Allan Stein

10. 8. 2021

Senátor státu Arizona za Demokratickou stranu, Otoniel „Tony“ Navarette, který čelí obvinění z několikanásobného trestného činu sexuálního zneužívání dětí, byl jedním z předkladatelů zákona, dle kterého se měla vyučovat sexuální výuka dětem ve školkách.

Návrh zákona SB1340, neboli „Zákona o bezpečnosti a zdraví studentů“, předložili demokraté již loni v lednu, ale nedostal se ani přes úroveň výborů. Dle předkladatelů měl zákon poskytnout oporu pro „sexuální výchovu, která je lékařsky přesná a odpovídající věku pro předškolní žáky a žáky základních a středních škol“.

Dalším klíčovým prvkem zákona bylo zaměření se na pomoc žákům, aby „získali znalosti“ o různých aspektech vývoje v pubertě, „včetně toho, jak lze otěhotnět“, aby se žáci v otázkách sexuality a vztahů uměli rozhodovat. Pojednával také o výuce skupin jako LBGTQ, které jsou podle návrhu „historicky více zranitelné vůči sexuálnímu zneužívání a útokům“.

Pětatřicetiletý Navarette, kterého označovali jeho kolegové jako „vycházející hvězdu“ Demokratické strany Arizony, byl minulý týden zatčen a obviněn ze sedmi trestných činů, včetně sexuálního zneužívání dvou mladých chlapců (v době incidentu mladších 14 let).

Arizonský senátor Tony Navarette na nedatované fotografii. (Arizona Legislature)

Soudce stanovil Navaretteovi kauci 50 000 dolarů.

Několik stranických kolegů vyzvalo Navaretta k rezignaci, ať už se vina prokáže či nikoli. Demokratický sněmovní klub Arizony vydal v pátek prohlášení odsuzující sexuální zneužívání dětí a požadující dokončení vyšetřování.

V soudním spisu jsou založena detailní šokující svědectví obětí, které popisují událost, jež se měla odehrát ve Phoenixu v roce 2019.

Mladík, který je jednou z obětí, vypověděl, že se probudil a Navarette se údajně dotýkal jeho genitálií a poté s ním prováděl orální sex.

Chlapec, kterému je nyní 16 let, uvedl, že v současné době trpí úzkostí a problémy se vztekem, které jsou důsledkem údajného zneužívání.

Třináctiletý bratr oběti úřadům řekl, že se Navarette údajně dotýkal horní části jeho nohy, ale chlapec mu ruku odstrčil.

V tajně nahraném telefonátu se jedna z obětí zeptala Navaretta, zda lituje, že se ho dotkl.

„Otoniel odpověděl: samozřejmě lituji všech špatných činů, které jsem udělal. Naprosto si přeji, aby všechno bylo jinak,“ uvádí se v prohlášení o pravděpodobné příčině.

Navarette poté oběti řekl, že „mu není dobře. Otoniel oběti řekl, že nic z toho, co udělal, nebyla jeho vina. Otoniel řekl, že toho lituje“, dodává se v prohlášení.

Překlad původního článku newyorské redakce The Epoch Times: J. S.


Související témata

Související články

Přečtěte si také

Odborníci poukazují na selhání New York Times ve zpravodajství o Izraeli
Odborníci poukazují na selhání New York Times ve zpravodajství o Izraeli

Dlouhodobá neobjektivita novin při informování o Izraeli a židovských otázkách se podle odborníků zhoršila s přílivem mladých uvědomělých „woke“...

Nové vzdělávací programy vytvářejí aktivisté a neziskovky financované miliardáři a bankou
Nové vzdělávací programy vytvářejí aktivisté a neziskovky financované miliardáři a bankou

Co se tedy mají žáci naučit a kdo revizi vzdělávacích programů dlouhodobě připravoval? Bylo to ministerstvo školství nebo již moc výkonnou ovládají neziskovky? Kdo to všechno platí? Na tyto otázky odpovídám v následující analýze.

„Hlavy z písku ven!“ Archa 21 otevírá post-covidový diskurz
„Hlavy z písku ven!“ Archa 21 otevírá post-covidový diskurz

Tým Archy 21 pořádal setkání známých osobností a veřejnosti, které má být „první z řady akcí k občanskému poučení a posílení z covidové krize“. Řečníci zavzpomínali na tehdejší události...

Zásobování energií budoucnosti: Jaderná fúze dosahuje teplot slunečního jádra
Zásobování energií budoucnosti: Jaderná fúze dosahuje teplot slunečního jádra

Jaderná fúze je považována za ideální způsob výroby energie, ale navzdory velkému počtu výzkumných projektů se zdá, že její realizace je vzdálena ještě 50 let. Současný průlom je také charakterizován tím, že „je před námi ještě hodně práce“.

„Alarmující“. Nikotin užívá polovina mladých do 24 let. Roste obliba elektronických cigaret a nikotinových sáčků
„Alarmující“. Nikotin užívá polovina mladých do 24 let. Roste obliba elektronických cigaret a nikotinových sáčků

Nikotin užívá třetina Čechů starších 15 let, přičemž mezi mladými ve věku 15–24 let jde o 50 procent osob. Stabilně roste také oblíbenost ochucených elektronických cigaret a nikotinových sáčků. Vyplývá to z průzkumu NAUTA, který každoročně uveřejňuje Státní zdravotní ústav.