Americký konzervativní autor a moderátor podcastů Jack Posobiec uvedl, že byl na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu krátce zadržen policií, když pro Turning Point USA připravoval reportáž, která měla podle jeho slov „odhalit agendu ,Velkého resetu‘“.

Na sociálních sítích se objevila videa, na nichž je Posobiec zachycen u venkovního stolu na chodníku, obklopen asi čtyřmi ozbrojenými a uniformovanými policisty a nejméně dvěma policisty v civilu ve švýcarském městě. Policisté měli na sobě nášivky, které je identifikovaly jako „policii WEF“. (zdroj)

Posobiec popsal toto setkání na videu, které zveřejnila organizace Turning Point USA. (zdroj)

„Světové ekonomické fórum pod vedením Klause Schwaba má svou vlastní … polovojenskou policejní jednotku, která se nazývá Policie Světového ekonomického fóra,“ uvedl Posobiec.

Dále vysvětlil, že zhruba hodinu před zadržením přistoupil k jeho štábu policista v civilu a požádal o předložení jejich novinářských průkazů. Posobiec uvedl, že policista se zdál být spokojen, a oni pokračovali v reportáži.

Později však, když si udělali přestávku, aby načerpali síly a najedli se, podle něj náhle zastavily „dva minivany plné policistů“, které popsal jako „jednotku rychlého nasazení“.

„Všichni vyrazili ven. Měli (samopaly) MP5. Jeden z chlapů mě označuje MP5 … a pak každého z nás, mě a celou posádku, jednoho po druhém odvedli … za budovu a za tu hromadu stolů. A donutili nás vyprázdnit kapsy a prohledali nás,“ řekl.

Epoch Times se obrátil na švýcarskou federální policii a WEF s žádostí o komentář a potvrzení pravomocí takzvané „policie WEF“.

Na videu, které na Twitteru zveřejnil uživatel Anon News (zdroj), říká policistka v civilu ženě za kamerou, aby „prosím přestala natáčet“ poté, co se zeptá, proč je Posobiec zadržován.

Operátorka poté nasměruje kameru od policistky směrem k Posobiecovi, ale pokračuje v nahrávání a znovu se ptá, proč je zadržován.

„Co je to ,zadržený‘? Můžete to vysvětlit?“ říká policista v civilu.

„Jak to, že je právě teď obklíčen? Může opustit prostor?“

„Děláme jen normální policejní kontrolu, protože, ehm, víte, je to WEF, všechno je velmi [citlivé],“ říká policista.

„Je nějaký důvod, proč se zaměřili zrovna na něj?“ „Ano.“

„Důvod je, protože ke kontrole osoby musíme mít důvod,“ říká policista.

„Takže jaký byl ten důvod? Co dělal?“

„To vám nemusím říkat… Proč se mě na to ptáte?“ říká policista.

Operátorka pak vysvětluje, že se ptá proto, že chce vědět, proč se Posobiec, který je tam jako novinář, stal terčem policejního zásahu, zatímco ostatní reportéři ne.

„To má svůj důvod. Ale, ehm, teď už je všechno jasné a, ehm, za pár vteřin odjíždíme. Dobře? Mohl byste teď prosím… Mohu vás požádat, abyste smazal svůj…“ říká policista a v tu chvíli se video přeruší.

Posobiec je v Davosu během WEF, aby podle svých slov odhalil předsedu WEF „Klause Schwaba a jeho kumpány“ a jejich „osm klíčových cílů pro zbavení se demokracie: žádná svoboda slova, žádné soukromé vlastnictví, žádné státní hranice – a mnoho dalšího, včetně žádných skutečných potravin!“.

V příspěvku na webových stránkách Turning Point USA Posobiec píše, že byl vyslán do Davosu, „aby odhalil každoroční plány globálních elit na úplné převzetí naší demokracie a jejich cíle na zničení západního světa tím, že bude přímo na místě informovat o Světovém ekonomickém fóru a Velkém resetu“.

V článku pro The Epoch Times bývalý profesor Newyorské univerzity Michael Rectenwald podrobně vysvětlil Velký reset.

Rectenwald citoval slova spoluzakladatele a hlavního autora publikace WEF Monthly Barometer, který řekl, že Velký reset je způsob, jak řešit „slabiny kapitalismu“, které údajně odhalila pandemie covidu.

Obecný koncept „Velkého resetu“ se točí kolem myšlenky transformace tradičních kapitalistických ekonomik prostřednictvím událostí, které mění paradigma, jako je například pandemie.

Program Velkého resetu, jak jej prosazuje WEF, byl konzervativními médii a politiky po celém světě odsouzen jako krajně levicový manévr k posílení socialistické politiky po celém světě.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce. (jas)