Masooma Haq

14. 7. 2021

Americký úřad pro občanství a přistěhovalectví (USCIS) v pátek oznámil, že Bidenova administrativa zahajuje mezirezortní snahu učinit z milionů přistěhovalců žijících ve Spojených státech americké občany.

Prezident Joe Biden požádal prostřednictvím exekutivního příkazu federální úřady, aby pracovaly na „uvítacích strategiích, které podporují integraci, začlenění a občanství“. Americký úřad pro občanství a imigraci v pátek oznámil plán agentury na „prolomení překážek na cestě k americkému občanství“ a podporu naturalizace* pro imigranty, kteří na ni mají nárok.

Federální kampaň bude aktivně nabírat způsobilé přistěhovalce a zruší mnohá pravidla naturalizace, která zavedla Trumpova administrativa, aby o ni mohlo požádat více lidí.

„Noví občané, posílení pravomocemi a odpovědností, které americké občanství přináší, činí náš národ lepším. Tato strategie zajistí, aby uchazeči o občanství mohli usilovat o naturalizaci prostřednictvím jasného a koordinovaného procesu,“ uvedl ministr vnitra Alejandro N. Mayorkas v tiskové zprávě s cílem „podpořit naturalizaci u všech, kteří na ni mají nárok“.

Administrativa rovněž podporuje dva legislativní návrhy demokratů: American Dream and Promise ActFarm Workforce Modernization Act, které by vytvořily cestu k občanství pro přibližně 11 milionů lidí, pokud by návrhy prošly Senátem.

V nedávném oznámení se vyzývá několik federálních institucí, včetně amerického ministerstva školství, ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb, ministerstva zahraničí, ministerstva práce, ministerstva bydlení a rozvoje měst, ministerstva obrany, ministerstva spravedlnosti, ministerstva pro záležitosti veteránů, ministerstva zemědělství a správy sociálního zabezpečení, aby se staly součástí meziagenturní pracovní skupiny pro naturalizaci.

Kampaň se podle Bidenovy administrativy zaměří nejen na osoby s legálním trvalým pobytem, z nichž mnohé již ve Spojených státech pobývají řadu let, ale „osloví také lidi v dřívější fázi jejich imigračního procesu, aby se dostala k těm, kteří jednoho dne mohou získat nárok na naturalizaci“.

„USCIS je i nadále odhodlán umožnit přistěhovalcům usilovat o občanství spolu s právy a příležitostmi, které jsou s ním spojeny. … Není většího důkazu o síle Ameriky než naše ochota povzbuzovat ostatní, aby se k nám připojili jako občané USA, když společně pracujeme na budování dokonalejšího svazku,“ uvedla úřadující ředitelka USCIS Tracy Renaudová.

„Těšíme se na práci, která nás čeká při přijímání a podpoře začínajících Američanů a při jejich vybavování nástroji, které potřebují k tomu, aby byli úspěšní na své cestě za občanstvím, a nejen na ní,“ dodala Renaudová.

Kampaň USCIS bude zahrnovat celou řadu iniciativ zaměřených na přistěhovalce, komunity a vzdělávání, aby dosáhla svého cíle a oslovila miliony přistěhovalců, včetně zvyšování povědomí o občanství v rámci osvětových kampaní, úsilí na sociálních médiích, cílené oslovování občanských přistěhovaleckých organizací pracujících s nově příchozími, oslovování komunit se skupinami, jako jsou zemědělští dělníci nebo správa sociálního zabezpečení. Kampaň rozšíří osvětu na místa, jako jsou knihovny, muzea a zaměstnavatelé. Úřad dále uvedl, že přeloží materiály do více jazyků a zvýší počet školení o občanství.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.


* Naturalizace je právní úkon nebo proces, kterým může osoba, která není občanem dané země, získat občanství nebo státní příslušnost této země.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší
Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší

Navýšení pokut je výrazné, někdy až několikanásobné. Telefonování za volantem, jízda na oranžovou, překročení rychlosti a podobné nešvary tak nyní vytáhnou řidičům z peněženky větší obnosy peněz.

Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?
Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?

S rapidním rozvojem internetu nano-věcí a těl se vyvíjí různé moderní technologie. Jsou to různí nano-roboti a nano-senzory. Mezi vědci se uchytil i název chytrý prach.

Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?
Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?

Ve Francii proběhl neobvyklý parlamentní boj za legislativní dodatek týkající se léčby pacientů. Podle kritiků může být použit pro zastrašování kritiků schválených léčiv jakými jsou například mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19.

Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize
Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize

Čínské úřady v současné době urychlují konsolidaci a fúze malých a středních finančních institucí ve snaze zmírnit dopady případné finanční krize.

Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii
Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii

Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii.