Ondřej Horecký

22. 10. 2023

Jestli máte rádi obalovaný květák, pak vás kedluben v trojobale určitě potěší také. Někteří dokonce tvrdí, že je ještě lepší. Každopádně potěší nejenom vegetariány.

Postup je stejný jako u květáku, tj. povařit do poloměkka, obalit a osmahnout anebo upéct v troubě.

Chcete si obalovaní urychlit? Pak doporučuji postup se sáčky. Vemte si 2 pevnější sáčky (např. takové, co se používají na mražení potravin). Do jednoho si nasypejte dost mouky na obalení celého množství, do druhého strouhanku. Rozšlehané vejce si nechte v misce nebo talíři.

Povařený kedluben (popř. květák nebo jinou zeleninu) vložte do sáčku s hladkou moukou, vždy několik plátků najednou, nahoře jednou rukou sáček pevně stiskněte, abyste nic nevysypali a pak sáček protřepejte – nahoru, dolů i do stran, dokud není zelenina obalená.

Potom kedluben vyndejte a namočte oběma stranami do vajíčka. Následně plátky kedlubnu přendejte vždy po pár kusech do sáčku se strouhankou a opět třepat a třepat. Bingo, hotovo! Můžete jít smažit.

Nechce se vám stát u plotny? Žádný problém! Všechny plátky kedlubny lehce potřete z obou stran olejem, vhoďte do zapékací nádoby s pečícím papírem a šup s nimi do rozpálené trouby. Pečeme do zlatova.

Co budete potřebovat

  • kedluben
  • hladkou mouku
  • strouhanku
  • vejce
  • sůl

Postup

Kedluben si nakrájejte na asi 1 cm tlusté plátky a povařte je v osolené vodě do poloměkka. Nechejte vychladnout.

Foto: Ondřej Horecký / Epoch Times

Kedlubnové plátky obalte v mouce, pak rozšlehaném vajíčku a následně ve strouhance.

Foto: Ondřej Horecký / Epoch Times

Osmahněte na oleji z obou stran dozlatova nebo pečte v troubě.

Foto: Ondřej Horecký / Epoch Times

Přejeme dobrou chuť!

Vyzkoušejte také:

Související témata