Redakce Epoch Times

1. 11. 2023

Navštívili jsme malé terapeuticko-detoxikační centrum ve Zlatých Moravcích, vedené terapeutkou Alojzií Kováčovou, jejíž výsledky přitahují nejen slovenské, ale i zahraniční klienty, a v některých případech dokonce i klienty mimo hranice evropského kontinentu. V druhé části rozhovoru vám přiblížíme například to, jaký vliv na naše chování mají mikroorganismy (např. toxoplazmóza), co je příčinou přibírání na váze a jestli může kompletně detoxikovaný člověk onemocnět chřipkou.

Druhá část rozhovoru s Alojzii Kováčovou k poslechu. Hlas je generovaný text článku pomocí umělé inteligence.

Odkaz na první 1. část rozhovoru naleznete zde.

Říkáte, že psychické toxiny vytvářejí fyzické problémy. Existuje tedy něco, co už máme v těle a ovlivňuje to náš psychický stav a naše chování?

To je velmi dobrá otázka a je na ni poměrně jednoznačná odpověď. Existuje víc faktorů, které ovlivňují naši psychiku. Za nejzávažnější z nich považuji toxoplazmózu a parazity. Tyto organismy v době přebývání v lidském těle vytvářejí toxiny. Když se nacházejí ve střevním traktu, mohou silně ovlivňovat psychiku člověka. Řeknu to trochu nadlehčeně: střevo je svým vlivem na psychiku jakýmsi „druhým mozkem“. Toxiny ve střevech, či u toxoplazmózy anebo parazitů, ovlivňují výrobu serotoninu v mozku (serotoninu se také říká hormon štěstí). Toxoplazmóza často způsobuje závažnější změny osobnosti. Takové symptomy už pro mě není těžké vypozorovat z pohledu na klienta, u kterého se to projevuje hlavně ostrým a zároveň skleněným výrazem v očích.

Tyto mikroorganismy potřebují změnit člověka podle svých potřeb, aby se mohly dále množit, v důsledku čehož se člověk může stát agresivním anebo naopak pasivním, dostane se do silných depresí, které mohou někdy nést i myšlenky na smrt.

Alojzia Kováčová

Ne vždy jsou tyto organismy nejhlavnější, ale když už jsou hlavní, tak se musí vyloučit z těla mezi prvními. Například v případě, když se paraziti nacházejí v srdci. Většinou tam vzniká autoimunitní reakce, při které se snaží tělo likvidovat parazity a ničí přitom i srdce. Cévy v srdci se potom mohou i ucpat, jako se tomu stalo u jednoho chlapečka, který měl vysoké teploty a fialová ústa. Chodil na srdečně-cévní vyšetření, ale lékaři nedokázali odhalit příčinu. Já jsem začala s řešením protiparazitární imunity souběžně s autoimunitou vůči srdci a hypotalamu. Problém se vyřešil.

Autoimunitní reakce může být namířená i tam, kde nejsou paraziti. Někteří parazitologové tvrdí, že když nejsou v určitém orgánu paraziti, tak neexistuje ani autoimunita vůči tomu orgánu, což z mojí zkušenosti není pravda.

Paraziti roznášejí viry, ze kterých je potom člověk často nemocný, roznášejí streptokoky, stafylokoky atd. Někdy je možné počkat, a začít řešit jiné oblasti, ale když ucpávají srdce, cévy, kapiláry…

Když praskne člověku v oku kapilára, například taková, která vyživuje oční nerv, může dojít k atrofii tohoto nervu, což může vést k částečné nebo úplné ztrátě zraku. Samozřejmě to tak nemusí být vždy. Takže někdy je velmi důležité řešit parazity na začátku.

S parazity můžete přijít do kontaktu všude. Do lidského těla se mohou dostat z vody, půdy, jídla, ze vzduchu. Například taková toxoplazma se v půdě udrží roky. Paraziti se nenacházejí jen v zažívacím traktu, existují v celém těle včetně mozku. U mladých lidí často podporují akné. Když ale máte v pořádku protiparazitární imunitu, měli by být pod kontrolou.

Můžete nám vysvětlit, jak působí kouření cigaret na lidské tělo? Informací je o tom dost, ale nás zajímá váš pohled.

Pokud je člověk emocionálně vyrovnaný, tak mu to nemusí nutně škodit. Měla jsem jeden takový případ. Pamatuji si popravdě jen tento jeden, protože jsem se na to nějak specificky nezaměřovala. Klient kouřil 15 cigaret denně. Myslela jsem si, že má detekce na přístroji není správná. Nenašla jsem vůbec nic, co by mu škodilo, ani těžké kovy, ani kadmium v plicích, olovo v ledvinách… Na jeho příkladu jsem si mohla na vlastní oči ověřit, že opravdu záleží na emocionální oblasti mozku.

