Ondřej Horecký

31. 5. 2024

Lidé, kteří jedí maso, vykazují nižší míru deprese a úzkosti v porovnání s těmi, kdo se masu vyhýbají. Vyplývá to z metaanalýzy dvaceti studií, kterou provedli vědci z USA.

Za posledních 20 let došlo podle Světové zdravotnické organizace (WHO) k výraznému nárůstu duševních poruch. Organizace hovoří o 300 milionech lidí s depresí a 260 milionech osob žijících s úzkostí.

S rostoucí oblibou veganství a vegetariánství často vzniká otázka, zda vyhýbání se masu zlepšuje zdraví člověka. Docentka Urska Doberseková z University of Southern Indiana se se svým týmem zaměřila na zkoumání dopadu masité stravy na duševní zdraví jedinců.

Předchozí studie na toto téma přinesly rozporuplné výsledky, což bylo podle autorů metaanalýzy způsobeno chybami při sestavování a vyhodnocování studií. Zatímco některé byly zaujaté, jiné obsahovaly neplatné dotazníky nebo vykazovaly statistické chyby.

Metaanalýza odhalila, že čím přísnější studie byly (tj. spoléhaly se na lékařem diagnostikované duševní onemocnění na rozdíl od dotazníků s vlastním úsudkem jednotlivců), tím silnější byly pozorované přínosy konzumace masa.

Doberseková a její tým vycházeli z 20 existujících studií, včetně průřezových a longitudinálních studií, stejně jako randomizovaných kontrolních studií. V těchto studiích byly deprese a úzkosti hodnoceny prostřednictvím hodnocení sebe sama, užívání léků na předpis, lékařské diagnózy nebo diagnostického rozhovoru.

Vědci zkoumali data od více než 170 tisíc účastníků ve věku 11 – 105 let, z nichž téměř 158 tisíc byli „masožravci“ a zbytek vegetariáni či vegani. Účastníci pocházeli z Evropy, Asie, Severní Ameriky a Oceánie.

Metaanalýza, která vyšla v časopise Critical Reviews in Food Science and Nutrition, dospěla k názoru, že konzumace masa je spojena s nižší úrovní deprese a úzkosti. Zkrátka jedinci, kteří jedí maso, pociťovali méně deprese a úzkosti než osoby, které maso ve svém jídelníčku nemají. Autoři také poznamenali, že pohlaví účastníků nemělo na výsledky vliv.

„Zjištění ukazují významnou souvislost mezi konzumací/abstencí masa a depresí a úzkostí. Konkrétně jedinci, kteří konzumovali maso, měli nižší průměrnou úroveň deprese a úzkosti než masoví abstinenti. Také jsme ukázali, že vegani zažívali větší míru deprese než konzumenti masa,“ uvádějí autoři ve svém vědeckém pojednání.

Pro odborný server PsyPost.org docentka Doberseková uvedla, že „restriktivní diety jsou nezdravé a mohou z dlouhodobého hlediska vést k nespokojenosti“. Podle ní je „myšlenka, že se můžeme stát zdravějšími (nebo šťastnějšími) vyřazením (některých) potravin a nápojů, zjednodušená, nevědecká a nepodložená platnými důkazy.“

Vědkyně také prohlásila, že „dietní omezení jsou opakem pestré stravy“ a že nejlepší způsob, jak se vyhnout psychické nepohodě, „je jíst všechno s mírou, denně cvičit a dělat věci, které vás dělají šťastnými“.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Česko zaplatí za nové tanky Leopard o 20 procent víc než Německo, poukazuje vojenský analytik
Česko zaplatí za nové tanky Leopard o 20 procent víc než Německo, poukazuje vojenský analytik

Částka, za kterou chce Česká republika pořídit nové tanky Leopard 2A8, je podle vojenského analytika o 20 % vyšší než cena pro Němce.

Exkluzivní rozhovor s Lukášem Kovandou o povolebním ekonomickém vývoji v EU a euru
Exkluzivní rozhovor s Lukášem Kovandou o povolebním ekonomickém vývoji v EU a euru

Kam bude směřovat ekonomický vývoj EU po volbách? Co si myslí o těsnější centralizaci moci unie a zda bychom v ní vůbec měli zůstat? A pokud ano, bylo by dobré přijmout euro? Rozhovor s Lukášem Kovandou.

Lídři Evropské unie se napoprvé neshodli na jménech šéfů unijních institucí
Lídři Evropské unie se napoprvé neshodli na jménech šéfů unijních institucí

Lídři zemí Evropské unie se na neformálním summitu v Bruselu napoprvé neshodli na pokračování Ursuly von der Leyenové v pozici předsedkyně Evropské komise.

Starostové navrhnou na eurokomisaře Nerudovou a Síkelu
Starostové navrhnou na eurokomisaře Nerudovou a Síkelu

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) navrhne vládě do funkce příštího českého eurokomisaře nově zvolenou europoslankyni Danuši Nerudovou a ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (oba STAN).

80 procent oteplování lze přičíst ochraně životního prostředí, tvrdí nová studie
80 procent oteplování lze přičíst ochraně životního prostředí, tvrdí nová studie

Nařízení o snížení obsahu síry v lodních palivech mělo pomoci v boji proti znečištění ovzduší. Místo toho vedlo k výraznému oteplení mořského vzduchu.