Senátor státu Arizona za Demokratickou stranu, Otoniel „Tony“ Navarette, který čelí obvinění z několikanásobného trestného činu sexuálního zneužívání dětí, byl jedním z předkladatelů zákona, dle kterého se měla vyučovat sexuální výuka dětem ve školkách.

Návrh zákona SB1340, neboli „Zákona o bezpečnosti a zdraví studentů“, předložili demokraté již loni v lednu, ale nedostal se ani přes úroveň výborů. Dle předkladatelů měl zákon poskytnout oporu pro „sexuální výchovu, která je lékařsky přesná a odpovídající věku pro předškolní žáky a žáky základních a středních škol“.

Dalším klíčovým prvkem zákona bylo zaměření se na pomoc žákům, aby „získali znalosti“ o různých aspektech vývoje v pubertě, „včetně toho, jak lze otěhotnět“, aby se žáci v otázkách sexuality a vztahů uměli rozhodovat. Pojednával také o výuce skupin jako LBGTQ, které jsou podle návrhu „historicky více zranitelné vůči sexuálnímu zneužívání a útokům“.

Pětatřicetiletý Navarette, kterého označovali jeho kolegové jako „vycházející hvězdu“ Demokratické strany Arizony, byl minulý týden zatčen a obviněn ze sedmi trestných činů, včetně sexuálního zneužívání dvou mladých chlapců (v době incidentu mladších 14 let).

Arizonský senátor Tony Navarette na nedatované fotografii. (Arizona Legislature)

Soudce stanovil Navaretteovi kauci 50 000 dolarů.

Několik stranických kolegů vyzvalo Navaretta k rezignaci, ať už se vina prokáže či nikoli. Demokratický sněmovní klub Arizony vydal v pátek prohlášení odsuzující sexuální zneužívání dětí a požadující dokončení vyšetřování.

V soudním spisu jsou založena detailní šokující svědectví obětí, které popisují událost, jež se měla odehrát ve Phoenixu v roce 2019.

Mladík, který je jednou z obětí, vypověděl, že se probudil a Navarette se údajně dotýkal jeho genitálií a poté s ním prováděl orální sex.

Chlapec, kterému je nyní 16 let, uvedl, že v současné době trpí úzkostí a problémy se vztekem, které jsou důsledkem údajného zneužívání.

Třináctiletý bratr oběti úřadům řekl, že se Navarette údajně dotýkal horní části jeho nohy, ale chlapec mu ruku odstrčil.

V tajně nahraném telefonátu se jedna z obětí zeptala Navaretta, zda lituje, že se ho dotkl.

„Otoniel odpověděl: samozřejmě lituji všech špatných činů, které jsem udělal. Naprosto si přeji, aby všechno bylo jinak,“ uvádí se v prohlášení o pravděpodobné příčině.

Navarette poté oběti řekl, že „mu není dobře. Otoniel oběti řekl, že nic z toho, co udělal, nebyla jeho vina. Otoniel řekl, že toho lituje“, dodává se v prohlášení.

Překlad původního článku newyorské redakce The Epoch Times: J. S.