Aby kouření způsobilo rakovinu, musí být splněno vícero podmínek. Hlavně musí být oslabena protinádorová imunita. U olova je problém ten, že si ho tělo často zaměňuje za vápník, takže si ho ukládá do kostí a může být jedním z příčin osteoporózy, úzkosti apod. Toxiny z těchto chemických látek z cigaret mění informace v těle, resp. mozek nesprávně vyhodnocuje tyto informace a mohou vznikat problémy psychické i fyzické.

Co je podle vás nejčastější příčinou, když člověk nedokáže zhubnout, nebo nekontrolovatelně přibírá?

Nejčastější příčinou tohoto problému bývá hypofunkce štítné žlázy. Ta je způsobena autoimunitou vůči štítné žláze, která má na starost tvorbu hormonů. Tyto hormony zase ovlivňují, jestli je metabolismus rychlý nebo pomalý. Takže když se vytvoří autoimunita, což se dá zvládnout i za šest týdnů, tak klient už po těch šesti týdnech ztratí hypofunkci štítné žlázy. To však není vždy celé řešení, protože se následně musí ještě opravit okruh orgánů játra, slezina, hypotalamus, hypofýza a potom štítná žláza, plus lymfatický systém okolo štítné žlázy. Stále to ale neznamená, že je vše v pořádku.

Metabolismus tuků se vyřeší vyčistěním štítné žlázy, protože je to orgán zodpovědný za metabolismus tuků. Potom je tam metabolismus cukrů, který se napravuje detoxikací pankreasu a některých oblastí ve střevě, které jsou za to zodpovědné. Pankreas je také zodpovědný za metabolismus rostlinných tuků a bílkovin.

Alojzia Kováčová

Další častou příčinou může být přibývání hmotnosti způsobené přemnožením plísní, které na sebe váží vodu. Nadměrné přibývání na váze může být také způsobeno poruchou nadledvin, které jsou regulátory vody v těle a také přítomnost parazitů a hormonální poruchy, která se nemusí týkat jen štítné žlázy. Hormonální aktivitu ovlivňuje přímo množství tuků v oblasti břišní dutiny, do které se ukládají anorganické zátěže jako chemické látky, pesticidy atd.

Když mi přístroj nevykazuje žádné příčiny nadváhy, znamená to jediné, a tou hlavní příčinou přibývání na váze je obžerství klienta, což mi i většinou sám potvrdí. Případně může mít vliv ještě nesprávné stravování podle krevních skupin.

Co obsahují přípravky, které používáte, a na jakém principu fungují?

Mohu to vysvětlit pouze obecně, protože je v tom zahrnuté určité know-how. Jedna část přípravků jsou bylinné maceráty, do kterých jsou nahrané specifické holografické informace, a v tom spočívá hlavní účinek přípravků. Potom zde máme přípravky v tabletové formě. To jsou typické bylinné přípravky, které pomáhají dorozbíjet některá ložiska, která se nám nepodařilo rozrušit pomocí „bylinných macerátů“. Dalším typem jsou komplexní přípravky, které obsahují kombinaci různých přípravků směrovaných k určitému konkrétnímu problému.

Informační přípravky (The Epoch Times)

Abyste pochopili, co je informace v našem pojetí… Informace je to, co nám škodí v organismu, a my tu škodící informaci, např. bakterii, vir, plíseň atd., máme „holograficky“ znázorněnou v tom přípravku. A když si to nakapete do úst nebo nanesete na pokožku, imunitní systém se nasměruje k tomu, aby si toho začal všímat a aby to začal vylučovat. Celou očistu organismu si tedy řídí vlastní imunitní systém, a proto je to zcela bezpečné.

Jsou tyto přípravky vhodné i pro děti?

Existují i dětské sirupové přípravky, neobsahující alkohol. Výsledky jsou u dětí velmi rychlé, protože nejsou až tak emocionálně zatížené jako dospělí.

Dají se tyto přípravky přirovnat k homeopatii?

Ne, jedná se o něco jiného.

Kdo jsou vaši klienti? Předpokládáme, že jsou to většinou lidé, kterým asi běžná medicína zatím nepomohla. Nechodí za vámi, když už je pozdě? A jakou roli hraje prevence?

Tak jak to u lidí běžně bývá, přijdou, až když mají vážnější zdravotní problémy, nebo takové problémy, které je obtěžují. Ale ze zkušenosti mohu říci, že „nikdy není pozdě“. Ale role předcházení obtížím je zásadní, obzvláště pokud by se mělo jednat o nezvratné procesy, jako například u autoimunity. Mám škálu klientů od dětí, po starce a také pacienty, které mi posílají lékaři.

Téměř všichni klienti přijdou na doporučení svých známých, i ti z ciziny.

