snaze pomoci svým postiženým dětem. S Davidem měla společného kamaráda, který ji požádal, aby zkusila Davidovi pomoci.

David měl Wegenerovu granulomatózu, nyní nazývanou granulomatóza s polyangiitidou, což je zánět dýchacích cest, ledvin, různých tkání a cév. Jedná se o vzácné onemocnění bez známé příčiny vzniku. Když Scarlet přijela, Davidovi selhávaly srdce, plíce a ledviny a nereagoval.

„Měl na prstu monitor a já jsem ho velmi opatrně vzala za ruku a v tu chvíli se mi otevřelo srdce k takovému naprostému soucitu. A pak mě to přemohlo. Cítila jsem vlny smutku a cítila jsem vlny studu. Cítila jsem všechny ty vlny těžké bolesti z jeho nitra a spojili jsme se a já jsem cítila ten soucit. A cítila jsem, jak mě promývá ten pocit bezpodmínečné lásky,“ svěřila se Scarlet na videu natočeném na konferenci Mezinárodní asociace pro studium blízké smrti (IANDS) v roce 2015.

David, který na konferenci také vystoupil, vysvětlil svůj tehdejší stud za braní návykových látek a další prohřešky ve svém životě. Zdá se, že právě tento stud spustil nástup jeho nemoci.

Než skončil v nemocnici, byl relativně zdravý a nevěděl, že má Wegenerovu granulomatózu. Když jednoho rána slyšel příběh někoho, kdo se během hurikánu Katrina zachoval hrdinsky, napadlo ho, že jeho charakter je ve srovnání s tím ubohý. Zasáhlo ho to tak silně, že se podle svých slov fyzicky zhroutil.

„Šel jsem do nemocnice na pohotovost a řekl jsem: ,Nemůžu dýchat. Mám bušení srdce a nemůžu dýchat. Myslím, že mám možná záchvat paniky,‘“ vzpomínal. Sestra na pohotovosti si také myslela, že jde o záchvat paniky, ale nakonec mu byla diagnostikována Wegenerova granulomatóza a jeho zdravotní stav se začal dál zhoršovat.

Po tomto prvním pocitu hlubokého spojení s Davidem se k němu Scarlet nadále vracela, protože cítila, že mu může pomoct dostat se přes bolest a stud, které vyzařovaly z jeho těla v bezvědomí. Jeho tělo se pomalu začalo zotavovat.

Pátý den prožili společný mimotělní zážitek. „Najednou jsem nebyla ve svém těle. Najednou jsem ho držela za ruku v jiné dimenzi, on se postavil a viděla jsem, že má hnědé oči. Ani jsem nevěděla, jakou barvu očí má, protože je měl celou dobu zavřené. A on tam stál a já jsem stála v téhle dimenzi,“ vyprávěla Scarlet. Řekla, že během propojení, které zažili mimo svá těla, pocítila lásku, která přesahuje vše, co kdy předtím cítila.

„Tento druh lásky byl jako všechny druhy lásky dohromady. A v tu chvíli jsem věděla, že jsem tohoto muže vždycky znala a on vždycky znal mě. V tu chvíli jsem věděla, že tohoto muže miluji a on vždy miloval mě. Uvědomovala jsem si, že jsme obklopeni bublinou lásky a že jsme se nějak propojili. A nevěděla jsem víc, než že to bylo tak hluboké,“ zavzpomínala Scarlet.

Druhý den už mohl David sám dýchat, ale stále na tom byl špatně. Sestry říkaly, že i kdyby přežil, bude mít trvalé poškození ledvin. Noc poté, co se to Scarlet dozvěděla, měla podle svých slov jakousi vizi, kdy měla pocit, že se přenesla do jeho nemocničního pokoje a viděla tým lékařů, kteří ale nebyli lidmi.

„Nevím, co byli zač. Měli jen namodralý nádech. A ve skutečnosti mu při chirurgickém zákroku nahrazovali ledviny. Byly tam dvě (bytosti) na každé straně a jedna na konci a vypadalo to, jako by tam vhodili zdravé ledviny. A já jsem si říkala, že se mi asi zdá nějaký živý sen,“ řekla Scarlet a pokračovala: „Druhý den jsem se vrátila do nemocnice a jeho ledviny byly plně funkční,“ dodala.

O několik dní později, dvanáct let od jejich prvního setkání, se David probudil a opět stál na nohou.

„První věc, kterou si pamatuji, že jsem viděl, když jsem se probudil, byla Scarlet a věděl jsem, že jsem se okamžitě zamiloval,“ vyprávěl David. Nějakou dobu trvalo, než se mu vrátily vzpomínky, ale později si prý začal vzpomínat na prožitek blízké smrti, kdy se setkal se Scarlet, když byl v bezvědomí. Řekl, že se probudil s pocitem klidu, pohody a propojení se Scarlet. Od té doby jsou ti dva spolu.

Z anglického originálu na The Epoch Times přeložil Ondřej Horecký.