Dát dohromady mladé nadějné herečky, zasadit mezi ně ostřílené hvězdy, jako Laura Dernová, Chris Cooper a Meryl Streepová, a to celé zabalit do vynikajících kostýmů, výpravy a atmosféry klidu – to všechno se najednou podařilo filmařskému týmu okolo autorky a režisérky Grety Gerwigové. Výsledkem je zdařilý snímek plný života a pohnutých osudů, které napsal sám život.

V příběhu, který čerpá z klasického románu a díla Louisy May Alcottové, je velice důležitý vývoj hlavních postav. Snaží se přemáhat svoje nedokonalosti a špatné stránky, a i když se jim to nedaří, dává jim život další a další příležitosti, lépe řečeno tvrdé zkoušky, aby to mohly zkusit zvládnout znovu.

Je to takové malé komorní drama o čtyřech sestrách, jedné matce a několika blízkých přátelích – ale zároveň skutečně… skvěle zvládnuté filmové umění.

Právě vývoj, dospívání a „stárnutí“ postav je jedním z velkých hereckých výkonů a úspěchů „malých žen“, které zahrály Saoirse Ronanová, Emma Watsonová, Florence Pughová a Elize Scanlenová.

Začátek příběhu má rychlé tempo, děj se rozvíjí nahodile, přeskakuje v čase a nejednou diváka přivede do bodu, kdy se skutečně „ztrácí“. Oplývá však podivnou jednotící silou, která působí jako vzpomínání. Odehrává se jako zdánlivě nahodilé vzpomínání na to, co se stalo během toho, co se odehrává právě teď.

Hodnocení

Možná se může na první pohled zdát, že je snímek ušitý na míru spíše dámskému publiku, ale myslím, že to bude dokonalý film pro každou vnímavou duši.

Působí velice přívětivě a lidsky, ale zároveň se odvíjí tvrdě a nesmlouvavě. Hlavní postavy rozhodně nešetří a je na ně přísný.

Je to skvěle zvládnutá práce s herci zasazená do vynikající výpravy a dobových kostýmů. Natáčení muselo být velice zajímavé.

Je to takové malé komorní drama o čtyřech sestrách, jedné matce a několika blízkých přátelích – ale zároveň skutečně… skvěle zvládnuté filmové umění.

Dávám snímku 100% (5 z 5)

Premiéra 30. ledna 2020, délka 135 minut * ČSFD * IMDB* WEB *

Film Malé ženy na motivy klasického románu a díla Louisy May Alcottové z filmařských rukou režisérky Grety Gerwigové. (Falcon.cz)