Podle novináře a spisovatele Jefima Fištejna v USA probíhala během posledních čtyř let silná politická kamnpaň levicově orientovaných médií proti Donaldu Trumpovi.

Na pozadí hodnocení čtyř let vlády prezidenta Donalda Trumpa a nástupu nové hlavy státu Joe Bidena se zásadně mění Amerika a její směřování.

Jefim Fištejn hodnotí narativy, které se o Trumpovi v amerických médiích šíří, a porovnává je s retrospektivou faktů. Je pravda, že se Trump „kamarádil s totalitními diktátory“? Choval se sám v USA skutečně jako diktátor, nebo stojí v pozadí vlastníků velkých amerických médií, kteří to prohlašují, politická motivace?

O tomto a dalších tématech spojených s USA hovoří redaktorka projektu Kupředu do minulosti Martina Kociánová s Jefimem Fištejnem, který říká, že v USA zaznívá z úst levicových politických špiček „absolutní demagogie“.

Jefim Fištejn je novinář a spisovatel, který dlouhodobě působil v rádiu Svobodná Evropa. Byl šéfredaktorem Lidových novin, působil a působí v celé řadě dalších médií.