Velikonoce jsou tu a mnohé pilné hospodyňky se chystají upéct na Bílou sobotu tradiční domácí velikonoční mazanec, aby byl připraven k nedělní sváteční snídani. Podle křesťanské tradice jej hospodyňky přinesou na nedělní Velikonoční mši, kde mu kněz požehná a udělí svaté pomazání (odtud název mazanec).

Receptů na mazanec je moc, pečou se kváskové, kynuté, nekynuté, máslové, tvarohové, některé jsou zadělávané mlékem, jiné vodou… A my se s vámi podělíme o recept snadný na přípravu i vážení.

Mazanec (bez vážení)

Ingredience

Kvásek:

½ hrnku mléka
1 lžíce droždí
1 lžíce cukru

Suché suroviny:

3 hrnky polohrubé mouky
8 lžic cukru
sůl
vanilkový cukr
citronová kůra (dle libosti)
3 lžíce rozinek
2 lžíce loupaných mandlí

Kdo má rád, může si mazanec přivonět a přichutit špetkou mletého muškátového oříšku a badyánu.

Mokré suroviny:

4 lžíce másla pokojové teploty
1 žloutek

Na ozdobu:

vajíčko na potření
1 lžíce loupaných mandlí

Kdo chce, může si mazanec přivonět a přichutit špetkou muškátového oříšku a badyánem.

Příprava a postup

Nejprve si připravíme kvásek, a to tak, že do vlažného mléka rozdrobíme droždí, přisypeme 1 lžíci cukru a vše malinko zasypeme moukou – necháme v teple vykynout (přibližně 20 min., podle teploty).

Mezitím si připravíme „suchou směs“:

Do mísy nasypeme mouku, 8 lžic cukru, vanilkový cukr, citronovou kůru dle libosti – někdo má rád jen lehký nádech (k tomu postačí špetka), jiný ocení silnější vůni citrónu (pak dejte i 1/4 lžičky), přidáme po špetce soli, nastrouhaného muškátového oříšku a badyánu a vše důkladně promícháme.

Po vzejití kvásku jej přilejeme do mísy k suchým surovinám, nezapomeneme přidat 1 žloutek a také rozměklé máslo. Ze všech přísad vypracujeme těsto. Když se těsto přestane lepit na stěny mísy, přidáme omyté rozinky, nasekané mandle a vše spolu ještě krátce prohněteme.

Těsto necháme 30 minut v míse pod utěrkou takzvaně vyzrát, a po 30 minutách z těsta vytvarujeme dva bochánky, které dáme na plech a necháme je na teplém místě pod utěrkou ještě minimálně hodinu kynout.

Před vložením do vyhřáté trouby potřeme každý bochánek rozšlehaným vejcem, ostrým nožem prořízneme nahoře na středu křížek a posypeme nasekanými nebo na plátky nakrájenými mandlemi. Pečeme 10 minut na 190-200 °C a poté teplotu stáhneme na 180 °C a dopékáme dalších přibližně 20-25 minut.

Hotový mazanec můžeme na stole ještě pocukrovat.

Dobrou chuť!

Pár rad na závěr:

Hrníčkové pečení počítá většinou s průměrnou mírou hrníčku 250 ml, lžička je myšlena čajová a lžíce polévková :).

Všechny ingredience si připravte na stůl ideálně alespoň hodinu předem, aby měly stejnou pokojovou teplotu.

Kdo peče mazanec poprvé, doporučuji dělat bochánky spíše nižší než vysoko kulaté (kynutím a pečením se zvednou) a vy budete mít alespoň jistotu, že se mazanec pěkně propekl.

Každá trouba peče jinak, berte tedy časy pečení jako orientační.

Související články

Přečtěte si také

Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje
Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje

V loňském roce zažilo Německo skutečný průmyslový kolaps. Aritmeticky řečeno, každé tři minuty byl uzavřen jeden podnik. Jen malá část podniků podala návrh na insolvenci. Odumírání podniků již dlouho nahlodává jádro ekonomiky.

Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč
Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč

V Žofínském paláci v Praze dnes vystoupila celebrita světové politiky, ekonom a prezident Argentiny Javier Milei, který se s přítomnými podělil v několika desítkách minut o své myšlenky.

Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury
Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se dohodl s americkou justicí a hodlá se přiznat k porušení zákona o ochraně tajných informací.

Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv pro Kyjev
Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv pro Kyjev

Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur (34,9 miliardy Kč) z výnosů ruských aktiv zmrazených v Evropě pro Ukrajinu, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell

Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“
Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“

Téměř polovina amerických řidičů elektromobilů zvažuje přechod zpět ke spalovacím motorům, zjistil spotřebitelský průzkum. Celosvětově je toto číslo nižší, přesto o návratu k benzínu a naftě uvažuje skoro třetina dotázaných.