Pokud se budete detoxifikovat, nemůžete se na to vrhnout bezhlavě a přitom čekat, že věci půjdou hladce. Když je vaše tělo plné škodlivin a vy se vrhnete do bylinkového detoxikačního balíčku nebo začnete extrémní hladovku, chudák organismus bude ronit krvavé slzy, protože pro vnitřní detoxikační systém to bude obrovská zátěž.

Pokud jste připraveni své tělo pořádně pročistit a detoxikovat, zvažte tyto tři bezpečné a nejúčinnější metody:

Džusová dieta

Spousta lidí, když nabíhá na detox, používá právě tuto metodu. Není na ní nic špatného, právě naopak, je velmi vhodná, jen je třeba si dávat pozor na pár věcí.

Jedním z největších přínosů džusové diety je, že zaplaví tělo okysličujícími živinami, které se snadno vstřebávají do trávicího systému a odtud jsou pak distribuovány do různých částí organismu.

Tyto snadno vstřebatelné vitamíny, minerály a enzymy dávají trávicímu systému tolik potřebnou přestávku a tělo je pak může účinně využít k podpoře klíčových detoxikačních procesů.

dzus
Ilustr. foto. (pexels)

Je důležité si uvědomit, že zásaditá povaha šťáv může vyrovnávat příliš kyselé (toxické) podmínky a posílit všechny tělesné funkce tím, že udržuje orgány, žlázy a buňky čisté a bez škodlivin.

Významným hlediskem při džusovém detoxu je omezit množství ovoce s vysokým obsahem cukru, protože toto ovoce může krmit kvasinky a jiné oportunistické organismy. Zaměřte se na zeleninu, kyselé ovoce (např. tvrdá zelená jablka) a na protizánětlivé bylinky, jako je petržel, koriandr, zázvor a kurkuma.

Při džusové dietě se vyvarujte konzumaci živočišných bílkovin a škrobů, protože jejich míchání s ovocem může vyvolávat problémy s trávením jako je kvašení a plynatost

Smoothies

Smoothies jsou dalším způsobem, jak začít detoxikaci těla. Fungují téměř stejným způsobem jako džusy a také tady je třeba uvědomit si několik bodů.

Při výrobě dobrého smoothie vytváříte vysoce stravitelné mini-jídlo, které je plné živin, enzymů, prebiotik, probiotik, prospěšných tuků a rostlinných bílkovin. Když se správně zkombinují, jsou tyto smoothies nejenom vynikající, ale mohou také uspokojit potřebu všech živin, které tělo pro bezpečnou a správnou detoxifikaci potřebuje.

Smoothie
Ilustr. foto. (pexels)

Smoothies mají na rozdíl od džusové diety jednu výhodu – vlákninu. Vláknina je v procesu čištění velmi důležitá a další výhodou je, že přichází rovnou s konečným produktem. Obsah vlákniny můžete zvýšit přidáním potravin, které pročišťují tlusté střevo, jako jsou namočená chia semínka nebo mletý len.

Infračervená sauna

Při správném použití může být infračervená sauna jedním z nejbezpečnějších a nejjednodušších způsobů, jak zbavit tělo škodlivin.

Infračervené sauny jsou neinvazivní terapií, která může proniknout až tři centimetry do těla, kde zahřívá svalové tkáně a vnitřní orgány. To napomáhá eliminaci všech druhů toxinů, včetně léků, těžkých kovů, alkoholu, nikotinu a dalších karcinogenů v krevním řečišti.

Infračervené sauny jsou účinnější než tradiční sauny, které používají vzduch a páru, protože pomáhají tělu vypotit přibližně 80 % vody a 20 % odpadu a toxinů, přičemž tradiční sauny vypařují přibližně 97 % vody a 3 % odpadových látek.

Detoxikace kůží také eliminuje komplikace, k nimž často dochází tím, jak jsou toxiny uvnitř těla roztroušeny (a obecně způsobují nežádoucí příznaky). Infračervená sauna poskytuje toxinům snadnou únikovou cestu v podobě vašich pórů.

Pokud plánujete infračervenou saunu vyzkoušet k detoxifikaci, začněte s 10-15 minutami denně a nezapomeňte pít dostatek čisté vody (pokud možno pramenité nebo mineralizované). Při výběru sauny dbejte na kvalitu a raději zvolte značku s nízkou elektromagnetickou frekvencí.

Autor článku je koučem holistického zdraví pro Healing The Body.

Z originálního článku deníku The Epoch Times New York přeložila M.S.

Související články

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.