Takže máte často klienty už s diagnózami…

V podstatě ano, ale já nepotřebuji znát diagnózu. Diagnóza slouží jako dorozumívací prostředek lékaře s lékařem. Velmi často přijdou lidé, kterým nebyla dlouho diagnostikována příčina zdravotních problémů, a přitom evidentně těmto lidem něco je. Ptám se jich na jejich pocity psychické, fyzické a jaké mají bolesti. Ale ve skutečnosti to nemusím vědět předem.

Všechno důležité si zjistím sama, ale samozřejmě přizpůsobuji proces potřebám klienta s ohledem na to, co ho trápí nejvíc. U autoimunitních nemocí se hraje o čas, takže to řeším vždy přednostně, a přednost má i před některými potřebami klienta.

Alojzia Kováčová, Toxoplazma
Alojzia Kováčová vyšetřuje klienta v terapeuticko-detoxikačním centru, Zlaté Moravce, Slovensko. (The Epoch Times)

Jak u vás probíhá návštěva klienta a jaký je následný proces?

Na začátku si vždy chvilku s klientem popovídám a zeptám se, jak se ke mně dostal, apod. Klienti se často hned na začátku ptají na finanční stránku. Je pravda, že pro někoho to nemusí být laciná záležitost. Navíc tato metoda není proplácena zdravotní pojišťovnou. Ale nejedná se ani o sumu, kterou si většina lidí nemůže dovolit. Kúru je dokonce možné přizpůsobit finanční situaci klienta.

Na druhou stranu, kolik by klienti zaplatili za léky, čas, kdy nemohou pracovat kvůli neschopence, fronty u doktora atd. Myslím, že nakonec mnohonásobně ušetří.

Takže klient přijde a během naší práce mi řekne, jak se cítí – jak vnímá svůj zdravotní stav. Během toho zjišťuji emocionální a fyzické zátěže, a na konci, na základě výsledků měření a svých poznatků sestavím plán detoxikační kúry.

První měření je komplexní a tvá přibližně dvě hodiny. Další kontrolní měření, které bývá po šesti týdnech, trvá přibližně 45 minut až hodinu. To samozřejmě není vždy možné dodržet, pokud se jedná o klienty ze zahraničí. Tam to řešíme individuálně.

Kolik sezení je zapotřebí v průměru pro vyřešení konkrétního zdravotního problému a kolik pro komplexní dořešení zdravotního stavu?

To se nedá jednoznačně říci, protože je to individuální záležitost. Jak jsem říkala, stává se, že klient přijde s hlavním problémem, který vyřešíme během šesti týdnů, a přitom zůstane stále mnoho věcí, které umíme řešit a které bych měla řešit. Ale v průměru se jednomu klientovi pro vyřešení konkrétního zdravotního problému věnuji přibližně tři čtvrtě roku.

Přibližně šest sezení… ale nemohu to říci takto absolutně, protože to může být někdy půl roku, ale u někoho jiného i rok. Příčina zdravotního problému je často velmi komplexní. Souvisí s vícero orgánovými okruhy a může se stát, že největší progres nastane až při posledních kúrách, což může časově korespondovat s celkovou a komplexní detoxikací toxické mapy klienta.

Může člověk, který je kompletně detoxikovaný, onemocnět např. chřipkou?

Samozřejmě že může. Protože například já vyřeším imunitu i protivirovou imunitu. Jak je tedy možné, že onemocní? Jednoduše proto, že člověka ovlivňují různé vlivy v životě, např. smutek, nedostatečný spánek, dlouhodobější nesprávná strava, což dočasně oslabuje provirovou imunitu, a proto je možné i po detoxikaci onemocnět například chřipkou.

Má tedy vůbec cenu se detoxikovat?

Jistěže ano. Řekněme, že konkrétně chřipka se po detoxikaci vyřeší mnohem snáz. To samozřejmě poznají hlavně ti, kteří mívají často silnou reakci s dlouhodobějším charakterem. Potom jsou však další viry, které když nejsou řešené, mají za následek například poškození srdečního svalu. Existují však i viry, které mohou způsobit nádorové onemocnění atd. A při řešení toho všeho dokáže detoxikace pomoci.

Děkujeme vám za příjemný rozhovor.

Máte vlastní dotaz? Napište nám na zdravi@epochtimes.cz.
Zeptáme se za vás!

Obsah rubriky Zdraví nemá být náhradou odborné lékařské rady, diagnostiky nebo léčby. Dbejte odborných lékařských doporučení a neodkládejte jejich vyhledávání kvůli tomu, co jste si přečetli v tomto článku či rubrice. Rubrika Zdraví na Epoch Times nedoporučuje ani nepodporuje žádné konkrétní testy, produkty, postupy, názory nebo jiné informace, které mohou být poskytnuty v rámci této rubriky.

Související články